Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Kaczucha - 09-11-2019

Ja też pierwsze miesiące bralam helicid bo myslalam, ze to caly czas trzeba. Ale przy okazji ktorejs tam wizyty pytam czy mam brać ten oslonowy na co moja pani neurolog pyta czy mam dolegliwosci zoladkowe bo jesli nie to nie ma potrzeby. I odstawiłam i jest ok.


RE: Tecfidera - Blanka - 09-11-2019

O to sobie kupie ten lek ciekawe czy jest na recepte. Zoladek boli mnie raczej zawsze. Przy ist. Gastroskopii wyszly nadzerki i cos tam jeszcze bralam controloc 40 bylo super zapomialam ze mam zoladek. A teraz znowu mnie pobolewa


RE: Tecfidera - Orchidea - 09-11-2019

(09-11-2019, 09:53)Blanka napisał(a): O to sobie kupie ten lek ciekawe czy jest na recepte. Zoladek boli mnie raczej zawsze. Przy ist. Gastroskopii wyszly nadzerki i cos tam jeszcze bralam controloc 40 bylo super zapomialam ze mam zoladek. A teraz znowu mnie pobolewa

Helicid 10 jest bez recepty.Wieksza dawka na receptę.


RE: Tecfidera - mufa - 09-11-2019

Ja na początku brałam vivomix probiotyki, ale teraz nie.
Byłam wczoraj na wizycie i w końcu dostałam 3 opakowania leku, następna wizyta dopiero w lutym, hurra Uśmiech


RE: Tecfidera - Orchidea - 09-11-2019

Mi częste wizyty nie przeszkadzają.Mogla bym co miesiąc chodzić.Mam bardzo blisko do szpitala.


RE: Tecfidera - Anka - 09-11-2019

(09-11-2019, 17:49)Orchidea napisał(a): Mi częste wizyty nie przeszkadzają.Mogla bym co miesiąc chodzić.Mam bardzo blisko do szpitala.

Mi tez na poczatku pasowalo co mc
Po ponad 2 latach mam dosc
Tym bardziej ze nic zlego sie nie dzieje nie liczac malych plytek
Ale z tym sie lekarz powinien liczyc od poczatku bo mam od dziecka maloplytkowosc a Betaferon u Tec od poczatku mi obnizaly poziom plytek

Kazdemu z czasem sie odechciewa jezdzic co mc


RE: Tecfidera - Orchidea - 09-11-2019

No tak masz rację.Ja dopiero zaczynam.Ty już dwa lata więc pewnie też bym miała dosyć.


RE: Tecfidera - Anka - 09-11-2019

(09-11-2019, 18:57)Orchidea napisał(a): No tak masz rację.Ja dopiero zaczynam.Ty już dwa lata więc pewnie też bym miała dosyć.

Mnostwo osob musi jezdzic co mc
Jak lekarz stwierdzi ze co 3 mce moze pacjent przyjechac to wtedy mozna sie cieszyc
Ale sa osoby ktorym pasuje co 1 mc
U mnie w szpitalu po roku leczenia dopiero pozwalaja przyjezdzac co 3 mce
Ja znow wedlug lekarza nie kwalifikuje sie do tego przywileju


RE: Tecfidera - Orchidea - 09-11-2019

(09-11-2019, 19:23)Anka napisał(a):
(09-11-2019, 18:57)Orchidea napisał(a): No tak masz rację.Ja dopiero zaczynam.Ty już dwa lata więc pewnie też bym miała dosyć.

Mnostwo osob musi jezdzic co mc
Jak lekarz stwierdzi ze co 3 mce moze pacjent przyjechac to wtedy mozna sie cieszyc
Ale sa osoby ktorym pasuje co 1 mc
U mnie w szpitalu po roku leczenia dopiero pozwalaja przyjezdzac co 3 mce
Ja znow wedlug lekarza nie kwalifikuje sie do tego przywileju
O rany . Przecież to nieludzkie.Jeszcze jak blisko to można przecierpieć,ale ludzie nie raz gnają przez pół Polski.Ciekawe jak u mnie będzie potem.


RE: Tecfidera - Anka - 09-11-2019

(09-11-2019, 20:44)Orchidea napisał(a):
(09-11-2019, 19:23)Anka napisał(a):
(09-11-2019, 18:57)Orchidea napisał(a): No tak masz rację.Ja dopiero zaczynam.Ty już dwa lata więc pewnie też bym miała dosyć.

Mnostwo osob musi jezdzic co mc
Jak lekarz stwierdzi ze co 3 mce moze pacjent przyjechac to wtedy mozna sie cieszyc
Ale sa osoby ktorym pasuje co 1 mc
U mnie w szpitalu po roku leczenia dopiero pozwalaja przyjezdzac co 3 mce
Ja znow wedlug lekarza nie kwalifikuje sie do tego przywileju
O rany . Przecież to nieludzkie.Jeszcze jak blisko to można przecierpieć,ale ludzie nie raz gnają przez pół Polski.Ciekawe jak u mnie będzie potem.

Nieludzkie? Nie przesadzajmy. Zazwyczaj ci co maja daleko nie musza jezdzic co mc chyba ze na poczatku. Ja jezdze do innego miasta ale mam ponad 20 km w jedna strone. Z drugiej strony nie kazdy ma dobre wyniki zeby lekarz zgodzil sie na wizyty co 3 mce
Zreszta kazdy szpital rzadzi sie swoimi prawami i kazdy neuro ma inna opinie np w kwestii limfocytow
Ja leczac sie w innym miejscu pewnie juz dawno bym miala odstawiona Tec na rzecz innego leku
Ja jedze do innego miasta ale lacznie mam o