Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Miriam - 02-05-2019

U mnie to jest szybciej - mniej więcej po godzinie. Ale nie sądzę, żeby to był powód do zmartwień.


RE: Tecfidera - speculum - 09-05-2019

Hej, prawdopodobnie za tydzień dołączę do Was Uśmiech chciałabym zapytać, czy dostaliście L4 na początku leczenia? Czy tylko leki i normalnie chodziliście do pracy?


RE: Tecfidera - hela - 09-05-2019

Leki i do pracy, nie ma się czego baćOczko o L4 nawet nie pytałam.


RE: Tecfidera - speculum - 09-05-2019

(09-05-2019, 10:20)hela napisał(a): Leki i do pracy, nie ma się czego baćOczko o L4 nawet nie pytałam.

Dobrze wiedzieć Uśmiech
Muszę być w Kato o 7:30 na izbie przyjęć, na badaniach itd., najgorsze, że rezo dopiero o 19..., a potem powrót do domu, więc następnego dnia będę jak zombie. Duży uśmiech
A w piątek mam komisję ws orzeczenia, tak więc 2 ważne rzeczy w jednym tygodniu. Uśmiech


RE: Tecfidera - JustynaS - 09-05-2019

Ja dostałam L4, ale nie od razu tylko po mniej więcej 3 tygodniach - wtedy przez tydzień miałam takie skutki uboczne, że nie byłam w stanie iść do pracy.


RE: Tecfidera - fratalia - 09-05-2019

Hej, szybki update - N. jest na Tec od poltorej tygodnia. Od poniedzialku na dawce 120 mg x 2 - na ten moment bez klopotow, raz flush na samym poczatku. Tabletki przyjmuje ok 12 w czasie lunchu i wieczorem po 20, nie rano bo Francuzi na sniadania jedza bardzo malo.
Na ten moment jest naprawde ok Uśmiech Za 3 miesiace kontrolne badanie krwi za 6 miesiecy rezonans. Przed decyzja o Tecfiderze sprawdzili tez tego wirusa JC - wynik negatywny.
Trzymajcie kciuki! Mam nadzieje, ze przejscie na 240 bedzie tez ok Uśmiech


RE: Tecfidera - hela - 09-05-2019

PowodzeniaUśmiech przejście na dawkę 240mg to nic strasznegoUśmiech


RE: Tecfidera - agica - 09-05-2019

(09-05-2019, 10:10)speculum napisał(a): Hej, prawdopodobnie za tydzień dołączę do Was Uśmiech chciałabym zapytać, czy dostaliście L4 na początku leczenia? Czy tylko leki i normalnie chodziliście do pracy?

Hej, ja miałam l4, i to dwa miesiące, ale tylko dlatego że w szpitalu byłam w trakcie rzutu, a jak wyszłam, to też było źle. Rodzinny przedłużał mi zwolnienie, wtedy na spokojnie można w domu brać pierwsze dawki leku i obserwować siebie


RE: Tecfidera - Moris - 09-05-2019

(09-05-2019, 10:10)speculum napisał(a): Hej, prawdopodobnie za tydzień dołączę do Was Uśmiech chciałabym zapytać, czy dostaliście L4 na początku leczenia? Czy tylko leki i normalnie chodziliście do pracy?

Ja żadnego L4 po otrzymaniu leków nie dostałem. Branie leku w pierwszych tygodniach nie utrudniało mi normalnego funkcjonowania w żaden większy sposób.


RE: Tecfidera - Akinom - 10-05-2019

Ja poszłam do rodzinnego po zwolnienie na pierwsze dwa tygodnie. Bałam się tego, jak zareaguje na lek.