Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - klaudia26 - 02-11-2019

Ja nie zanoszę żadnych skierowań... Miałam skierowanie do programu lekowego a jak już zostałam do niego włączona to więcej żadnego skierowania nie chcieli.


RE: Tecfidera - Miriam - 03-11-2019

O rany, ale głupota... Ja dostałam jedno jedyne skierowanie przy wypisie ze szpitala - do poradni neurologicznej, gdybym chciała mieć neurologa na NFZ poza programem. Nie skorzystałam. Od ponad dwóch lat nikt ode mnie żadnych skierowań nie oczekiwał.


RE: Tecfidera - goska71 - 03-11-2019

Ja mieszkam w Belgii i tu jest zupelnie inaczej , dostaje recepty na lek (tecfidera ) i zanosze  do apteki,raz w miesiacu i tam dostaje lek .
Place za lek 12 i tak co miesiac, badania krwi mam raz na 2miesiace u swojego domowego lekarza .Jak by sie cos dzialo zlego ze mna mam zaraz dzwonic do swojego neurologa ,pozdrawiam


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 03-11-2019

(02-11-2019, 20:34)klaudia26 napisał(a): Ja nie zanoszę żadnych skierowań... Miałam skierowanie do programu lekowego a jak już zostałam do niego włączona to więcej żadnego skierowania nie chcieli.

U mnie tak samo Uśmiech

(31-10-2019, 15:34)Miriam napisał(a): U mnie jest tak, że oni pilnują, żebym miała co 3 miesiące zrobione badania. Pytają czy zrobię u nich w szpitalu, czy u siebie, robię u siebie. Najczęściej robię prywatnie, bo nie chce mi się lekarzowi rodzinnemu głowy zawracać takimi pierdołami i jeszcze czas na to tracić, ale zdarzyło mi się poprosić o wypisanie skierowania i nie było problemu.

Ja dostaje skierowanie co 3 msc od lekarza z programu Uśmiech teraz np mialan wizyte niedawno odebralam lek i dostalam na trzy miesiące i lekarz juz wypisal mi skierowanie zebyn w styczniu jak przyjadę to z wynikami Uśmiech


RE: Tecfidera - agica - 04-11-2019

Dzisiaj odbieram leki... do zobaczenia w lutym. Po prostu człowiek może zapomnieć, że choruje, jak tak rzadko ten oddziałowy widok. Pozytyw Uśmiech


RE: Tecfidera - marcepanka - 04-11-2019

Dzisiaj byłam odebrać leki - dostałam 3 opakowania + skierowanie na badania krwi i moczu z terminem wykonania po 01.01.2020 i adnotacją, że badania mam wykonać nie później niż na 3 dni przed kolejną wizytą po leki.


RE: Tecfidera - Akinom - 04-11-2019

Też takie dostałam. Sorry, ale jakoś mi się nie uśmiecha jeżdżenie do Wrocławia co kilka dni, bo niestety sama nie jestem już w stanie tam dotrzeć i jestem zależna od męża, a jego urlop z gumy nie jest. Pójdę do rodzinnego, może przepisze skierowanie. Jak będę miała wyniki, to wsle skan mailem i tyle.


RE: Tecfidera - Orchidea - 08-11-2019

Bardzo odczuliście przejście z dawki 120 na 240?


RE: Tecfidera - Beata72 - 08-11-2019

Ja tak. Codziennie ból brzucha lub żołądka. Do pracy nosiłam siatkę leków. Po około miesiącu minęło.
Natomiast nie miałam zaczerwienienia skóry, które jest również skutkiem ubocznym.


RE: Tecfidera - goska71 - 08-11-2019

nie wiem jak u innych, ale ja wogole nie poczulam roznicy Uśmiech