Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Gorszy wzrok po sterydach ? - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: SM i wzrok (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-21.html)
+--- Wątek: Gorszy wzrok po sterydach ? (/thread-738.html)

Strony: 1 2


Gorszy wzrok po sterydach ? - Anna 888 - 25-07-2017

Wiatm, w niedzielę skonczyłam 5 dniową kurację solu medrolem 1g i zauważyłam że pogorszył mi sie wzrok podczas pobytu w szpitalu , trudno to opisac , przed szpitalem bylo ze wzrokiem wszystko ok i zastanawiam sie czy to pogorszenie moze miec zwiazek ze sterydami ?? Nie mam zadnego podwójnego widzenia , kolory tez w normie, czy ktos z was tez tak mial po sterydach ??


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - baryla1969 - 25-07-2017

Witam Anna.
Co do tego czy po sterydach tak od razu może się pogorszyć wzrok to za bardzo nie odpowiem, bo nie wiem. Sam od lat jestem, że tak powiem w okularach, to ja pogorszenia u siebie po solu nie zauważyłem. Chciałem jednak powiedzieć, że dokładnie tydzień temu odwiedziłem swojego okulistę, u którego byłem chyba prawie dwa lata temu. Powiedziałem o chorobie, no bo siłą rzeczy nie wiedział o tym, bo na ostatniej wizycie te 2 lata temu no jeszcze choróbska nie było. No i przebadał mnie dokładnie, pogorszenia nie ma i innych chorób ocznych tez nie. No ale dlaczego piszę, otóż powiedział mi, że po każdych sterydach przy SM należy sprawdzać wzrok. Mówił, że zdarza się, iż może wystąpić zaćma i jaskra też. Nie musi, ale może. Nawet tak jakby troche opieprzyl mnie że tak dlugo po sterydach sie nie pojawiałem. Czyli jak na moje, mimo, że pewnie nic Ci nie jest, a te lekkie jakby zepsucie widzenia przejdzie, no bo jestes dopiero po sterydach, to warto się pokazać okuliście, nawet po to , żeby sprawdzić czy wszystko jest OK.


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - Anna 888 - 25-07-2017

hmmmm.... z ta zacma to mnie zastanawia , ale tak odrazu czy to mozliwe ... najgorzej wlasnie jest jak jestem na dworze albo patrze przez okno ...


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - sloneczko25 - 25-07-2017

Po sterydach oczy są wrażliwsze na światło.
Ja ze sxpitala w deszczowy dzień wracałam w czarnych okularach


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - baryla1969 - 25-07-2017

(25-07-2017, 14:41)Anna 888 napisał(a): hmmmm.... z ta zacma to mnie zastanawia , ale tak odrazu czy to mozliwe ...  najgorzej wlasnie jest jak jestem na dworze albo patrze przez okno ...

Nie no nie od razu. Ale po strerydach po prostu jest większe zagrożenie że kiedyś wystapić może.


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - Anna 888 - 25-07-2017

mam nadzieje ze mi to szybko minie bo nie moge nawet autem jechac , wszystko widze nie wyraznie na dworze ... Nikt z was nie mial podobnej sytuacji ?


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - terkik - 25-07-2017

(25-07-2017, 16:06)Anna 888 napisał(a): mam nadzieje ze mi to szybko minie bo nie moge nawet autem jechac , wszystko widze nie wyraznie na dworze ... Nikt z was nie mial podobnej sytuacji ?

HEJ Uśmiech JAmam tak do dziś.solu w lutym miałam dawka 3g.neurolog nic z tym nie robi.byłam u okulisty kazał chodzić do kontroli.a ja widzę jak za mgłą .jak kret.


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - sloneczko25 - 25-07-2017

Anna ja mam wrażenie, że czasem mniej wyraźnie widzę i dlatego uwielbiam czarne okulary. W nich moje oczy odpoczywają i lepiej widzę dlatego nie przejmuję się i po prostu często chodzę i jadę w okularach nawet w pochmurny dzień. Sterydy niestety wpływają na wzrok. Przy czym u okulisty też byłam i jest z nim ok.


Gorszy wzrok po sterydach ? - hela - 25-07-2017

Mi sie wzrok pogorszył, tez myśle ze po sterydach, nie bardzo ale wada jest większa niż była


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Gorszy wzrok po sterydach ? - Joanna - 26-07-2017

Ja tak miałam, ze po sterydach przez jakiś czas gorzej widziałam,  trwało to około 2 tygodnie, zanim wzrok zaczął wracać do normy. Ciężko mi było cokolwiek czytać. Nie mogłam zbytnio sms w telefonie nawet pisać bo obraz mi się rozjezdzal. Było to jednak przejściowe.  Miałam tak już 2 razy po kuracjach sterydowych.