Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Marta_L - 02-05-2017

Yazon witam, witam Duży uśmiech Nie fajne uczucie no ale cóż zrobić... Po godzinie przeszło ale już na wszelki wypadek kupiłam wapno Uśmiech
Mufa mój lekarz właśnie mówił, że w razie co to zmniejszy dawkę ale jak powiedziałam, że się boję to on powiedział, że też się boi. No zobaczymy jak to będzie. Uśmiech A pamiętasz ile miałaś tych limfocytów jak zaczynałaś leczenie? Ja startowałam z 2,0. I chyba nie wytrzymam trzech miesięcy i pójdę zrobić morfologię szybciej Uśmiech


RE: Tecfidera - mufa - 02-05-2017

zaraz Ci sprawdzę


RE: Tecfidera - Areliee - 02-05-2017

Marta, specjalnie dla Ciebie wygrzebalam moje papiery Duży uśmiech Ja startowalam z 1.99 i co badanie spadaja, ale wciaz w normie. Uśmiech
Neutrofile w pewnym momencie spadly ponizej dolnej granicy, ale one akurat odbily ostatnio tak, ze im blizej do gornej teraz, cuda Duży uśmiech
Nie stresuj sie, na wszelki wypadej wsuwaj watrobke i szpinak, by brakiem zelaza nie zanizac poziomu bialych krwinek, bedzie dobrze wszystko! Uśmiech


RE: Tecfidera - mufa - 02-05-2017

ponad 3 tys. (3.08) jak zaczynałam. U mnie od samego początku leciały na łeb i szyję, przy czym czuję się bardzo dobrze.


RE: Tecfidera - Marta_L - 02-05-2017

Areelie haha dzięki kochana :-D cóż za poświęcenie :-P Co do wątróbki i szpinaku to nie lubię ale może się przekonam jakoś Uśmiech Póki co z apetytem słabo.. Wpycham na chama cokolwiek żeby na pusty żołądek nie łykać tych tabletek.
Mufa no to dużo Ci spadły.. Trzymam kciuki żeby się unormowały! :-)


RE: Tecfidera - Yazon - 02-05-2017

(02-05-2017, 18:47)Marta_L napisał(a): Yazon witam, witam Duży uśmiech Nie fajne uczucie no ale cóż zrobić... Po godzinie przeszło ale już na wszelki wypadek kupiłam wapno Uśmiech
Mufa mój lekarz właśnie mówił, że w razie co to zmniejszy dawkę ale jak powiedziałam, że się boję to on powiedział, że też się boi. No zobaczymy jak to będzie. Uśmiech A pamiętasz ile miałaś tych limfocytów jak zaczynałaś leczenie? Ja startowałam z 2,0. I chyba nie wytrzymam trzech miesięcy i pójdę zrobić morfologię szybciej Uśmiech
Cześć Marta!
Gdybyś poczytała o flaschu to znalazłabyś polecaną metodę na jego zapobieganie i nie jest to wapno tylko aspiryna przyjmowana 30 minut przed Tec. A co do limfocytów to nie pamiętam ile ich było na starcie ale dziś robiłem badania krwi jak odbiorę wyniki to napiszę jak z limfocytami i resztą ale chyba dobrze bo nie czuję żeby coś się działo.
Pozdrawiam Uśmiech


RE: Tecfidera - Marta_L - 02-05-2017

Tak się składa, że przestudiowałam wszystkie wątki, wiem, że niektórzy biorą aspirynę tylko są ludzie, którzy nie mogą jej brać i do tych ludzi należę ja. Pozdrawiam!!


RE: Tecfidera - Yazon - 02-05-2017

(02-05-2017, 20:15)Marta_L napisał(a): Tak się składa, że przestudiowałam wszystkie wątki, wiem, że niektórzy biorą aspirynę tylko są ludzie, którzy nie mogą jej brać i do tych ludzi należę ja. Pozdrawiam!!
Jeśli to oznacza jakiś problem z przyjmowaniem salicylanów to rozumiem, a jeśli chodzi tylko konkretnie o Aspirynę to spróbuj "Goździkową"?


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 02-05-2017

Marta_L ja jestem w groniectych co nie mogą aspiryny i po prostu przeczekuję flasza i tyle. Czasami brałam wapno ale nie wiem czy coś pomoże bo różnie mnie trzyma. Na pewno spróbuj. I może dobrze nawilżający krem na piekące poliki Uśmiech


RE: Tecfidera - Marta_L - 02-05-2017

Nie mogę brać ponieważ aspiryna rozrzedza krew a to może może spowodować u mnie krwotok z nosa (mam żylaki w nosie).

Słoneczko25 dzięki, na pewno sprawdzę i wapno i krem na poliki tez :-)