Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Ból mięśni - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: SM i zmęczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-24.html)
+--- Wątek: Ból mięśni (/thread-406.html)

Strony: 1 2


Ból mięśni - konkon - 01-09-2016

Cześć, proszę Was o porady jak radzić sobie z bólem. Lucyna od kilkunastu dni zmaga się z ogromnym bólem mięśni (częściej lewa strona, jest bardziej wrażliwa) opisuje to jako przeszywający ból od ramienia przez całą rękę aż po palce, szarpiące bóle nóg oraz problemy z chodzeniem. Nie mogę już patrzeć jak się biedaczyna męczy i szukam jakiegoś sposobu żeby Jej pomóc. Tabletki przeciwbólowe przestają pomagać no i ile można ich brać.


RE: Ból mięśni - mufa - 01-09-2016

Na mnie dobrze działają saszetki Dexak, innych pomysłów brak

Ewentualnie odpoczynek Oczko


RE: Ból mięśni - konkon - 02-04-2017

hej, ponawiam pytanie odnosnie bolu neuropatycznego, my zmagamy sie z tym od 9 miesiecy i jak narazie brak wymiernych rezultatow, leki nie pomagaja a staramy sie przekonac neurologa o sativex (wyciag z konopi w sprayu), termofory, fizjoterapia i rehabilitacja, leki, basen macie moze jakies pomysly co jeszcze mozna zrobic ?


RE: Ból mięśni - Areliee - 02-04-2017

Kurczę, chyba wyczerpaliście wszystkie moje pomysly Smutny Ja zauważyłam, że mi się nasila ból, jak za długo się nie ruszam, także staram się te mięśnie rozruszać choćby krótkim spacerkiem. Ale moje problemy przy Waszych to pikuś, z tego co piszesz :/
Czy fizjoterapeuta nie umie nic mądrego poradzić?


RE: Ból mięśni - hela - 02-04-2017

Mi neurolog przepisała trosicam, co prawda na paskudny zespół popunkcyjny, ale przy innych bólach też daje radę. Tabletki rozpuszcza się na języku (smaczne są), a dopiero później pije wodę, nie niszczą tak żołądka.


RE: Ból mięśni - konkon - 02-04-2017

Fizjoterapeuta jest bardzo dobry i robi co moze no ale bez tabletek sie nie obejdzie. Uparlem sie jak osiol na te marihuane lecznicza ale jak narazie neurolog uparcie podnosi ilosc lekow co juz mnie bardzo denerwuje. Co do samego poruszania sie to niestety bez wozka nie da sie juz nic zrobic ale w domu Lucy stara sie chodzic. dwa razy dziennie przychodzi pielegnierka co wymusza tez ruch. Walczymy ale chcialem zapytac i tu bo kto pyta ten ponoc nie bladzi Uśmiech


RE: Ból mięśni - Yazon - 02-04-2017

Konkon znam takich którzy stosują w takich przypadkach dostępny preparat z leczniczej marihuany olej CBD lub pasty CBD podam Ci link z tym że to robią na swoją odpowiedzialność, ponoć zmniejsza spastykę i działa p. bólowo! Podam link na pocztę(prywatna wiadomość).
Pozdrawiam!


RE: Ból mięśni - hela - 02-04-2017

też czytałam o tych olejach, o niebo tańsze od Sativexu, a jak mają pomóc to myślę że warto, na pewno nie zaszkodzą


RE: Ból mięśni - mufa - 03-04-2017

Też myślałam o CBD bo słyszałam że bardzo dobrze działa, ale póki jest w miarę ok to walczę bez niego


RE: Ból mięśni - konkon - 07-05-2017

hej, lekarz dwa tygodnie temu zapisal dla Lucy na bole cymbalta i jest duzo lepiej Uśmiech po wielu miesiacach szukania nareszcie cos ie ruszylo i mozemy zpalac glebszy oddech .)