Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Karcia1986 - 28-09-2017

Witam , ja jestem na Tecfidera od tygodnia. 3 dawki po 240 mg za mną. Przez pierwszy tydzień miałam względny spokój ze skutkami ubocznymi. Dopiero teraz doszło pieczenie (niemiłosierne ) twarzy i dekoltu. To co martwi mojego lekarza, to zdrętwiała prawa strona brzucha. Jakby była cały czas znieczulona jakimś środkiem :-( Ja mam natomiast pytanie o pojawiającą się wysypkę. Mnie generalnie gryzie chyba wszystko co lata więc już się do tego przyzwyczaiłam, ale mamy koniec września i już raczej nie ma mnie co gryźć, a ja mam dziwne bąble na rękach i szyi. Najpierw to zwykły bąbel,pojawia się rumień, swędzi strasznie, potem widać w nim czerwoną kropkę. Czy ktoś też miał taki rodzaj wysypki ? Czy mam jeszcze zawiesić lep na muchy ;-)?


Tecfidera - hela - 28-09-2017

Pokaż to może neurologowi, ja miałam flasha dwa razy, ale oprócz 15 minutowego zaczerwienienia nic sie nie dzieło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 28-09-2017

Ja bym też to pokazała lekarzowi.

Mam pytanie odnośnie wyników i CRP. Czy u Was jest podwyższone?
Bo ja mam wrażenie, że u mnie na stałe jest powyżej 10. Dziś sobie zrobiłam i wynik 17. Już nie wiem czy pofatygować się do lekarza.


Tecfidera - hela - 28-09-2017

Ja mam wyniki wszystkie w normie, te z programu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mufa - 28-09-2017

Karcia mnie zazwyczaj swędzą ręce ale bez wysypki.
Słoneczko ja też CRP powyżej normy i też uznałam że tak po prostu jest


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 28-09-2017

No właśnie. Bo co miałam robione CRP to zawsze wyższe. Co prawda nerka mnie boli od miesiąca ale to u mnie też norma.


RE: Tecfidera - Karcia1986 - 29-09-2017

Dziękuję, za porady- pokaże te bąble lekarzowi- ciekawe, czy z czymś takim się spotkał :-)
Mufa, mnie właśnie też najbardziej swędzą ręce. Wczoraj miałam taki chwilowy napad swędzenia na szyi i dekolcie, ale szybko przeszło :-)


RE: Tecfidera - mufa - 29-09-2017

O widzisz szyja i dekolt tez mnie czasem swędzą ale jednak najczęściej i najmocniej ręce. Mnie jeszcze czasem aż broda swędzi.

Słoneczko u mnie berka to też norma ale bardzo pomógł mi Rowatinex (jakis lek ziołowy) i od kilku mies mam spokój


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 29-09-2017

Mufa ja mam Cystone ale z lenistwa mało biorę. Muszę trochę wziąć się za siebie i witaminy uzupełnić.

Mnie swędzą nieraz najbardziej dłonie.


RE: Tecfidera - Luxar - 02-10-2017

(20-09-2017, 19:52)sloneczko25 napisał(a): Anna 888 ja już od dawna inaczej odczuwam prawą nogę. Jeżeli jestem przemęczona to prawe kolano bardziej boli i różne "prądy" przechodzą. Jak się położę to czasem jest lodowata a czasem aż pali. Jak byłam na masażach i mi lędźwia rozmasowała to było ok - więc łączę to z kręgosłupem. Ja się do tego przyzwyczajam bo aktualnie nic innego z tym nie zrobię bo nie mam możliwości.
Długie dystanse też już nie dla mnie. Już nawet lżej mi rowerem przejechać niż chodzić. Smutny

O mam tak samo. Długie dystanse (ha!takie tam długie-2-3km :/ ) to nie lada wyzwanie. I też wybieram zwykle rower. Chwała Bogu są bikery.
Ale na pocieszenie - mam nadzieję - powiem wam, że niedawno byłam w Bieszczadach i udało mi się przejść 12 kilometrów!Duży uśmiech Niesamowicie byłam i jestem z siebie dumna. Oczywiście, po drodze musiałam odpoczywać, siadać (polecam takie składane krzesełko dla rybaków. Kosztuje grosze, waży tyle co nic, a w każdych warunkach można po prostu klapnąć) i ta "wyprawa" zajęła mi cały dzień, ale było warto.
I tu kolejna sprawa, którą chciałam poruszyć - bóle i drętwienia nóg. Wiem doskonale, jak ciężko jest się ruszać, gdy nogi nie współpracują. Ale im bardziej są rozchodzone, rozciągnięte, tym mniej bolą. Mnie w ciągu 8 godzin w pracy w pozycji siedzącej zaczynają doprowadzać do szaleństwa, ale po pracy staram się ruszać (minimum 5000 kroków dziennie) i dzięki temu wieczorem mam spokój. A po tych 12 km w Bieszczadach spałam jak niemowlęUśmiech