Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - speculum - 11-06-2019

(11-06-2019, 15:24)baryla1969 napisał(a):
(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a):
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?

Osłonowe tablety i jedzenie raczej bardziej na żołądek. Na te flesze to takjak można poczytać to prędzej aspiryny i podobne. Ja po kilku bólach żołądkai nie za mocnych raczej, biorę już tylko ostropest w tabletkach. Na flesze nic, bo w zasadzie ich nie mam. Biorę Tec drugi miesiąc jakby co. A raz jak tu gdzieś pisałe na żoładek wypróbowałem jakieś mleczko czy jak to nazwac. Ale raz i narazie nawet nie kupuję, bo nic się nie dzieje.

To był chyba ten? https://www.aptekagemini.pl/gastrotuss-syrop-przeciw-refluksowi-25-saszetek-po-20ml.html


RE: Tecfidera - baryla1969 - 11-06-2019

(11-06-2019, 15:52)speculum napisał(a):
(11-06-2019, 15:24)baryla1969 napisał(a):
(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a):
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?

Osłonowe tablety i jedzenie raczej bardziej na żołądek. Na te flesze to takjak można poczytać to prędzej aspiryny i podobne. Ja po kilku bólach żołądkai nie za mocnych raczej, biorę już tylko ostropest w tabletkach. Na flesze nic, bo w zasadzie ich nie mam. Biorę Tec drugi miesiąc jakby co. A raz jak tu gdzieś pisałe na żoładek wypróbowałem jakieś mleczko czy jak to nazwac. Ale raz i narazie nawet nie kupuję, bo nic się nie dzieje.

To był chyba ten? https://www.aptekagemini.pl/gastrotuss-syrop-przeciw-refluksowi-25-saszetek-po-20ml.html

Zgadza się to ten Gastrotuss


RE: Tecfidera - magdasch - 11-06-2019

Hej jestem tu nowa i potrzebuje porady? weszłam niedawno do programu i biorę tecfidere po dawcę 120 było spokojnie tylko falach i to nie zawsze od tygodnia biorę 240 i dramat ból brzucha wymioty dreszcze nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wyglada to tak że jak wezmę rano lek to jest Ok po około 4,5 godzinach robię się czerwona swędzi zaczyna bolec brzuch i wymiotuje po jakiejś godzinie mija i w nocy to samo. Może macie jakieś sprawdzone sposoby albo jakieś rady ?


RE: Tecfidera - speculum - 11-06-2019

Hej! Tydzien temu mialam to samo. IPP 40 tano, naprawde lekka dieta (np ryz z jablkiem, gotowane warzywa i inne rzeczy), a gdy bralam Tec, to jadlam jeszcze lyzeczke masla orzechowego. Doraznie bralam ranigast. Cierpliwosci, to minie. Powodzenia!

Aa i jeszcze: zajrzyj na 2 strone tego watku, tam mufa wrzucila foto ulotki dot. zalecen dietetycznych i lekow.


RE: Tecfidera - magdasch - 11-06-2019

(11-06-2019, 17:28)speculum napisał(a): Hej! Tydzien temu mialam to samo. IPP 40 tano, naprawde lekka dieta (np ryz z jablkiem, gotowane warzywa i inne rzeczy), a gdy bralam Tec, to jadlam jeszcze lyzeczke masla orzechowego. Doraznie bralam ranigast. Cierpliwosci, to minie. Powodzenia!

Aa i jeszcze: zajrzyj na 2 strone tego watku, tam mufa wrzucila foto ulotki dot. zalecen dietetycznych i lekow.

Mam nadzieje ze minie bo chce brać dalej te leki bo są obiecujące ale te dolegliwości mi na dzień dzisiejszy bardzo przeszkadzają ale obstawiam ze to może być właśnie przez zła dietę. A polecacie brać jakieś osłonki na żołądek bo ja nic nie dostałam i nie wiem czy coś brać czy nie? Zobaczymy jak będzie w nocy spróbuje zjeść porządna kolacje może będziesz Ok ale obawy sa ...


RE: Tecfidera - Anka - 11-06-2019

(11-06-2019, 17:33)magdasch napisał(a):
(11-06-2019, 17:28)speculum napisał(a): Hej! Tydzien temu mialam to samo. IPP 40 tano, naprawde lekka dieta (np ryz z jablkiem, gotowane warzywa i inne rzeczy), a gdy bralam Tec, to jadlam jeszcze lyzeczke masla orzechowego. Doraznie bralam ranigast. Cierpliwosci, to minie. Powodzenia!

Aa i jeszcze: zajrzyj na 2 strone tego watku, tam mufa wrzucila foto ulotki dot. zalecen dietetycznych i lekow.

Mam nadzieje ze minie bo chce brać dalej te leki bo są obiecujące ale te dolegliwości mi na dzień dzisiejszy bardzo przeszkadzają ale obstawiam ze to może być właśnie przez zła dietę. A polecacie brać jakieś osłonki na żołądek bo ja nic nie dostałam i nie wiem czy coś brać czy nie? Zobaczymy jak będzie w nocy spróbuje zjeść porządna kolacje może będziesz Ok ale obawy sa ...
Wymioty mnie niepokoja u ciebie. Bole brzucha i zaczerwieniona skora to cos z czym mozna sie borykac. Mnie na poczatku nie bolal brzuch ale do dzis pojawiaja sie pieczenie skory i zaczerwieniona skora.
Proponowalam kontakt z neuro w celu ustalenia oslonki i moze cos na wymioty doradzi
W ulotce napisane ze tabl sie przyjmuje podczas posilku sprobuj


RE: Tecfidera - speculum - 11-06-2019

Moja neurolog zmniejszyła mi dawkę Tec na 1 tabl. 240/dobę przez tydzień, no i to pomogło, ale mimo wszystko najlepiej by było, gdybyś skonsultowała się z lekarzem.
IPP to osłona, tak btw.


RE: Tecfidera - magdasch - 11-06-2019

(11-06-2019, 17:50)Anka przyjmuje zawsze podczas posiłku i nie wiem czeku tak mam od soboty w sumie chyba ze to jakiś wirus się przyplątał bo dzisiaj po tabletce ból brzucha był i tak jakby wymiotować się chciało ale nie wymiotowałam kurczę sama nie wiem co robić mój neuro powiedział ze to raczej grupa żołądkowa bo tak szybko by leki nie działały ? napisał(a):
(11-06-2019, 17:33)magdasch napisał(a):
(11-06-2019, 17:28)speculum napisał(a): Hej! Tydzien temu mialam to samo. IPP 40 tano, naprawde lekka dieta (np ryz z jablkiem, gotowane warzywa i inne rzeczy), a gdy bralam Tec, to jadlam jeszcze lyzeczke masla orzechowego. Doraznie bralam ranigast. Cierpliwosci, to minie. Powodzenia!

Aa i jeszcze: zajrzyj na 2 strone tego watku, tam mufa wrzucila foto ulotki dot. zalecen dietetycznych i lekow.

Mam nadzieje ze minie bo chce brać dalej te leki bo są obiecujące ale te dolegliwości mi na dzień dzisiejszy bardzo przeszkadzają ale obstawiam ze to może być właśnie przez zła dietę. A polecacie brać jakieś osłonki na żołądek bo ja nic nie dostałam i nie wiem czy coś brać czy nie? Zobaczymy jak będzie w nocy spróbuje zjeść porządna kolacje może będziesz Ok ale obawy sa ...
Wymioty mnie niepokoja u ciebie. Bole brzucha i zaczerwieniona skora to cos z czym mozna sie borykac. Mnie na poczatku nie bolal brzuch ale do dzis pojawiaja sie pieczenie skory i zaczerwieniona skora.
Proponowalam kontakt z neuro w celu ustalenia oslonki i moze cos na wymioty doradzi
W ulotce napisane ze tabl sie przyjmuje podczas posilku sprobuj

[quote pid='26332' dateline='1560272458']
[quote pid='26330' dateline='1560268227']
magdasch
(11-06-2019, 17:28)speculum napisał(a): Hej! Tydzien temu mialam to samo. IPP 40 tano, naprawde lekka dieta (np ryz z jablkiem, gotowane warzywa i inne rzeczy), a gdy bralam Tec, to jadlam jeszcze lyzeczke masla orzechowego. Doraznie bralam ranigast. Cierpliwosci, to minie. Powodzenia!

Aa i jeszcze: zajrzyj na 2 strone tego watku, tam mufa wrzucila foto ulotki dot. zalecen dietetycznych i lekow.

Mam nadzieje ze minie bo chce brać dalej te leki bo są obiecujące ale te dolegliwości mi na dzień dzisiejszy bardzo przeszkadzają ale obstawiam ze to może być właśnie przez zła dietę. A polecacie brać jakieś osłonki na żołądek bo ja nic nie dostałam i nie wiem czy coś brać czy nie? Zobaczymy jak będzie w nocy spróbuje zjeść porządna kolacje może będziesz Ok ale obawy sa ...
Wymioty mnie niepokoja u ciebie. Bole brzucha i zaczerwieniona skora to cos z czym mozna sie borykac. Mnie na poczatku nie bolal brzuch ale do dzis pojawiaja sie pieczenie skory i zaczerwieniona skora.
Proponowalam kontakt z neuro w celu ustalenia oslonki i moze cos na wymioty doradzi
W ulotce napisane ze tabl sie przyjmuje podczas posilku sprobuj
[/quote]

[/quote]
przyjmuje zawsze podczas posiłku i nie wiem czeku tak mam od soboty w sumie chyba ze to jakiś wirus się przyplątał bo dzisiaj po tabletce ból brzucha był i tak jakby wymiotować się chciało ale nie wymiotowałam kurczę sama nie wiem co robić mój neuro powiedział ze to raczej grupa żołądkowa bo tak szybko by leki nie działały 


RE: Tecfidera - speculum - 11-06-2019

Na noc piłam jeszcze to: https://www.doz.pl/apteka/p7701-Gelatum_Aluminii_phosphorici_45mgg_zawiesina_doustna_250_g
A w ogóle to witaj na forum, tu możesz opowiedzieć o sobie coś więcej Uśmiech
http://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forumdisplay.php?fid=4


Tecfidera - hela - 11-06-2019

(10-06-2019, 22:43)fratalia napisał(a): Hej, dawno nie pisalam - u N. wszystko ok. Jest na pelnej dawce juz od ok 3 tygodni i zadnych efektow ubocznych Uśmiech
Po pierwszym miesiacu byla badania krew- enzymy delikatnie ppodwyzszone, wiec bedziemy dzwonic do lekarza,ale czytalam, ze tak moze byc przez pierwsze 6 miesiecy. Ktokolwiek wie czy to prawda?


Ja mam cały czas podobne, w normie. Rozumiem że chodzi o próby wątrobowe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a):
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?


Nie mus ale dobrze brać, z flashem niewiele ma ona wspólnego ale żołądek się przyzwyczai do tec w przyjaźniejszych warunkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk