Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 17-03-2020

Ja nie mialam
Od konca maja 2017 jestem na Tecfiderze


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 17-03-2020

(16-03-2020, 23:46)Moris napisał(a): Po roku stosowania Tec przyszedł czas na rezonans kontrolny, który nie wykazał żadnych nowych zmian.
Świetna wiadomośćUśmiech ja mam miec w maju rezonans bo mija mi juz drugi rok na Tecfiderze. Oby wynik byl równie dobry jak Twoj. Uśmiech

(17-03-2020, 16:24)magdasch napisał(a): Jest nadzieja w tej tecfiderze a macie jakieś rzuty czy nic a nic ?
Nie mialam żadnych rzutów Uśmiech


RE: Tecfidera - mufa - 17-03-2020

Ja odkąd jestem na tecfiderze, jestem bez rzutów i nowych zmian


Tecfidera - hela - 17-03-2020

Ja też, trzeci rok leci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Moris - 17-03-2020

(16-03-2020, 23:56)speculum napisał(a): Gratulacje!

Ja mam swój za 2 mce, ale już wiem, ze na razie nic się nie dzieje. A skąd? Robiłam badanie przysadki i jakaś bardzo życzliwa pani dr porównała zmiany esemowe, mimo, że nie one były przedmiotem badania i na razie jest ok.

Rozumiem, że masz kotynuację leczenia?
Tak, normalnie kontynuuje leczenie.


RE: Tecfidera - magdasch - 18-03-2020

To zdradzie mi co bierzecie oprócz tec ze tak świetnie się czujecie ja jestem ponad pół roku i miałam już 3 rzuty może ja coś zle robię bo już sama nie wiem ? Jak robili rezonans ostatnio jak leżałam na solu to nowych zmian nie mam są tylko stare


RE: Tecfidera - speculum - 18-03-2020

Może masz tego pecha, że nie do końca działa na Ciebie ten lek, kiedy masz roczną wizytę? Jeśli masz rzuty w trakcie leczenia, to jest to argument do rozważenia zmiany terapii.


RE: Tecfidera - Anka - 19-03-2020

(18-03-2020, 23:30)magdasch napisał(a): To zdradzie mi co bierzecie oprócz tec ze tak świetnie się czujecie ja jestem ponad pół roku i miałam już 3 rzuty może ja coś zle robię bo już sama nie wiem ? Jak robili rezonans ostatnio jak leżałam na solu to nowych zmian nie mam są tylko stare
Pół roku to krótko
Co mozesz zle robic?
jak bierzesz lek do posilku dwa razy dziennie to jest ok


RE: Tecfidera - agica - 19-03-2020

(18-03-2020, 23:30)magdasch napisał(a): To zdradzie mi co bierzecie oprócz tec ze tak świetnie się czujecie ja jestem ponad pół roku i miałam już 3 rzuty może ja coś zle robię bo już sama nie wiem ? Jak robili rezonans ostatnio jak leżałam na solu to nowych zmian nie mam są tylko stare
Ja miałam trzy rzuty po diagnozie i na początku leczenia. Dopiero po 7 miesiącach poprawa i działanie leku. Wytrwałości, będzie dobrze Oczko

(18-03-2020, 23:39)speculum napisał(a): Może masz tego pecha, że nie do końca działa na Ciebie ten lek, kiedy masz roczną wizytę? Jeśli masz rzuty w trakcie leczenia, to jest to argument do rozważenia zmiany terapii.
Za wcześnie na takie zmiany, zmieniają tylko kiedy skutki uboczne są nie do wytrzymania


RE: Tecfidera - kerkia - 27-03-2020

hej, wiecie może czy są jakieś zmiany w programie przez sytuację z wirusem? za miesiąc mam wizytę z wydaniem ostatniego opakowania i ustaleniem rezonansu, czyli przypadnie to w szczycie epidemii, mam nadzieję że myślą o tym, żeby nam tego oszczędzić i wydłużyć czas kontroli?


co ile godzin bierzecie tabletki, ja sobie wypracowałam rytm 10 rano i 21 wieczorem i się zastanawiam czy to nie za duże odstępy?