Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anna Zet - 02-07-2017

U mnie 23 dzień na pełnej dawce. Biegunka trzy razy dziennie...na szczęście już bez wymiotów. Czuję się paskudnie...słaba i bez energii. Może nadchodzi rzut...Oko po pznw boli...


RE: Tecfidera - Miriam - 03-07-2017

Ja również zdecydowałam się na Tecfiderę, głównie ze względu na paraliżujacy stres związany z zastrzykami oraz ze względu na to, że w przeciwieństwie do interferonów i octanu glatirameru, tabletek nie trzeba trzymać w lodówce Oczko
W tym momencie kończę pierwsze opakowanie (120 mg). Jak na razie nie mam zupełnie żadnych skutków ubocznych i mam szczerą nadzieję, że po zwiększeniu dawki ten miły stan się utrzyma Uśmiech


Tecfidera - hela - 03-07-2017

Ja za dwa dni jadę po moją Tec, pierwsze opakowanie, trochę mi zeszło od diagnozy, ale musiałam mieć operację. Trzymajcie kciukiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miriam jak długo będziesz na niższej dawce?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - hanoolka - 03-07-2017

Witajcie, ja zaczęłam już 2 miesiąc z Tecfiderą, bóle brzucha,biegunka minęły,ale od tygodnia strasznie mnie wszystko swędzi Smutny przeczytałam w ulotce,że to może być jeden ze skutków ubocznych... biorę wapno,bo jak na razie nie jest to na tyle silne,żeby znowu pakować w siebie jakieś leki .
Czy ktoś z Was też to zaobserwował?
Ah i widzę,że też piszecie o wypadaniu włosów...kurcze mi też ostatnio zaczęły strasznie wypadać,ale nie myślałam,że to może mieć związek z lekiem...


RE: Tecfidera - Marta_L - 03-07-2017

Ja na pełnej dawce jestem od dwóch miesięcy i też włosy mi wypadają. :/


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 03-07-2017

Co do tych włosów to mi wypadały już przec braniem Tec. z tym, że różnych leków też się nałykałam. Juź tydzień biorę biotebal no i zmieniłam jeszcze leki na tarczycę i mam nadzieję na jakiś pozytywny efekt.


RE: Tecfidera - mufa - 04-07-2017

Hanoolka mnie swedzialo ale to chwilka. Brałam też claritine


RE: Tecfidera - terkik - 04-07-2017

(03-07-2017, 22:07)sloneczko25 napisał(a): Co do tych włosów to mi wypadały już przec braniem Tec. z tym, że różnych leków też się nałykałam. Juź tydzień biorę biotebal no i zmieniłam jeszcze leki na tarczycę i mam nadzieję na jakiś pozytywny efekt.

cześć Uśmiechmi pomagają szampony balsamy i inne produkty babuszki agafii .poleciła mi pani w aptece

(03-07-2017, 22:07)sloneczko25 napisał(a): Co do tych włosów to mi wypadały już przec braniem Tec. z tym, że różnych leków też się nałykałam. Juź tydzień biorę biotebal no i zmieniłam jeszcze leki na tarczycę i mam nadzieję na jakiś pozytywny efekt.

na wypadające włosy Uśmiech


RE: Tecfidera - Miriam - 04-07-2017

(03-07-2017, 19:03)hela napisał(a): Ja za dwa dni jadę po moją Tec, pierwsze opakowanie, trochę mi zeszło od diagnozy, ale musiałam mieć operację. Trzymajcie kciukiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miriam jak długo będziesz na niższej dawce?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tydzień, czyli do najbliższego czwartku Uśmiech


RE: Tecfidera - hela - 04-07-2017

(04-07-2017, 11:28)Miriam napisał(a):
(03-07-2017, 19:03)hela napisał(a): Ja za dwa dni jadę po moją Tec, pierwsze opakowanie, trochę mi zeszło od diagnozy, ale musiałam mieć operację. Trzymajcie kciukiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miriam jak długo będziesz na niższej dawce?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tydzień, czyli do najbliższego czwartku Uśmiech

No to trzymam kciuki za bezobjawowe zwiększenie dawki, w sensie że bez skutków ubocznychUśmiech