Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - hela - 17-05-2019

U mnie nie jest to jakiś potworny ból, po prostu mam jakiś dyskomfort i muszę coś zjeść.


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 17-05-2019

(16-05-2019, 14:18)speculum napisał(a):
(16-05-2019, 13:56)sloneczko25 napisał(a): Myślę, że lepszy flash niż problemy żołądkowe. Mi po pierwszej mniejszej tanletce pojawił się po 6 h. Moim zdaniem to jak totolotek - chybił trafił Oczko
A to to na pewno  Duży uśmiech 
20 min i po flushu. ?

Flash różnie trwa. U mnie częściej trwa tak z 5 min, maksymalny jaki miałam to było 15 min. Uśmiech

(16-05-2019, 16:59)fratalia napisał(a):
(16-05-2019, 16:51)speculum napisał(a):
(16-05-2019, 14:57)fratalia napisał(a): A u nas okej. Jak mowilam, raz moj chlopak mial flasha na trzeci dzien 120 mg. Potrwalo z 30 min i przeszlo. Od poniedzialku wieczorem przyjmuje 240 mg i zadnych efektow ubocznych Uśmiech Co prawda je wieksze posilki, ale do tego cwiczy, zeby nie bylo Uśmiech

Tec zwiększa apetyt? oł noł  Duży uśmiech

Nie nie Oczko   Lekarz mu doradzil jesc porzadne posilki, zeby zminimalizowac flasha i bole brzucha. Na ten moment sie sprawdza. Na lunch jakis makaron, na kolacje sushi czy ryz itd. We Francji bazuja na dwoch duzych posilkach w ciagu dnia, wiec jemu to odpowiada.

To racja. Mi też lekarz mówił, że jeśli jemy z posiłkiem to te flashe czy bóle żołądka nie będą aż tak dokuczac. Ja i tak czasem jem tec na pusty żołądek jak nie zdążę zjesc i wtedy mam flashe a jak pilnuje posiłków to bardzo barszo rzadko Uśmiech


RE: Tecfidera - speculum - 17-05-2019

Dobrze, że to wszystko piszecie, nam nowym jest dzięki temu łatwiej. Oczko

Bierzecie codziennie coś na żołądek? Dr przepisała mi IPP, ale nie zapytałam, czy mam to brać ciągle, czy tylko na początku?

Zaraz śniadanie i tabletka nr 3. Oczko


RE: Tecfidera - Anka - 17-05-2019

(17-05-2019, 08:31)speculum napisał(a): Dobrze, że to wszystko piszecie, nam nowym jest dzięki temu łatwiej. Oczko

Bierzecie codziennie coś na żołądek? Dr przepisała mi IPP, ale nie zapytałam, czy mam to brać ciągle, czy tylko na początku?

Zaraz śniadanie i tabletka nr 3. Oczko

Ja bralam przez 2 tyg. Flashe mam nie zaleznie czy zjem bardziej obfity posilek czy nie.
Mam je codziennie nawet 2 razy dziennie.
Ale wiekoszosc osob pisalo na forum ze wystepuja u nich od czasu do czasu.
Ja niestety codziennie spalam sie mega mocno- zycie


RE: Tecfidera - agica - 17-05-2019

(17-05-2019, 08:31)speculum napisał(a): Dobrze, że to wszystko piszecie, nam nowym jest dzięki temu łatwiej. Oczko

Bierzecie codziennie coś na żołądek? Dr przepisała mi IPP, ale nie zapytałam, czy mam to brać ciągle, czy tylko na początku?

Zaraz śniadanie i tabletka nr 3. Oczko

ja przez pierwsze trzy miesiące brałam tabletki osłonowe i od czasu do czasu probiotyki.


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 17-05-2019

Ja jeszcze nigdy nie łykałam tec na pusty żołądek a flasze miewam krótki ale i te na 1,5 / 2 h. Z powodu refluksu łykam Panzol.


Tecfidera - hela - 17-05-2019

Raz wzięłam na pusty żołądek, bolał mnie potem pół dnia, nie polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 17-05-2019

(17-05-2019, 08:31)speculum napisał(a): Dobrze, że to wszystko piszecie, nam nowym jest dzięki temu łatwiej. Oczko

Bierzecie codziennie coś na żołądek? Dr przepisała mi IPP, ale nie zapytałam, czy mam to brać ciągle, czy tylko na początku?

Zaraz śniadanie i tabletka nr 3. Oczko
Ja w ogóle nic nie biorę na żołądek. Na szczęście mnie problemy żołądkowe nie dopadają. Na początku leczenia też nie brałam.Uśmiech


RE: Tecfidera - speculum - 18-05-2019

Wczoraj nie miałam żadnych objawów. Ani bólu, ani flasha.
Piłam rano siemię lniane, ponoć na włosy dobre, a i osłonowo na flaki chyba też działa Uśmiech

Za to pięknie się przeziębiłam. Oczko


RE: Tecfidera - baryla1969 - 18-05-2019

A wiecie co Wam powiem. Tak tylko informacyjnie. Sprawdziłem w ZIP ostatnie wizyty swoje i wiecie, w ramach refundacji i programu Tecfidera wcale az taka droga nie jest. Pudełko 240 - niecałe dwa tysiące. Patrząc na cene copaxona czy remurela to jest normalnie różnica 300-400 złotych. Może dlatego coraz częsciej chyba Tecfidere dają.