Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - agica - 10-07-2019

(10-07-2019, 13:59)magdasch napisał(a): Jak myślicie po jakim czasie się organizm przyzwyczai do leków ? I macie jakieś rady z jakim jedzeniem nie łączyć leków ? Bo u mnie już było dobrze a od dwóch dni mega zaczerwienienie skory i swędzenie dawno już tego nie miałam oraz ból tak jakby żołądka i nie wiem od czego to zależy. Jakieś rady ???

Ja flash jeśli mam to rano, dlatego śniadanie zawsze na bogato, tosta z serem szynką i masłem, jakieś dodatki. A i kawa rano co najmniej 1,5h po śniadaniu


RE: Tecfidera - speculum - 10-07-2019

(10-07-2019, 15:17)Miriam napisał(a): Właśnie odebrałam wyniki po dwóch latach Tecfidery - brak nowych zmian, obrzęk wokół starych zmniejszył się. Rzutów, poza lekkim PZNW, przez te dwa lata brak. EDSS 1.5 - bez zmian Duży uśmiech

Fantastycznie!  Serce


RE: Tecfidera - magdasch - 10-07-2019

Czyli leki za super skoro po dwóch latach jest tak świetnie mam nadzieje ze my wszyscy tutaj będziemy tak pisać po dwóch latach.
To chyba poczekam z kawa po śniadaniu faktycznie skoro to może być wina kawy, śniadania staram się jeść porządne


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 10-07-2019

(02-07-2019, 22:33)Beciaa05 napisał(a):
(02-07-2019, 12:21)hela napisał(a): Limfocyty mi spady na 0,7, w czwartek wizyta roczna, ciekawe co neuro powie.

Daj znać jak tam Uśmiech Ja limfocyty mam ok, tydzień temu byłam po leki i dostałam znów skierowanie na badania krwi (ten czas tak leci, co 3 msc) zobaczymy jak teraz się miewają limfo dowiem się za 3 tyg Samych dobrych wieści Hela Ci życzę Uśmiech

Zrobiłam dziś badania krwi (wizytę mam wcześniej bo przełożyłam, no jadę na wakacje) ale do sedna.. Dostałam numer zlecenia i z ciekawości zajrzałam na stronę i limfocyty ok, zmartwily mnie podwyzszone monocyty, które świeciły na czerwono.. Nie wiem co to może oznaczać, jak Wasze monocyty? Uśmiech


RE: Tecfidera - agica - 10-07-2019

(10-07-2019, 19:18)magdasch napisał(a): Czyli leki za super skoro po dwóch latach jest tak świetnie mam nadzieje ze my wszyscy tutaj będziemy tak pisać po dwóch latach.
To chyba poczekam z kawa po śniadaniu faktycznie skoro to może być wina kawy, śniadania staram się  jeść porządne

No właśnie szkoda, że do końca nie wiadomo od czego ten flash. Trochę to loteria, ale faktycznie u mnie zauważyłam, że jak za szybko po wzięciu tabletki wypiję kawkę to wtedy mi się zdarza, dlatego staram się jak mogę zachować odstęp. 
Z drugiej strony człowiek opalony, na dworze gorąco, to człowiek inaczej odczuwa flash, a i publika nie zawsze jest w stanie się zorientować Oczko


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 10-07-2019

(10-07-2019, 19:57)agica napisał(a):
(10-07-2019, 19:18)magdasch napisał(a): Czyli leki za super skoro po dwóch latach jest tak świetnie mam nadzieje ze my wszyscy tutaj będziemy tak pisać po dwóch latach.
To chyba poczekam z kawa po śniadaniu faktycznie skoro to może być wina kawy, śniadania staram się  jeść porządne

No właśnie szkoda, że do końca nie wiadomo od czego ten flash. Trochę to loteria, ale faktycznie u mnie zauważyłam, że jak za szybko po wzięciu tabletki wypiję kawkę to wtedy mi się zdarza, dlatego staram się jak mogę zachować odstęp. 
Z drugiej strony człowiek opalony, na dworze gorąco, to człowiek inaczej odczuwa flash, a i publika nie zawsze jest w stanie się zorientować Oczko
U mnie różnie raz flesz jest a raz potrafi go nie być przez 2 tygodnie, często pije kawę do śniadania i nie zawsze jem tlusto ale faktycznie częściej wtedy zauważam, że flesz się pojawia albo trochę popiecze. Dziś wypilam kawę później, po śniadaniu i zapieklo mnie koło 13stej np ale bez czerwienienia się. Tak że nie znamy dnia ani godziny heheUśmiech


RE: Tecfidera - fratalia - 17-07-2019

Mam do Was pytanie - czy skoro moj chlopak zaczal przyjmowac Tecfidere pod koniec marca a rezonans ma pod koniec sierpnia - czy jest to odpowiedni czas do tego, aby lek zaczal dzialac?


RE: Tecfidera - agica - 17-07-2019

ja odczuwałam poprawę po 6 miesiącach


Tecfidera - hela - 17-07-2019

(17-07-2019, 13:46)fratalia napisał(a): Mam do Was pytanie - czy skoro moj chlopak zaczal przyjmowac Tecfidere pod koniec marca a rezonans ma pod koniec sierpnia - czy jest to odpowiedni czas do tego, aby lek zaczal dzialac?


Działać z czym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - fratalia - 17-07-2019

Chodzi o to, ze czytalam, ze ogolnie zeby lek zaczal dzialac w organizmie potrzeba troche czasu, wiec zastanawiam sie czy ten czas juz minal.