Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - MagdaSM - 13-07-2017

Witajcie ponownie. Pisałam jakiś czas temu, że do Was dołączam. Teraz jestem już po pierwszym miesiącu łykania tabletek. No cóż... to nie był miodowy miesiąc.  Chory
Liczę jednak, że moje ciałko kiedyś się przyzwyczai do tabletek.  Cwaniak Czy komuś zdarzyło się brać zwolnienie przy gorszym samopoczuciu po Tec?  Podczas tego miesiąca dwa dni nie byłam w pracy. Za każdym razem brałam dzień wolny z puli urlopowej. Ale na dłuższą metę można tak zmarnować cały urlop. Czy można w ogóle dostać takie jednodniowe zwolnienie na złe samopoczucie po Tecfiderze? I od kogo?


RE: Tecfidera - Anna 888 - 13-07-2017

CZy ktos z was podczas brania tecfidery był już na oddziale na kroplówkch sterydowych , pytam poniewaz jestem w trakcie 2 opakowania pełnej dawki tecfidery na poczatku miałam problemy z żąołądkiem teraz troszkę mam spokój tylko czasem pobolewa , nie czuje sie za dobrze i pewnie moja neurolog w srode wysle mnie na oddzial o ile nie trafie tam wczesniej i jestem ciekawa jak sie czuliscie na sterydach podczas brania tecfidery ??


RE: Tecfidera - mufa - 13-07-2017

Ja nieraz gorzej się czuje ale na razie udało się tylko raz brać wolne.
Anna co rozumiesz pod pojęciem nie za dobrze, bo wiesz czasem można się gorzej czuć.


RE: Tecfidera - Anna 888 - 13-07-2017

Najperw bolały mnie nogi i tak jakby piekły ale to juz trwa ponad miesiąc prawą sronę ciała oprucz twarzy odczówam inaczej piecze mnie i mam słabsze czucie , lewa strona od piersi w dół to samo tylko o słabszym nasileniu ... Najgorsze jest to ze bolą mnie nogi jak bym je przetrenowała , nie pracuje, cwiczenia odłożyłam już na początku wiec nie ma opcji ze to z przetrenowania. Podczas chodzenia ide niby normalnie ,zadna noga mi nie ucieka , ani zadnej nie ciągnę za sobą ale odczówam duży dyskomfort podczas chodzenia i za bardzo teraz nie chodzę , tylko krótkie dystanse Smutny Najbardziej zastanawia mnie ból nóg , mysle ze neurolog da mi skierowanie na sterydy ...


RE: Tecfidera - Anna 888 - 13-07-2017

Więc nikt nie był na sterydach podczas brania tecfidery ... Hmmm.... cudowny lek ...


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 13-07-2017

Anna 888 niestety to nie odpowiedź na Twoje pytanie bo ja brałam sterydy w tabletkach podczas brania Tec . ale z zupełnie innych powodów. Co do nóg to jak tam plecy?


RE: Tecfidera - Anna 888 - 14-07-2017

(13-07-2017, 21:55)sloneczko25 napisał(a): Anna 888 niestety to nie odpowiedź na Twoje pytanie bo ja brałam sterydy w tabletkach podczas brania Tec . ale z zupełnie innych powodów. Co do nóg to jak tam plecy?

Biorąc te sterydy w tabletkach czulas sie dobrze ???  Nie mam problemów z kręgosłupem jezeli to mialas na mysli . Pozdrawiam


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 17-07-2017

(29-06-2017, 22:18)Areliee napisał(a): Sloneczko, odpowiadam tutaj, by nie mieszac watkow! Oczko (pytanie o wypadanie wlosow i Tec z watku "Suplementy")
Mi wypadaja straaasznie, ale ja nie wiazalam tego z Tec. Tylko ze nie umiem znalezc innej przyczyny, wiec bardzo przemawia do mnie Twoja teoria! Daj znac, jak znajdziesz cos, co pomaga, odwdziecze sie tym samym Oczko

A co do szczepien, to ja jeszcze zadnych nie mialam, ale mam zakaz przy Tec szczepic sie "zywymi" szczepionkami (to po polsku? Duży uśmiech).

Po 3 tyg brania biotenalu faktycznie już widać więcej włosków nowych ale to i tak jeszcze za krótko by oceniać efekty. Co do wypadania włosów to bez większych zmian ale ostatnio przeczytałam o maseczce z drożdży i chyba te próbę podejmę bo jestem zdesperowana widząc ile włosów mi ciągle wypada.
Pewnie jest to raczej związane ze stresem niż z lekami ale jak tu wyeliminować stres z życia?


Anna888 nic się dziwnego nie działo mi na sterydach. Ale brałam je na problemy z kaszlem.


RE: Tecfidera - Gata - 17-07-2017

Ja zmieniłam copaxone na Tecfiderę i zaczęły mi wypadać włosy ( tak samo było na początku copaxone).Wróciłam do Merz Special 2 razy dziennie i uspokoiło się. U mnie tylko to pomaga.


Tecfidera - hela - 17-07-2017

Hej, kończę pierwszy tydzień pełnej dawki, skutki uboczne żadne w zasadzie, kilka razy lekkie pieczenie i zaczerwienienie, raz mdłości ale chciałam sprawdzić co będzie jak rano wezmę tabletkę bez jedzeniaUśmiech wieczorem po całym dniu mogę nie jeść i tak brzuch pełnyUśmiech Lekkie osłabienie ale myślę ze to trochę przez pogodę, za tydzień jadę z tec na wakacje, trochę sie bałam skutków ubocznych, ale w zasadzie to ich nie mamUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk