Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Nowy projekt :) - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Ogólne (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-1.html)
+--- Dział: Działanie forum (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-52.html)
+--- Wątek: Nowy projekt :) (/thread-2641.html)



Nowy projekt :) - Joanna - 27-09-2020

Witajcie kochani Uśmiech

Razem z Moderator Monika,  planujemy kolejny projekt (forma projektu na razie pozostanie  Nasza słodka tajemnica Oczko )   ale  Mamy do Was wielka prośbę.....

Potrzebujemy Waszej pomocy .....napiszcie Nam proszę......, co byście chcieli wiedzieć jeszcze o SM , jakie tematy i sprawy są dla Was istotne....?  Czy macie jakieś pytania co Was nurtują ....? 

My postaramy się znaleźć na to odpowiedzi już wkrótce Oczko Uśmiech

Z góry dziękujemy za pomoc Uśmiech


RE: Nowy projekt :) - Kaczucha - 28-09-2020

Super wiadomosc!Może wiedza nt. leków, które są obecnie w fazie badań, geberalnie nowinki naukowe dotyczące naszej choroby.
Trzymam kciuki za powodzenie w organizacji projektu!
Pozdrawiam


RE: Nowy projekt :) - Akinom - 28-09-2020

Leki, które mają/miały wejść do obiegu do końca tego roku (wtórnie postępujące SM) Dobrze takie rzeczy wiedzieć i wyprzedzić odrobinę lekarza ?


RE: Nowy projekt :) - Dusknoir - 13-01-2021

Też jestem za nowinkami.

Np. choć jestem bardzo zadowolony z mojej neurolog i szpitala, w którym jestem w programie, tak niewiele potrafiła mi powiedzieć nt. przeszczepu komórek macierzystych w leczeniu SM, choć na zachodzie to jedna z uznanych metod.


RE: Nowy projekt :) - Modliszka - 04-03-2021

Nowinki jak najbardziej, szczególnie płynące z Zachodu Uśmiech
__________________
Doskonałe ubranka dla małej dziewczynki


RE: Nowy projekt :) - AgnieszkaK - 04-03-2021

(04-03-2021, 12:21)Modliszka napisał(a): Nowinki jak najbardziej, szczególnie płynące z Zachodu Uśmiech

Witam,
Warto byłoby rozwinąć temat tlenoterapii hiperbarycznej. Jest to świetna terapia wspomagająca. Żeby była jasność, choroby nie wyleczy, ale spowolni jej rozwój i poprawi jakość samopoczucia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.
Tlenoterapia hiperbaryczna poprzez dogłębne dotlenienie wszystkich komórek poprawia krążenie i tu niweluje problem zimnych stóp i dłoni, działa p/bólowo, p/zapalnie, łagodzi spastyczności, powoduje wzrost komórek macierzystych, regeneruje komórki nerwowe itd.
Hiperbaria ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie, a w szczególności w neurologii, dermatologii, kardiologii, endokrynologii, chirurgii, ortopedii, gastrologii a nawet w medycynie sportu.
Ja sama niedawno dowiedziałam się o tej terapii, korzystam z tego, po serii 10 zabiegów widzę poprawę i oby dalej to szło w tym dobrym kierunku.
Bardzo fajna terapia, choć nie ukrywam trochę kosztowna, ale w gabinecie gdzie korzystam właściciel daje też darmowe zabiegi.
Pozdrawiam Aga


RE: Nowy projekt :) - Japko - 22-03-2021

Hej.
terapia w komorze hiperbarycznej jest rzeczywiście bardzo skuteczna. Bardzo zwiększa siły witalne i daje "power" na długo. Bardzo lubiłam te zabiegi i chciałabym powtórzyć , ale po pandemii.