Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - sloneczko25 - 05-09-2017

Aż nie wiadomo co na to odpisać Oczko
Ja jadę 12-go i zastanawiam się co powiedzą ;-)


Tecfidera - hela - 05-09-2017

Mi powiedzieli że NFZ tego od nich wymaga, po to ta lista jakby chcieli sprawdzić, chyba tylko przy tec taki wymóg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mufa - 06-09-2017

Ja idę dziś ciekawe czy u nas też tak będzie. Z drugiej strony i tak co mies mam badania przez te leukocyty to gdyby mi test ciążowy robili to nawet bym nie wiedziała


Tecfidera - hela - 06-09-2017

Sama muszę zrobić, taki apteczny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Miriam - 06-09-2017

Kurcze, brałam kiedyś leki, które miały udowodnione silne, teratogenne działanie i nikt ode mnie takich cudów nie wymagał. Tylko podpisywałam świstek, że mam świadomość, blabla, że stosuję właściwą antykoncepcję itd... No cóż, to będziemy teraz masowo obsikiwać te testy ciążowe skoro wyjścia nie ma.

Swoją drogą nadal nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczegóż niby Tecfidera miałaby osłabiać działanie doustnej antykoncepcji. Nie wie tego nikt, ani mój ginekolog, ani neurolog, a ulotka tego samego leku na rynek amerykański twierdzi, że nie ma jedno z drugim związku Duży uśmiech No i masz tu babo placek.


Tecfidera - hela - 06-09-2017

Chyba nie chodzi o to że osłabia działanie antykoncepcji tylko że nie wiadomo jaki ma wpływ na płód


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 06-09-2017

U mnie neurolog nie miała nic przeciwko amtykoncepcji ale ostatecznie wyszło na to, że tak jak mówi hela nie ma żadnych nadań nad wpływem tabletek bo na takie raczej się nie odważą.
Z drugiej strony ciekawe kto wpadł na ten pomysł z testem co miesiąc.


Tecfidera - hela - 06-09-2017

NFZ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Miriam - 06-09-2017

(06-09-2017, 11:55)hela napisał(a): Chyba nie chodzi o to że osłabia działanie antykoncepcji tylko że nie wiadomo jaki ma wpływ na płód


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No jasne, że o to chodzi. Chociaż sądzę, że to kwestia czasu, bo jest dostępna publikacja na temat ciąż, w które zaszły pacjentki będące w programie Tecfidery i generalnie nie stwierdzono poronień, powikłań czy wad częstszych niż w zdrowej populacji. Z resztą mój lekarz twierdzi podobnie - na razie ma kategorię "C" dlatego, że za krótko jest na rynku :/

(06-09-2017, 11:59)sloneczko25 napisał(a): U mnie neurolog nie miała nic przeciwko amtykoncepcji ale ostatecznie wyszło na to, że tak jak mówi hela nie ma żadnych nadań nad wpływem tabletek bo na takie raczej się nie odważą.


Mój neurolog tylko stwierdził, że antykoncepcja ma być skuteczna. Niestety w ulotce faktycznie jest info, że Tecfidera osłabia działanie antykoncepcji. I również, niestety, nikt nie jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego i w jaki sposób...


RE: Tecfidera - mufa - 06-09-2017

Byłam i żadnych nowych zmian nie ma. Są jedynie te ż zeszłego roku po 10 w każdej półkuli. O testach ciążowych nic nie mówiła