Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anna 888 - 04-07-2017

Witam , również zauważyłam że zaczęły mi bardziej wypadać włosy niestety ... Dziś zaczęłam 2 opakowanie pełnej dawki tabletek , do tej pory skutki uboczne różne i cały czas cos innego naprzemiennie , jak nie biegunki w nocy to zaparcia pare dni .... to żołądek , to wysypka swędząca ,raz w nocy byłam tak czerwona jakbym się na słońcu spaliła Uśmiech ale wszystko do wytrzymania ... Powodzenia wszystkim początkującym aby skutki nie dały wam o sobie znać Uśmiech


RE: Tecfidera - Miriam - 05-07-2017

Pytanie do dziewczyn - ulotka Tecidery rzecze, że lek może obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Jak sobie radzicie z tym fantem? Czy lekarze polecili Wam jakąś alternatywną formę? Co stosujecie?


RE: Tecfidera - Anna 888 - 05-07-2017

Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....


RE: Tecfidera - Anna Zet - 05-07-2017

Ja prezerwatywy. Okres płodności już za mną Uśmiech


RE: Tecfidera - Miriam - 05-07-2017

(05-07-2017, 15:25)Anna 888 napisał(a): Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....

Moja lekarka również zaproponowała mi spiralę (dla kobiet które nie rodziły) lub implant, ale mankament tego rozwiązania jest taki, że niestety koszty jednego i drugiego są stosunkowo wysokie biorąc pod uwagę, że pewnie będę chciała zajść w ciążę w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości - czyli pewnie za jakieś max. 1,5 roku. Więc tak sobie siedzę i się zastanawiam, bo oczywiście żadnych badań na ten temat nie ma, a mój lekarz prowadzący też nie był specjalnie skory, żeby się w tym temacie udzielać i pożegnał mnie słowami, że antykoncepcja ma być skuteczna Oczko


Tecfidera - hela - 05-07-2017

Dziś wzięłam i dawkę tec, flash był ale do przeżyciaUśmiech dzieci nie zamierzam mieć więcej niż mam, a piguły i tak na dłuższa metę to nie najlepszy pomysł, także trzeba sobie będzie radzić inaczejOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - klaudia26 - 05-07-2017

(05-07-2017, 15:25)Anna 888 napisał(a): Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....

Jeśli chodzi o spirale to pamiętajcie o tym ze musi być taka która nie przeszkadza przy robieniu rezonansu. Mi w szpitalu powiedzieli ze jeśli założę spirale to przed rezonansem musze przynieść zaświadczenie od ginekologa ze jest ona bezpieczna i można wykonać badanie.
A tabletek mi nie kazali brać bo obciążają wątrobę. Ale ja biorę copaxone a on wątrobę obciąża wiec to niezbyt dobre połączenie. Nie wiem jak jest przy tec.


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 05-07-2017

A ja powiedziałam neurolog, że biorę tab. antykoncepcyjne i pierwsza reakcja lekarz była, że bardzo dobrze bo nie ma badań tec w ciąży i lepiej żebym nie była. Oczywiście ciąży nie broni ale nic nie mówiła żeby nie brać tabletek.


RE: Tecfidera - mpmarzena - 06-07-2017

Witajcie.

Czy ktoś też ma wrażenie, że widzi jakoś inaczej, gorzej? Macie wrażenie, że kręci Wam się w głowie? Dziś rano przyjęłam ostatnią tabletkę małej dawki. Dopiero zaczynam przygodę z Tecfidera

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Tecfidera - Anna 888 - 06-07-2017

(05-07-2017, 20:31)klaudia26 napisał(a):
(05-07-2017, 15:25)Anna 888 napisał(a): Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....

Jeśli chodzi o spirale to pamiętajcie o tym ze musi być taka która nie przeszkadza przy robieniu rezonansu. Mi w szpitalu powiedzieli ze jeśli założę spirale to przed rezonansem musze przynieść zaświadczenie od ginekologa ze jest ona bezpieczna i można wykonać badanie.
A tabletek mi nie kazali brać bo obciążają wątrobę. Ale ja biorę copaxone a on wątrobę obciąża wiec to niezbyt dobre połączenie. Nie wiem jak jest przy tec.

Mi nic nie kazali przyniesc poprostu w ankiecie przed rezonansem zaznaczam ze ja mam i nic wiecej .

(06-07-2017, 09:10)mpmarzena napisał(a): Witajcie.

Czy ktoś też ma wrażenie,  że widzi jakoś inaczej, gorzej? Macie wrażenie, że kręci Wam się w głowie?  Dziś rano przyjęłam ostatnią tabletkę małej dawki. Dopiero zaczynam przygodę z Tecfidera

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Ja miałam na początku dziwne uczucie w głowie ciężko to opisać ale trwało to jeden dzień i bardziej wiązałam to z nerwami niż z lekiem . Wydaje mi się że u Ciebie to bardziej ze strony choroby , może miałaś ostatnio jakieś gorsze dni ...