Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Safija - 14-09-2019

(14-09-2019, 20:35)Anka napisał(a): Po Tec sie nie tyje choc pare osob pisalo na forum ze przybylo im na wadze
Pytalam mojego neuro o to. Mowil ze pewnie to kwestia tego ze do tabl jedza bardziej obfite czy tlustsze posilki.
Mowil ze Tec nie powoduje tycia

Jestem na 30 stronie wątku może znajdę coś kluczowego w tej sprawie.Wydaje mi się, że nie jem więcej chyba przez te brzusisko nawet nie mam tak dużego apetytu jak zazwyczaj, na wadze jest trochę mniej nawet, ale brzuch większy.Do tego wczoraj załączyły się biegunki.Dam sobie jeszcze trochę czasu, ale jeśli tak zostanie na stałe to zrezygnuję bo komfort życia jest obniżony jeszcze plus mniej energii, większa nerwowośćNiezdecydowany Sorry, że tak marudzę,ale lekko sfrustrowana jestem.Mam nadzieję, że polepszy się i pójdzie w niepamięć.


RE: Tecfidera - Anka - 15-09-2019

(14-09-2019, 22:20)Safija napisał(a):
(14-09-2019, 20:35)Anka napisał(a): Po Tec sie nie tyje choc pare osob pisalo na forum ze przybylo im na wadze
Pytalam mojego neuro o to. Mowil ze pewnie to kwestia tego ze do tabl jedza bardziej obfite czy tlustsze posilki.
Mowil ze Tec nie powoduje tycia

Jestem na 30 stronie wątku może znajdę coś kluczowego w tej sprawie.Wydaje mi się, że nie jem więcej chyba przez te brzusisko nawet nie mam tak dużego apetytu jak zazwyczaj, na wadze jest trochę mniej nawet, ale brzuch większy.Do tego wczoraj załączyły się biegunki.Dam sobie jeszcze trochę czasu, ale jeśli tak zostanie na stałe to zrezygnuję bo komfort życia jest obniżony jeszcze plus mniej energii, większa nerwowośćNiezdecydowany Sorry, że tak marudzę,ale lekko sfrustrowana jestem.Mam nadzieję, że polepszy się i pójdzie w niepamięć.

Biegunki, bole zoladka, zapalenia zoladka to sa skutki uboczne wymione w instrukcji Tecfidery. Nie pamietam co pisalas nie mam w chwili obecnej czasu zeby sie cofnac na watku.
Moze pogadaj ze swoim lekarzem prowadzacym. 
Dzwon jutro do pielegniarki


Tecfidera - hela - 15-09-2019

(14-09-2019, 22:20)Safija napisał(a):
(14-09-2019, 20:35)Anka napisał(a): Po Tec sie nie tyje choc pare osob pisalo na forum ze przybylo im na wadze
Pytalam mojego neuro o to. Mowil ze pewnie to kwestia tego ze do tabl jedza bardziej obfite czy tlustsze posilki.
Mowil ze Tec nie powoduje tycia

Jestem na 30 stronie wątku może znajdę coś kluczowego w tej sprawie.Wydaje mi się, że nie jem więcej chyba przez te brzusisko nawet nie mam tak dużego apetytu jak zazwyczaj, na wadze jest trochę mniej nawet, ale brzuch większy.Do tego wczoraj załączyły się biegunki.Dam sobie jeszcze trochę czasu, ale jeśli tak zostanie na stałe to zrezygnuję bo komfort życia jest obniżony jeszcze plus mniej energii, większa nerwowośćNiezdecydowany Sorry, że tak marudzę,ale lekko sfrustrowana jestem.Mam nadzieję, że polepszy się i pójdzie w niepamięć.


Trzeba około 4 miesięcy żeby tec zaczęła działać, no i zweryfikuj co jesz i jak często. Tec nie lubi pustego żołądka. Nie ma się co poddawać tak od razu, z czasem wszystko mija, weź dobre probiotyki, jedz regularnie, i zobaczysz będzie lepiej. Wzięty brzuch nie będzie przyczyną zmiany leku. Zresztą lepiej mniej wzięty brzuch niż nowe zmiany i rzuty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Akinom - 15-09-2019

Już gdzieś to pisałam. Po tec tyje. Mam właśnie wielki brzuch. Nie jem więcej, wręcz mniej, nie jem tłusto, bo nie lubię, nie jem mięsa, bo się brzydzę, a waga leci do góry. Tarczyca jest ok, bo badałam.


RE: Tecfidera - Blanka - 15-09-2019

(13-09-2019, 00:50)Miriam napisał(a): Wielokrotnie w bagażu podręcznym. I nigdy nie wkładam do rejestrowanego.

Dziękuję


RE: Tecfidera - Anka - 15-09-2019

(15-09-2019, 08:51)Akinom napisał(a): Już gdzieś to pisałam. Po tec tyje. Mam właśnie wielki brzuch. Nie jem więcej, wręcz mniej, nie jem tłusto, bo nie lubię, nie jem mięsa, bo się brzydzę, a waga leci do góry. Tarczyca jest ok, bo badałam.

A hormony nadnerczy badałaś? 
Jak się tyje w brzuchu to nadnercza najczęściej


RE: Tecfidera - Akinom - 15-09-2019

O musze zbadać. Ja ciągle zapominam, już o tym kiedyś pisałaś. I krzywa insulinową muszę w końcu zrobić. Bo się zbieram i zbieram i zawsze jest coś ważniejszego.


RE: Tecfidera - Anka - 15-09-2019

(15-09-2019, 15:52)Akinom napisał(a): O musze zbadać. Ja ciągle zapominam, już o tym kiedyś pisałaś. I krzywa insulinową muszę w końcu zrobić. Bo się zbieram i zbieram i zawsze jest coś ważniejszego.

Ja lekarzem nie jestem ale mam znajome ktore po zrobieniu badan mialy pewnosc skad to tyciu w strefie brzucha.
Niestety endokrynolog i badania to jakis koszt. Dla jednej osoby wiekszy dla innej mniejszy ale zawsze jakis koszt
Ale mysle ze warto 
Pomysl


RE: Tecfidera - Safija - 15-09-2019

(15-09-2019, 14:41)Anka napisał(a):
(15-09-2019, 08:51)Akinom napisał(a): Już gdzieś to pisałam. Po tec tyje. Mam właśnie wielki brzuch. Nie jem więcej, wręcz mniej, nie jem tłusto, bo nie lubię, nie jem mięsa, bo się brzydzę, a waga leci do góry. Tarczyca jest ok, bo badałam.

A hormony nadnerczy badałaś? 
Jak się tyje w brzuchu to nadnercza najczęściej

Taaak to mi właśnie po głowie chodziło.Płaskiego brzucha nigdy nie miałam, ale od kuracji dexametazonem zaczął się większy problem+ pocenie ( w ciepłe dni , albo przy szybszym chodzie mam zawsze mżawkę na plecach a tego wcześniej nie było).A po Tec to już jazda bez trzymanki nogi w rozmiarze 38 a brzuch 40-42.A mówili ,że może namieszać w nadnerczach... Ruszę do endokrynologa, ale dopiero za parę mies.będę miała szansę.Jak uda Ci się wcześniej daj znać co wyszło.


RE: Tecfidera - Miriam - 17-09-2019

Słuchajcie, czy ktoś z Was doświadczył w trakcie stosowania Tecfidery problemów skórnych? Trądzik, trądzik różowaty, zmiana cery w kierunku skóry wrażliwej, naczyniowej? Większa podatność na zaczerwienienie (poza flashem)?