Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 17-09-2019

(17-09-2019, 08:57)Miriam napisał(a): Słuchajcie, czy ktoś z Was doświadczył w trakcie stosowania Tecfidery problemów skórnych? Trądzik, trądzik różowaty, zmiana cery w kierunku skóry wrażliwej, naczyniowej? Większa podatność na zaczerwienienie (poza flashem)?

Tak, mi sie zrobila wrazliwa, naczynkowa.
Tylko jej dotkne i jest zaczerwieniona
Nadwrazliwosc na kosmetyki- zmienilam na takie eko bez chemii
Ale u mnie flashe co codziennie i to poteguje
Mysle ze osoby z czestymi flashami moga miec problem z tym ze cera sie bedzie zmieniac na wrazliwa i naczynkowa


RE: Tecfidera - Jelonek - 17-09-2019

Ja mam codziennie flashe ale nie mam problemów ze skórą Oczko dodatkowo wspomnę że kiedyś miałam trądzik i go wyleczyłam więc jakby było coś na rzeczy to jednak tą tendencję mam a na szczęście flashe na to nie wpłynęły


RE: Tecfidera - Anka - 17-09-2019

(17-09-2019, 09:09)Jelonek napisał(a): Ja mam codziennie flashe ale nie mam problemów ze skórą Oczko dodatkowo wspomnę że kiedyś miałam trądzik i go wyleczyłam więc jakby było coś na rzeczy to jednak tą tendencję mam a na szczęście flashe na to nie wpłynęły

Nie jest powiedziane ze kazdy bedzie miec nagle problem z nadwrazliwoscia cery czy pekajacymi naczynkami po Tec
Jak sie ma predyspozycje chociazby genetyczne to jest szansa ze czeste flashe moga doprowadzic do tego
Sam flash jak jest mega mocny tez nie jest obojetny dla skory
Ale nie ma na to dowodow poki co- mam na mysli ze producent sie nie ustosunkowal do takich objawow
Ps codzienne flashe po pol do roku stostowania Tec jest niepokojace
Tak uslyszalam od mojego neuro oraz producenta
Moj neuro mowil za po 6 mcach powinnam nie miec albo miec rzadko flashe
Producent ze po roku w zasadzie flash powinien byc rzadko i mega slaby 
Ja jestem codziennie czasem dwa razy dziennie bordowa na 3/4 powierzchni ciala
Pieka mnie galki oczne i przelyk i leci woda z nosa
Producent napisal ze to niespotykane i nie prawidłowe
Teraz tez siedze i plone i to dosłownie


RE: Tecfidera - Jelonek - 17-09-2019

(17-09-2019, 09:20)Anka napisał(a):
(17-09-2019, 09:09)Jelonek napisał(a): Ja mam codziennie flashe ale nie mam problemów ze skórą Oczko dodatkowo wspomnę że kiedyś miałam trądzik i go wyleczyłam więc jakby było coś na rzeczy to jednak tą tendencję mam a na szczęście flashe na to nie wpłynęły

Nie jest powiedziane ze kazdy bedzie miec nagle problem z nadwrazliwoscia cery czy pekajacymi naczynkami po Tec
Jak sie ma predyspozycje chociazby genetyczne to jest szansa ze czeste flashe moga doprowadzic do tego
Sam flash jak jest mega mocny tez nie jest obojetny dla skory
Ale nie ma na to dowodow poki co- mam na mysli ze producent sie nie ustosunkowal do takich objawow
Ps codzienne flashe po pol do roku stostowania Tec jest niepokojace
Tak uslyszalam od mojego neuro oraz producenta
Moj neuro mowil za po 6 mcach powinnam nie miec albo miec rzadko flashe
Producent ze po roku w zasadzie flash powinien byc rzadko i mega slaby 
Ja jestem codziennie czasem dwa razy dziennie bordowa na 3/4 powierzchni ciala
Pieka mnie galki oczne i przelyk i leci woda z nosa
Producent napisal ze to niespotykane i nie prawidłowe
Teraz tez siedze i plone i to dosłownie

Powiem Ci ze ja tez mam codziennie flashe a biorę lek już 8 miesiąc i jestem też teraz w trakcie rzutu, jutro idę do szpitala. Nie wiem czy lek działa, czy to normalne, nie wiem co robić. A Tobie co poradziła neurolog? Będziesz zmieniać lek?


RE: Tecfidera - Anka - 17-09-2019

(17-09-2019, 09:35)Jelonek napisał(a):
(17-09-2019, 09:20)Anka napisał(a):
(17-09-2019, 09:09)Jelonek napisał(a): Ja mam codziennie flashe ale nie mam problemów ze skórą Oczko dodatkowo wspomnę że kiedyś miałam trądzik i go wyleczyłam więc jakby było coś na rzeczy to jednak tą tendencję mam a na szczęście flashe na to nie wpłynęły

Nie jest powiedziane ze kazdy bedzie miec nagle problem z nadwrazliwoscia cery czy pekajacymi naczynkami po Tec
Jak sie ma predyspozycje chociazby genetyczne to jest szansa ze czeste flashe moga doprowadzic do tego
Sam flash jak jest mega mocny tez nie jest obojetny dla skory
Ale nie ma na to dowodow poki co- mam na mysli ze producent sie nie ustosunkowal do takich objawow
Ps codzienne flashe po pol do roku stostowania Tec jest niepokojace
Tak uslyszalam od mojego neuro oraz producenta
Moj neuro mowil za po 6 mcach powinnam nie miec albo miec rzadko flashe
Producent ze po roku w zasadzie flash powinien byc rzadko i mega slaby 
Ja jestem codziennie czasem dwa razy dziennie bordowa na 3/4 powierzchni ciala
Pieka mnie galki oczne i przelyk i leci woda z nosa
Producent napisal ze to niespotykane i nie prawidłowe
Teraz tez siedze i plone i to dosłownie

Powiem Ci ze ja tez mam codziennie flashe a biorę lek już 8 miesiąc i jestem też teraz w trakcie rzutu, jutro idę do szpitala. Nie wiem czy lek działa, czy to normalne, nie wiem co robić. A Tobie co poradziła neurolog? Będziesz zmieniać lek?

Nie zamierzam. Ja juz mialam zmieniony lek. Z Betaferonu na Tecfidere.
Ja od dziecka mam maloplytkowowsc i zarowno Betaferon i Tec obnizaja mi plytki krwi.
Moj neuro uwaza ze maloplytkowosc ogolnie przy lekach na sm tez robi swoje
Przy leczeniu mozna miec rzuty. Leczenie nie gwarantuje nam ze ich nie bedziemy miec.
Co sie dzieje obecnie u ciebie ze rzut masz?


RE: Tecfidera - Akinom - 17-09-2019

Ja mam trądzik różowaty. skóra na twarzy nie dość, że pryszczate, czerwona, to do tego sucha i łuszcząca się. Makijażu nie da się zrobić, bo każdy puder schodzi płatami i słabo to wygląda. Biorę tec 3 rok i flash to co chwilę. Na trądzik dostawałam antybiotyki, jakieś specjalne kremy, ale póki co najlepszy jest zwykły Nivea.


RE: Tecfidera - Jelonek - 17-09-2019

(17-09-2019, 09:40)Anka napisał(a):
(17-09-2019, 09:35)Jelonek napisał(a):
(17-09-2019, 09:20)Anka napisał(a):
(17-09-2019, 09:09)Jelonek napisał(a): Ja mam codziennie flashe ale nie mam problemów ze skórą Oczko dodatkowo wspomnę że kiedyś miałam trądzik i go wyleczyłam więc jakby było coś na rzeczy to jednak tą tendencję mam a na szczęście flashe na to nie wpłynęły

Nie jest powiedziane ze kazdy bedzie miec nagle problem z nadwrazliwoscia cery czy pekajacymi naczynkami po Tec
Jak sie ma predyspozycje chociazby genetyczne to jest szansa ze czeste flashe moga doprowadzic do tego
Sam flash jak jest mega mocny tez nie jest obojetny dla skory
Ale nie ma na to dowodow poki co- mam na mysli ze producent sie nie ustosunkowal do takich objawow
Ps codzienne flashe po pol do roku stostowania Tec jest niepokojace
Tak uslyszalam od mojego neuro oraz producenta
Moj neuro mowil za po 6 mcach powinnam nie miec albo miec rzadko flashe
Producent ze po roku w zasadzie flash powinien byc rzadko i mega slaby 
Ja jestem codziennie czasem dwa razy dziennie bordowa na 3/4 powierzchni ciala
Pieka mnie galki oczne i przelyk i leci woda z nosa
Producent napisal ze to niespotykane i nie prawidłowe
Teraz tez siedze i plone i to dosłownie

Powiem Ci ze ja tez mam codziennie flashe a biorę lek już 8 miesiąc i jestem też teraz w trakcie rzutu, jutro idę do szpitala. Nie wiem czy lek działa, czy to normalne, nie wiem co robić. A Tobie co poradziła neurolog? Będziesz zmieniać lek?

Nie zamierzam. Ja juz mialam zmieniony lek. Z Betaferonu na Tecfidere.
Ja od dziecka mam maloplytkowowsc i zarowno Betaferon i Tec obnizaja mi plytki krwi.
Moj neuro uwaza ze maloplytkowosc ogolnie przy lekach na sm tez robi swoje
Przy leczeniu mozna miec rzuty. Leczenie nie gwarantuje nam ze ich nie bedziemy miec.
Co sie dzieje obecnie u ciebie ze rzut masz?

Rozumiem, przykra sprawa. 
Od 6 dni mam zdrętwiałą i sztywną lewa rękę tak gdzieś do łokcia i przy tym mnie ona boli. Od soboty doszła lewa stopa, a wczoraj ogólna lewa cześć ciała (drętwieje mi co chwilę twarz z tej strony, czuję ścisk w głowie z lewej strony)... Na razie nie jest źle ale wczoraj byłam po leki i widziałam się z moją Panią doktor i wypisała mi skierowanie do szpitala


RE: Tecfidera - Anka - 17-09-2019

(17-09-2019, 09:43)Akinom napisał(a): Ja mam trądzik różowaty. skóra na twarzy nie dość, że pryszczate, czerwona, to do tego sucha i łuszcząca się. Makijażu nie da się zrobić, bo każdy puder schodzi płatami i słabo to wygląda. Biorę tec 3 rok i flash to co chwilę. Na trądzik dostawałam antybiotyki, jakieś specjalne kremy, ale póki co najlepszy jest zwykły Nivea.

Jak masz tradzik rozowaty to tec z racjo flasha moze pogarszac tez objawy tradziku
Co do leczenia antybiotykiem to jest ruletka.
Albo ci lekarz trafi w lek albo nie
Co do pielegnacji z racji zawodu moglabym pomoc ale jak sie nie widzi skory i nie mozna zrobic wywiadu face to face to nie chce sie wypowiadac
Dermatolodzy wypisuja najczesciej to co im sie oplaca wypisac na recepcie
A kremy takie najczesciej maja taki sklad ze sie nadaja do czyszczenia podłóg


RE: Tecfidera - Akinom - 17-09-2019

To były drogie kremy z apteki, z filtrem 50 UV i chyba z jakimś fluidem. Do tego antybiotyki. Po roku zrezygnowałam z kremów, po pół z antybiotyków. Muszę uważac z jedzeniem, bo na twarzy od razu widać, jak zjem coś ostrego, słodkiego czy orzechowego. Pięknie też widać stres i zdenerwowanie. Do tego po tec mam taką papierowa skórę, zwłaszcza na policzkach. Krem Nivea jakoś to natłuszcza. Ziaja do cery z trądzikiem różowatym tez dane radę. Tylko co jakiś czas muszę stosować to zamiennie.


RE: Tecfidera - kamil - 17-09-2019

Również mam problemy z trądzikiem różowatym odkąd biorę Tecfiderę. Stosuję kilka kremów/maści i regularnie chodzę do dermatologa. Szczególnie po solu-medrolu mi się pogarsza (czasem podczas przyjmowania kroplówek jest duża poprawa a po wyjściu ze szpitala jeszcze większe pogorszenie).