Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: SM i pęcherz (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-20.html)
+--- Wątek: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego (/thread-729.html)

Strony: 1 2


Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - Anna 888 - 15-07-2017

Witam czy ktoś z was ma właśnie takie problemy z opróżnieniem pęcherza , musicie sie bardzo wysilic żeby to zrobić ??? Jak sobie z tym radzicie ??? Bylam u urologa ale przepisal mi jakis ziolowy UROCAL saszetki ...


Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - hela - 15-07-2017

Pij dużo, jest prościej, zreszta wole to od nietrzymania moczu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - klaudia26 - 15-07-2017

Ja mam problem z tym żeby w ogóle zacząć... niestety na to nie ma leków. Na nietrzymanie moczu są więc pod tym względem tu jest trochę lepiej... ale jeden i drugi problem jest uciążliwy...


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - sloneczko25 - 15-07-2017

Anna 888 ja radzę po prostu dać sobie czas Oczko czasami też muszę dłużej poczekać Oczko niestety zaleganie moczu w nerkach ma swoje minusy Smutny ja łykam tabletki ziołowe Cystone Himalaya bo często miewam kłopoty z bakteriami i te mi naprawdę pomagają Oczko
Ponoć dobre są też herbatki z liści laurowych - smak niezbyt Smutny tabletki też pachną ziołami ale szybko się łyknie i ok Oczko
Morał z tego taki, że mamy dużo pić ( niekoniecznie alkoholu) i uzbroić się w cierpliwość Oczko


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - Anna 888 - 15-07-2017

Może rzeczywiście za bardzo tym się stresuje ale jest to dla mnie uciążliwe zwłaszcza gdy gdzieś jestem ogólnie mi jest ciężko zacząć i w trakcie też ciężko ... Dziękuję wam za wasze rady Uśmiech Fajnie że są takie fora jak te Uśmiech

Ja się najbardziej boję że przyjdzie taki dzień że przyjdzie taki dzień że całkiem zatrzyma mi się mocz i założą mi cewnik na stałe ....


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - sloneczko25 - 15-07-2017

No jest to uciążliwe ale nie tylko Ty się z tym borykasz Smutny jedyne co to już wiesz, że jest nas więcej z takimi i innymi problemami, bo w różnych dziedzinach sporo tego Smutny
Czyli daj se na luz i spokojnie dalej do przodu Oczko


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - Anna 888 - 20-07-2017

Witam w innym wątku pisałam ze własnie jestem na solu w szpitalu , teraz napiłam sie herbaty usiadłam i popusciłam troche moczu , wpadłam w panike zaczelam płakac ... Wczesniej tak jak pisalam ciężkoo bylo mi oproznic pecherz ... Pomocy czy ktoś miał tez takie epizody ... Odrazu polecialam do buftu po podpaske i narazie tak siedze ... Jezstem zrozpaczone ... Prosze ws o odpowiedz...

Czy to oznacze ze juz bede chodzilA w pampersie ... Smutny Smutny Smutny


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - klaudia26 - 21-07-2017

Nie przejmuj się skoro to był tylko jeden raz to jeszcze nic nie znaczy. Powiedz o tym lekarzowi. Jeśli będzie ci się to powtarzało to lekarz powinien wypisać ci leki. Ja mam problem z nietrzymaniem moczu tylko okresowo (głównie podczas upalow). Na razie leków jeszcze nie biorę ale mój neurolog powiedział mi że jeżeli będę chciała to mam powiedzieć to da mi leki. U mnie ten problem zaczął się już 3 albo 4 lata przed diagnozą (czyli ponad 6 lat temu) i w pampersie nie chodzę. Także spokojnie Uśmiech w razie potrzeby leki i powinno być lepiej Uśmiech


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - sloneczko25 - 21-07-2017

Anna888 ja cały czas chodzę z grubszymi wkładkami bo przy kaszlaniu czasem też jest kicha a kaszel mam ciągle ale się przyzwyczaiłam.


RE: Problemy z opróżnieniem pęcherza moczowego - Anna 888 - 21-07-2017

Dziekuje za odpowiedzi , strasznie spanikowalam wczoraj ale wplyw na to mialo pare rzeczy .... Narazie byla to jedno razowa sytuacja chociaz mam dziwne uczucie w pecherzu .. Pani doktor powiedziala ze to moglo byc spowodowane przez sterydy poniewaz zatrzymuja mocz i moze poprostu pecherz juz sie przepelnil ... Zobaczymy w przyszlosci Uśmiech