Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Yazon - 11-05-2017

(10-05-2017, 21:41)Magda napisał(a): Co to jest ten flasz??

Magda cześć!
Przez około 30min. do 1,5godz. wygląda i czuje się tak jak byś za długo była na słoneczku czujesz pieczenie i masz te okolice zaczerwienione ale można to "polubić",
jakoś z tym da się żyć!
 Przyczyny nieznane!
Jedno co zauważyłem to jeśli wezmę Tec. nie w czasie jedzenia to flasz mam pewny choć już nie tak ostry, a gdy łykam w połowie posiłku najlepiej w miarę obfitego i tłustego nic się nie dzieje. Tłuszcz nie musi być zwierzecy!
Pozdrawiam,


RE: Tecfidera - Areliee - 12-05-2017

Ja zauwazylam tez, ze jak duzo-duzo popije, to nawet z mniejszym posilkiem flasza nie bedzie albo bedzie mniejszy.


RE: Tecfidera - hela - 13-05-2017

(12-05-2017, 19:36)Areliee napisał(a): Ja zauwazylam tez, ze jak duzo-duzo popije, to nawet z mniejszym posilkiem flasza nie bedzie albo bedzie mniejszy.

ile to jest dużo-dużo?Uśmiech niedługo zaczynam brać Tec. a ze względu na to że w pracy prawie cały czas mam kontakt z ludźmi jestem żywo zainteresowana tematem zapobiegania flashowiUśmiech


RE: Tecfidera - Areliee - 13-05-2017

Np. wczoraj miałam tylko 5 minut delikatnego flasza, a na śniadanie malutki rogalik tylko. Tabletkę samą w sobie popiłam szklanką wody, po paru minutach wypiłam też małego Tymbarka (tego z tymi śmiesznymi zakrętkami). A po 15 minutach jeszcze pochłonęłam kefir 0,25 l Duży uśmiech

Przedwczoraj za to niby miałam większe i lepsze śniadanie, ale popiłam tylko pół szklanki wody i potem w południe w pracy mnie pytali, czy dobrze się czuję, bo mam niezdrowy kolor znowu Duży uśmiech I przez godzinę można na mnie było smażyć jajecznicę.

Porobię jeszcze eksperymenty w tej materii, bo jednak wszystkie te "odkrycia" to działają "prawie zawsze", nie umiem znaleźć nic na 100% Smutny


RE: Tecfidera - sylwia9118 - 13-05-2017

A probowalas claritine allergy na zaczerwienienia?


RE: Tecfidera - Areliee - 13-05-2017

Nie probowalam, zapytam w aptece, czy maja to albo cos podobnego. Z reguly wapno pomaga, ale czasem zapominam zapakowac Uśmiech


RE: Tecfidera - machu91 - 18-05-2017

Witam.
Ja po kolejnych badaniach krwi. Tym razem limfocyty na poziomie 0,91. (norma 1,1-4,5). W Styczniu było 1.0. 
Biore Tecfidere od Pazdziernika 2016. Zobaczymy mam nadzieje ze tak się utrzymają.

Mam okresowo dziwne pieczenia, szczypania, palenia w stopach od spodu. Trudno to opisać. Czucie mam w porządku.
Ma ktoś z was taką przypadłość? Jak sobie z tym radzicie?
Lekarz przypisał mi neurontin 100. Brał ktoś to z was? Warto? 
Pozdro 


RE: Tecfidera - mufa - 18-05-2017

Machu witaj w klubie osób którym lecą leukocyty. Też tak czasem mam zazwyczaj jak mam intensywny dzień


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 22-05-2017

Heja.
Dziś w końcu byłam na pierwszej wizycie od początku Tecfidery. Ogólnie jest ok. Do krwi się nie przyczepiła i dowiedziałam się, że wysypka z czasem może być już lżejsza ale tak żeby całkiem ustąpiła to raczej nie ma co liczyć Oczko


RE: Tecfidera - Ewcia - 24-05-2017

Witajcie czy ktoś w trakcie terapi tecfiderą stosuje olej konopny?