Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 12-01-2020

Nie biore. Natomiast dosc czesto mam zapalenia zoladka i watroby i woreczka zolciowego.
Wtedy biore leki ale po konsultacji z lekarzem 1 kontaktu. Malo tego neuro mowi ze mimo zapalenia mam brac Tec.
Natomiast na codzien nie biore lekow oslonowych

Dodam ze na poacztku brania tec tez nie bralam
Neuro mowil co mam wziasc jakby vos sie dzialo a jak bedzie ok mam nic nie brac


Tecfidera - hela - 12-01-2020

Ja tak raz do roku biorę probiotyk przez jakiś czas i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Aneta30SM - 12-01-2020

Ja nie mam problemów ale podeszłam przezornie i biorę tylko probiotyk i jest ok, nie biorę osłonowych typu panzol itp. bo nie potrzebowałam.
Teraz wkradł się rzut, dr przepisując mi solu (ambulatoryjnie) zapytał jaki lek osłonowy biorę i tak wyszło że go nie zażywam. Powiedział  ze tak nie można i mam brać obowiązkowo??????
I tak czytając ulotkę panzolu i jego ewentualnych skutków ubocznych dumam po co mam to jeść jeśli nie mam tych problemów po tec. a po panzolu ewentualnie wystąpią???


RE: Tecfidera - Anka - 12-01-2020

Aneta jak dlugo jestes na Tec?


RE: Tecfidera - Aneta30SM - 12-01-2020

(12-01-2020, 18:04)Anka napisał(a): Aneta jak dlugo jestes na Tec?

Rok i 2 miesiące


RE: Tecfidera - Anka - 12-01-2020

(12-01-2020, 18:20)Aneta30SM napisał(a):
(12-01-2020, 18:04)Anka napisał(a): Aneta jak dlugo jestes na Tec?

Rok i 2 miesiące

To dlugo
Nie chce podwazac kompetencji twojego neuro
Ale wydaje mi sie ze skoro nie odczuwasz dolegliwosci „ zoladkowych” to nie widze sensu brac codziennie oslonke
W ulotce leku tez nie napisane ze trzeba brac codziennie
Ja pisalam wyzej jak bylo u mnie
Nie pamietam zeby ktos tu pisal ze bierze codziennie- mysle o osobach z dluzszym stanem na Tec
Decyzja nalezy do ciebie czy bedziesz brac czy nie


RE: Tecfidera - Aneta30SM - 12-01-2020

(12-01-2020, 19:53)Anka napisał(a):
(12-01-2020, 18:20)Aneta30SM napisał(a):
(12-01-2020, 18:04)Anka napisał(a): Aneta jak dlugo jestes na Tec?

Rok i 2 miesiące

To dlugo
Nie chce podwazac kompetencji twojego neuro
Ale wydaje mi sie ze skoro nie odczuwasz dolegliwosci „ zoladkowych” to nie widze sensu brac codziennie oslonke
W ulotce leku tez nie napisane ze trzeba brac codziennie
Ja pisalam wyzej jak bylo u mnie
Nie pamietam zeby ktos tu pisal ze bierze codziennie- mysle o osobach z dluzszym stanem na Tec
Decyzja nalezy do ciebie czy bedziesz brac czy nie

Aniu też tak myślę że nie ma sensu. Zapytałam bo przeglądając forum uzyskałam już tyle ciekawych i rzeczowych informacji że gdy pojawiła się u mnie ta "nowinka" o obowiązkowym braniu osłonki chciałam to przedyskutować a z kim innym jak nie z Wami??[Obrazek: smile.png]
Mój lekarz prowadzący był bardzo zdziwiony że nie biorę i nawet powiedział  ze zapyta innych swoich tecfiderożerców czy biorą osłonoweUśmiech



RE: Tecfidera - agula - 12-01-2020

Córka też na wyjście dostała zestaw 3 rodzajów leków osłonowych, w razie w! Na szczęście mija 2 rok i ani jednej tabletki nie musiała brać. Przecież to bez sensu faszerować się lekami dodatkowo skoro cię nic nie boli.


Tecfidera - hela - 12-01-2020

Mi neuro nic nie mówił że mam brać stale. Tylko jakby się coś działo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 13-01-2020

(12-01-2020, 00:02)Aneta30SM napisał(a): Hejka [Obrazek: smile.png]mam pytanko do zajadających  Tecfidere.
Jeśli nie macie skutków ubocznych związanych z bólami brzucha, żołądkiem to czy i tak stosujecie np panzol czy podobne leki osłonowe???
Na ostatniej wizycie u neuro przypadkowo wyszło że nie biorę. Tak naprawdę to tylko na początku brania tec. wykręciło mnie z bólu gdy nie zjadłam normalnego posiłku tylko banana. Po tamtej akcji już się pilnowałam i jest bez ekscesów. I tak zastanawiam się po co mam brać dodatkowo leki które zapisane były jako ratujące przy skutkach ubocznych skoro ich nie mam?????

Ja lecze sie juz ponad 1,5 rokui nie biore przez ten czas osłonowych, bo nie mam jako tako problemow żołądkowych a jak juz to czasem mnie poboli to wtedy ratuje sie osłonka albo polprazolem.Uśmiech