Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - mufa - 05-01-2017

Anka ja właśnie tak robię 1 godz czekam.
Odnośnie badań kontrolnych to u mnie było tak że po mies ok a po 2 poleciały, by po 3 wrócić na dobre tory i tak się trzymają cały czas.


RE: Tecfidera - Anka86 - 05-01-2017

mufaAnka ja właśnie tak robię 1 godz czekam.
Odnośnie badań kontrolnych to u mnie było tak że po mies ok a po 2 poleciały, by po 3 wrócić na dobre tory i tak się trzymają cały czas.

No właśnie a propos- sama jestem ciekawa jakie będą moje wyniki, ale to dopiero w lutym Uśmiech

Wczoraj było tak miło bez skutków ubocznych, a dziś z kolei żołądek mnie kłuje i mam czerwoną twarz (bez pieczenia i sama nie wiem czy od leku, bo mam skłonności do zaczerwienienia Oczko )

A teraz pytanie do pań- czy w trakcie okresu obserwujecie może nasilenie objawów/skutków ubocznych?

Pozdrawiam życząc prawidłowej liczby leukocytów tak ważnych w trakcie brania Tecfidery Oczko


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 05-01-2017

Anka odczekałam tak ok 2 h Oczko
Ale dziś katar mniejszy Oczko
Mnie jak czerwień wychodzi to po dłoniach czuję jak swędzi. Co do pytania o okres to nie zwracałam uwagi ale dopiero skończyłam 4 tydzień.


RE: Tecfidera - mufa - 05-01-2017

Ja tydzień przed okresem ogólnie gorzej się czuje ale skutków ubocznych nie ma


RE: Tecfidera - Areliee - 06-01-2017

Ja sie tydzien przed okresem czulam gorzej jeszcze przed Tec, takze u mnie to raczej kwestia SM, a nie leku.
Ale dobre pytanie z tym okresem, mialam spokoj od jakichs dwoch tygodni ze skutkami ubocznymi, a od kilku dni powtorka z rozrywki... Wiazalam to ze stresem i powrotem do pracy, ale okres tez pasuje Oczko Poobserwuje dalej i dam znac Duży uśmiech


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 06-01-2017

Mam chyba nowe spostrzeżenie co do tecfidery. Zauważam przed takimi mocnymi "wypiekami" że zanim poliki pieką to już po skórze rąk widać zaczynającą się wysypkę. Dziś na bolące kolano przyłożyłam kochany termoforek. Zgadnijcie jak kolano wyglądało. Tak się zastanawiam czy już ktoś łykający Tecfiderę zauważył czy może przy opalaniu bardziej wyskakuje wysypka?


RE: Tecfidera - Anka86 - 07-01-2017

Ja z kolei od jakiś 2-3 lat zauważyłam, że przed okresem i w trakcie mam nasilenie SM, czyli wszelkie drętwienia czy inne pozostałości po rzutach są bardziej odczuwalne przeze mnie.

Sloneczko- nie mam pojęcia, bo wysypka po Tec jak na razie mi się nie przytafiła. Zauważyłam natomiast sensacje ciepło/zimno na ciele... Czy to Tec czy SM (przeczulica)- nie wiem! 

Po tych paru dniach właściwie tylko 1 dnia miałam 3 razy pieczenie i zaczerwienienie Uśmiech 

Ale Rebif też bez żadnych skutków ubocznych... Chyba idealnie nadaję się na królika doświadczalnego Oczko 

Odpukać, bo też czytałam, że niektórzy mają objawy przy docelowej dawce a to przede mną dopiero! Smutny


RE: Tecfidera - made.es - 14-01-2017

(23-11-2016, 14:54)elina napisał(a): Hej!  Uśmiech 
 Tecfidere biorę od  6.11.16r. na początku jedyne dolegliwości to uderzenia gorąca na twarz i szyje zaczerwienienie i  swędzenie. max 30 min i mija.  Na śniadanie zjadalam zwykle miseczke zupy.  na kolacje 2-3 kanapki z jakąś wędliną. Niestety od jakiegoś tygodnia pojawiły się u mnie okropne bóle żołądka trwają ok 30- 45 min, powiedzcie czy coś polecacie na ten nieszczęsny żołądek żeby tak nie bolał? Ratunku Smutny
Ja również brałam z ulotki polprazol ale on jest na zgagę właśnie wiec chyba odstawiam...
Jutro jadę na wizytę, odebralam dzis wyniki tak to w sumie wszystko w normie jedynie ALT mi podskoczył:/  boje się jutrzejszej wizyty... Płacz
hej, biore Tecfidere od 13.12.2016 i dawce 120 nic się nie działo niestety przy 240 jest dramat. Nawet lekarz pozwolił mi przerwać na kilka dni i zacząć od jednej tabletki przez tydzień i potem znowu pełna dawka. Wszystko było spoko ale jak zaczęłam pełną dawkę zołądek się sprzeciwia. po 2 - 3 godzinach od zażycia ból nie do zniesienia. Czy wiesz może już elina co brac w takim przypadku? brałam polprazol ale wychodzi na to że nie pomaga.

(27-12-2016, 19:29)Anka86 napisał(a): Tak tak, posiłki z tłuszczem bądź białkiem.

Jestem ciekawa czy też mieliście dawke maksymalną (240x2) już w drugim tygodniu leczenia?

I czy ktoś z Was był sprawdzany na obecność wirusa JC.

Pozdrawiam

Hej,
 Bardzo cię proszę czy mogłabyś zdradzić mi kilka wskazówek odnośnie poprawnej diety przy Tecfiderze? ja 2-3 godziny po zażyciu mam dramat, żołądek mnie boli dramatycznie. zażywam pantoprazol ale chyba to nic nie daje.


RE: Tecfidera - Yazon - 14-01-2017

A ja tam nie rezygnuję z leków na "zgagę" bo one ograniczają wydzielanie kwasu żołądkowego, a właśnie ten kwas wydzielany w nadmiarze, często jest odpowiedzialny za dolegliwości żołądkowe  takie jak bule, "zgagę", biegunkę itp, itd. Taka jest moja wiedza i tego sie trzymam! Popijam także czasami wstrętną wodę "Zuber", bo ona ułatwia mi trawienie i zapobiega złym skutkom związanym z niedomaganiami żołądkowymi!
Pozdrawiam!

(14-01-2017, 16:03)Yazon napisał(a): A ja tam nie rezygnuję z leków na "zgagę" bo one ograniczają wydzielanie kwasu żołądkowego, a właśnie ten kwas wydzielany w nadmiarze, często jest odpowiedzialny za dolegliwości żołądkowe  takie jak bule, "zgagę", biegunkę itp, itd. Taka jest moja wiedza i tego sie trzymam! Popijam także czasami wstrętną wodę "Zuber", bo ona ułatwia mi trawienie i zapobiega złym skutkom związanym z niedomaganiami żołądkowymi!
Pozdrawiam!
Aha i nie stosuję żadnej diety, jem i piję to samo co moi współbiesiadnicy!
Pozdrawiam!


RE: Tecfidera - made.es - 14-01-2017

(22-08-2016, 07:02)mufa napisał(a): Już od dawna jestem na diecie bezglutenowej i bezlaktozowej. Osłonowo brałam przez tydzień vivomixx (te za 80zł Smutny ) Nic poza tym nie stosuje. Dostałam rozpiskę co jeść w razie bólu, ale póki co nie było potrzeby

Hej Mufa,
 Mogłabyś zdradzić co jeść przy silnych bólach żołądka? Ja po 2- 3 godzinach zwijam się z bólu do godziny czasu a potem jest mi nie dobrze. co jadasz na tej diecie bezglutenowej i bezlaktozowej?