Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - mufa - 24-05-2017

Ja nie, ale ostatnio zgłębiam temat


RE: Tecfidera - Marta_L - 24-05-2017

Czy biorąc tecfiderę zuważyliście u siebie spadek wagi? Ja na pełnej dawce jestem od miesiąca i już mam 2,5 kg w dół. I z apetytem też słabo.


RE: Tecfidera - mufa - 24-05-2017

Ja niestety wzrost


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 25-05-2017

Ja wolałabym ten spadek a tu zonk Smutny u mnie chyba kumulacja używania sterydów wziewnych Smutny


RE: Tecfidera - Areliee - 26-05-2017

Marta, zazdroszczę Duży uśmiech Ja walczę z wagą, ale niewiele chce spaść, raczej w drugą stronę Język I u mnie właśnie na odwrót, mogłabym zjeść słonia na obiad. Codziennie Oczko


RE: Tecfidera - hanoolka - 27-05-2017

Witajcie, jestem tu nowa,ale już od jakiegoś czasu śledzę ten wątek Uśmiech
Bardzo dużo Wam zawdzięczam,bo byłam dobrze przygotowana na to co mnie czeka,podczas brania Tecfidery.

Dzisiaj mój wielki dzień,bo rano wzięłam pierwszą dawkę.
Dokładnie jak pisaliście-po 4 godzinach byłam czerwona jak burak..trwało to ok 2 godzin,przeszło,ale pojawiły się mdłości.
Już teraz jest ok Uśmiech

Niedługo następna tabletka,a ja nie jem nigdy kolacji,więc spróbuję zjeść jogurt,tak jak ktoś z Was pisał Uśmiech

Jestem pozytywnie nastawiona i mam wielką nadzieję,że choroba nie będzie postępować a skutki uboczne nie uprzykrzą mi za bardzo życia Uśmiech

Mam do Was pytanie. Czy podczas brania Tecfidery mieliście takie dni,że nie daliście rady iść do pracy? Martwię się,tym najbardziej....


RE: Tecfidera - reni - 27-05-2017

Dobrze, że jesteś pozytywnie nastawiona. Powodzenia z leczeniem, musi być dobrze. Uśmiech Stosuję Copaxone, więc niestety nie odpowiem na Twoje pytanie o pracę.


RE: Tecfidera - Brygida - 27-05-2017

(27-05-2017, 19:54)reni napisał(a): Dobrze, że jesteś pozytywnie nastawiona. Powodzenia z leczeniem, musi być dobrze. Uśmiech Stosuję Copaxone, więc niestety nie odpowiem na Twoje pytanie o pracę.

Reni, na jakich warunkach dostalas Copaxone? Jak dlugo bierzesz i czy dobrze się czujesz?


RE: Tecfidera - Marta_L - 27-05-2017

Areliee hehe no widzisz, ja wolałabym żeby waga stała w miejscu, mam nadzieję że to tylko chwilowe Uśmiech 

hanoolka witaj! Uśmiech mnie na początkowej dawce skutki uboczne ominęły dopiero jak zaczęłam pełną dawkę to pojawiły się zaczerwienienia, raz dopadły mnie skurcze brzucha, które utrzymywały się dwa dni ale wzięłam No-spe z zalecenia lekarza i przeszło. Ogólnie bardzo się bałam tego leczenia (bo ja taka panikara jestem Duży uśmiech) ale oprócz zaczerwienienia, które jak już się pojawi to znika po około pół godziny to póki co jest ok. W lipcu badania krwi więc zobaczymy jak się sprawy mają Uśmiech 
Grunt to pozytywne nastawienie Uśmiech Pozdrawiam


RE: Tecfidera - mufa - 27-05-2017

Hanoolka ja zawsze jestem w pracy. Nigdy nie zdarzyło mi się nie pójść do pracy.