Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 17-05-2021

Czy ktoś tu ma info odnośnie nowej wersji Tecfidery która miała się pojawić?


RE: Tecfidera - agica - 17-05-2021

Ja od czasu leczenia 15kg w dół, ale to bardziej od poprawy sprawności fizycznej


RE: Tecfidera - Kisieliciastka - 17-05-2021

(17-05-2021, 16:03)Orchidea ponownie napisał(a): Czy ktoś tu ma info odnośnie nowej wersji Tecfidery która miała się pojawić?

A czym ma się różnic od starej? Ja jutro idę na oddział na badania i pierwsze opakowanie, to zobaczę co dostaneUśmiech


RE: Tecfidera - sylwia9118 - 17-05-2021

Też chętnie się dowiem o co chodzi z tą nową wersją Oczko


RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 18-05-2021

(17-05-2021, 17:48)Kisieliciastka napisał(a):
(17-05-2021, 16:03)Orchidea ponownie napisał(a): Czy ktoś tu ma info odnośnie nowej wersji Tecfidery która miała się pojawić?

A czym ma się różnic od starej? Ja jutro idę na oddział na badania i pierwsze opakowanie, to zobaczę co dostaneUśmiech
Gdzieś tu były linki wstawiane. Musicie trochę się cofnąć. Nowa Tecfidera ma mieć mniej sk ubocznych ze strony przewodu pokarmowego.

(18-05-2021, 09:50)Orchidea ponownie napisał(a):
(17-05-2021, 17:48)Kisieliciastka napisał(a):
(17-05-2021, 16:03)Orchidea ponownie napisał(a): Czy ktoś tu ma info odnośnie nowej wersji Tecfidery która miała się pojawić?

A czym ma się różnic od starej? Ja jutro idę na oddział na badania i pierwsze opakowanie, to zobaczę co dostaneUśmiech
Gdzieś tu były linki wstawiane. Musicie trochę się cofnąć. Nowa Tecfidera ma mieć mniej sk ubocznych ze strony przewodu pokarmowego.
Spodziewana też jest nowa wersja leku Tecfidera, obecnie najczęściej wykorzystywanego w leczeniu SM. Jak powiedział prof. Selmaj, nie jest to w tym przypadku tak istotna rewolucja, ale na uwagę zasługuje zmiana na lepsze farmakodynamiki i farmakokinetyki leku, zarejestrowanego już w Europie, który ma lepsze parametry w szybkości działania i wywołuje mniejsze objawy uboczne, niż jego pierwotna wersja.Skopiowalam


RE: Tecfidera - Joanna82 - 18-05-2021

No to super, że w pl nie ma problemów z dostępnością. Ja oddałam w piątek receptę w aptece (de) i usłyszałam, że lek jest niedostępny w magazynach. Zamówienie może potrwać tydzień - dwa. Dobrze, że poprosiłam neuro o receptę trochę wcześniej, to jeżeli nie potrwa to dużej niż dwa tygodnie, nie będę miała przerwy... Ale jeżeli dłużej?!...


RE: Tecfidera - Kisieliciastka - 18-05-2021

Odebrałam dzisiaj pierwsze pudełka, ale nie wygląda na nową wersję Uśmiech jak będę pamiętać to za miesiąc zapytam czy coś na ten temat wiedzą.

Także od jutra zaczynam, najpierw tydzień na mniejszej dawce. Oby poszło gładko.


RE: Tecfidera - AskaP - 18-05-2021

Ja dziś kończę tydzień początkowy. Wieczorem przyjmuję pierwszą tabletkę 240.. oby było dobrze Uśmiech


RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 20-05-2021

(19-05-2021, 08:42)e-smka napisał(a):
(18-05-2021, 11:08)Joanna82 napisał(a): No to super, że w pl nie ma problemów z dostępnością. Ja oddałam w piątek receptę w aptece (de) i usłyszałam, że lek jest niedostępny w magazynach. Zamówienie może potrwać tydzień - dwa. Dobrze, że poprosiłam neuro o receptę trochę wcześniej, to jeżeli nie potrwa to dużej niż dwa tygodnie, nie będę miała przerwy... Ale jeżeli dłużej?!...
Nie martw się, niewielka przerwa nic złego nie wyrządzi... No ale ogólnie to niezła lipa że nie ma leku...

(18-05-2021, 19:26)AskaP napisał(a): Ja dziś kończę tydzień początkowy. Wieczorem przyjmuję pierwszą tabletkę 240.. oby było dobrze Uśmiech
Na pewno będzie dobrze Uśmiech 
Ja z moimi nadwrażliwymi jelitami i żołądkiem jakoś to przeszłam i teraz jest ok jeśli chodzi o TEC, ale ostatnio dostałam nowe leki na cukrzyce i te mi ale zawirowały w brzuchu ojoj WC było chwilowo moim domem, ale zmniejszyli mi dawkę i dodatkowo biorę lek osłonowy i obserwuję...
Będzie dobrze. Organizm się przyzwyczai. Ja czekam na wyniki badań. Ostatnio ciągle robią mi się tzw zajady, język mnie szczypie.


RE: Tecfidera - Marwel - 20-05-2021

(14-05-2021, 21:56)marcepanka napisał(a): Czy u kogoś pojawiły się bóle brzucha po dłuższym czasie brania Tecfidery? Ostatnio coraz częściej mam przeboje z brzuchem i nie wiem czy mam takiego pecha i się ciągle czymś przytruwam, czy żołądek stał się tak wrażliwy po lekach Huh

Jak długo bierzesz?

Pamiętajcie lepsze jest wrogiem dobrego, niepotrzebnie w tym grzebią.