Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 14-08-2019

(14-08-2019, 14:02)jessyca13 napisał(a): Z moim neurologiem jeszcze na ten temat nie rozmawialam . narazie szukam informacji o tym leku zeby wiedziec czy sie decydowac na niego czy nie. teraz na wizycie podziele sie ze swoja neurolog tym co znalazlam . hmm mowisz Anka ze wczesniej byl ten lek stosowany na luszczyce? to jak moze byc cos dobre na sm skoro bylo stosowane na co inne? to tak jak reklamuja te wszystkie specyfiki na odchudzanie a jak sie poszuka informacji glebiej to okazuje sie ze specyfik byl stosowany na zupelnie co innego i co roku jest ten sam sklad nawet jednym skladnikiem nie zmieniony a zupelnie inna niby dolegliwosc. moze z tec tak nie jest . nie wiem, nie jestem naukowcem ani lekarzem. moge sie mylic . nie wiem. naprawde nie wiem co mam zrobic . brac czy nie brac oto jest pytanie

PDF]
Tecfidera, INN-dimethyl fumarate - europa.eu   na tej stronie to pisze
Inna dawka na luszczyce.
Druga sprawa skoro jest powiedziane i udowodnione ze jest to najskuteczniejszy lek pierwszej linii to byly prowadzone badania i porównywane wyniki wzgledem innych lekow. Oraz opracowano jak lek moze wpływać na nasze zdrowie, sampoczucie itp
Kolejna rzecz, poczytaj o innych lekach z 1linii i zobaczysz ze kazdy daje jakies skutki uboczne
Raczej nikt tu nie podzieli twoich obaw w zwiazku z rakiem przy stosowaniu Tec

Jak bede po wizycie z neuro to sie odezwe

Leki na sm ma w chusteczkę skutkow ubocznych a prawda jest taka ze nie kazdy je bedzie mieć.
Nie mozesz wychodzic z zalozenia ze przy zmianie leku dobiorą ci taki ze nie odczujesz skutkow ubocznych.
Lekarz okresla czy nie ma przeciwskazan a pozniej loteria jak sie pacjent czuje
Troche tu ludzie pisza jak znoszą leczenie
Jedni chwala interferony- mi zmieniono lek ze wzgledu na skutki uboczne
Natomiast watek o Tec jest najobszerniejszy- sporo osob bierze Tecfidere, wiekszosc chwali, wiekszosc odczuwa skutki uboczne ale w lekko ja znow mam na co pomarudzic
Ale jakbym miła wybor wrocic do betaferonu czy zostac z Tecfidera to wole Tec

Zycze kazdemu jak i sobie zeby leki jakie nam dobrano byly skuteczne, zeby sm nie dawało o sobie znac i zeby leki nie siały spusztoszenia w naszych organizmach
Ale to tylko zyczenie, rzeczywistość jest taka ze leki na sm to mega chemia i moze ale nie musi dawac jakies skutki uboczne

Na koniec napisze ze masz prawo poprosic o dobór innego leku jak sie boisz brac Tec.
Szczerze pogadaj z neuro i tyle

Jest tu watek podstawowe informacje o terapiach z opisem kazdego leku
Watek napisal madry czlowiek, z doswiadczeniem w medycynie
Ostatnio nie obecny na naszym forum
Ale poczytaj


RE: Tecfidera - jessyca13 - 14-08-2019

hela podalam wyzej ale jeszcze raz podam
Tecfidera, INN-dimethyl fumarate - europa.eu na tej stronie to pisze, jest tam obszerna ulotka o tym leku z kilku albo kilkunastu stron. dobrze Anka odezwij sie po wizycie u Twojej neurolog i zobaczymy tez co powie moja. W koncu co 2uch lekarzy to nie jeden Oczko


Tecfidera - hela - 15-08-2019

Źródło badań to informacja kto, kiedy i co zbadał, lub informacja gdzie wyniki badań zostały opublikowane i przez kogo, a nie adres strony internetowej czy ulotka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - jessyca13 - 15-08-2019

europejska agencja leków


Tecfidera - hela - 16-08-2019

Dobra, kończmy temat bo widzę że się nie doproszę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - hela - 16-08-2019

https://www.ema.europa.eu/en/documents/overview/tecfidera-epar-summary-public_pl.pdf nic o raku tam nie ma


RE: Tecfidera - kamil - 16-08-2019

To jest streszczenie, w pełnej wersji jest.
https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/tecfidera-epar-product-information_en.pdf Carcinogenesis
Ewentualnie jest też polska wersja:
https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/tecfidera-epar-product-information_pl.pdf Działanie rakotwórcze


RE: Tecfidera - jessyca13 - 16-08-2019

dziękuje Kamil Oczko to jest wlasnie to . widac nie wszyscy wola znac dokladne dzialanie leku i wola krotkie ulotki w ktorych pisze pobieżnie zeby tylko nie odstraszyc potencjalnego pacjenta . powiem od siebie ze mam jeszcze 2 dolegliwosci i zanim wybralam lek ktorym bym miala byc leczona poszukalam jak najwiecej informaji o nim zeby jak najmniejsze skutki byly na moj organizm bo to ze kazdy lek wywoluje jakies skutki uboczne to wiem. Naiwna nie jestem !!! a poza tym dalam watek z zapytaniem czy sie nie boicie brac leku mimo iz czarno na bialym pisze o raku a nie po to zeby ktos kogos podwazal zreszta to nie mnie bo to nie ja wymyslam dzialanie leku tylko dziele sie tym co juz przeczytalam wiec nie wiem po co zlosliwosc w moim kierunku


RE: Tecfidera - speculum - 17-08-2019

(16-08-2019, 22:19)jessyca13 napisał(a): dziękuje Kamil Oczko to jest wlasnie to . widac nie wszyscy wola znac dokladne dzialanie leku i wola krotkie ulotki w ktorych pisze pobieżnie zeby tylko nie odstraszyc potencjalnego pacjenta . powiem od siebie ze mam jeszcze 2 dolegliwosci i zanim wybralam lek ktorym bym miala byc leczona poszukalam jak najwiecej informaji o nim zeby jak najmniejsze skutki byly na moj organizm bo to ze kazdy lek wywoluje jakies skutki uboczne to wiem. Naiwna nie jestem !!! a poza tym dalam watek z zapytaniem czy sie nie boicie brac leku mimo iz czarno na bialym pisze o raku a nie po to zeby ktos kogos podwazal zreszta to nie mnie bo to nie ja wymyslam dzialanie leku tylko dziele sie tym co juz przeczytalam wiec nie wiem po co zlosliwosc w moim kierunku

Ponoć co 3 osoba przynajmniej raz w życiu zachoruje na nowotwór złośliwy. Oczko
Niestety nie pamiętam źródła.

W mojej najbliższej rodzinie: glejak + PNET, czerniak, przewlekła białaczka limfatyczna, szpiczak mnogi, czerniak.
Czego niby mam się bać w związku z Tecfiderą?


Btw. gdyby kogoś intereowało, to włosy przestały mi wypadać pod koniec 3 opakowania Tec 240. Oczko


Tecfidera - hela - 17-08-2019

Własnie o to mi chodzi, jest tyle czynników powodujących raka, że nie boję się ewentualnego kolejnego, bo nie jest powiedziane że każdy leczący się tec zachoruje. Chyba bardziej plułabym sobie w brodę gdybym zrezygnowała z leczenia sm, a potem, tfu tfu, i tak zachorowała na raka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A apropo włosów to u mnie wypadały dłużej, tak z pół roku chyba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk