Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 15-03-2019

(15-03-2019, 20:40)JMonika79 napisał(a): Przepraszam za glupie pytanie, ale Co to jest ten flash?

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Flash jest wtedy jak czujesz nagly przyplyw ciapla i skora robi sie czerwona.
Przy Tec wiekszosc z nas ma rzadziej lub czesciej takie sytuacje ze nagle robimy sie czerwoni.
Zazwyczaj twarz, szyja i dekolt.
Ja mam tez rece i brzuch.
U kazdego czestoltliwosc i moc flasha jest rozna


RE: Tecfidera - mufa - 15-03-2019

Moris przez 1 tydz byłam bez życia ale to chyba przez wyczekiwania na skutki uboczne, potem dałam sobie spokój i wszystko wróciło do normy


Tecfidera - hela - 15-03-2019

(15-03-2019, 17:33)Moris napisał(a): Na początku brania tec (pierwsze dni, tygodnie) czuliście jakieś pogorszenie po stronie neurologicznej?


Nic szczególnego się nie działo, mnie nawet taki flash na całego to tylko dwa rady dopadł, tak delikatnie czasem mam do tej pory.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Anka - 15-03-2019

(15-03-2019, 22:43)hela napisał(a):
(15-03-2019, 17:33)Moris napisał(a): Na początku brania tec (pierwsze dni, tygodnie) czuliście jakieś pogorszenie po stronie neurologicznej?


Nic szczególnego się nie działo, mnie nawet taki flash na całego to tylko dwa rady dopadł, tak delikatnie czasem mam do tej pory.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A ja się właśnie spalać zaczynam Smutny tez tak macie ze w trakcie flasha jest uczucie mega pragnienia?


RE: Tecfidera - Necik - 17-03-2019

Czy jeśli mam grypę żołądkowa, mogę pominąć jedna tabletke ta z rana a wieczorem wezme?


RE: Tecfidera - Anka - 17-03-2019

(17-03-2019, 11:39)Necik napisał(a): Czy jeśli mam grypę żołądkowa, mogę pominąć jedna tabletke ta z rana a wieczorem wezme?

Spytaj neuro, jest szansa ze trzeba odstawic na czas grypy żoładkowej Tecfidere ale moge sie mylic


RE: Tecfidera - agula - 17-03-2019

Tak, możesz. Pewna dziewczyna w necie bierze po uzgodnieni z lekarzem 1x dziennie tec (Karolina (@_megilounge_)) . Moja córka przy jelitówce nie brała chyba przez 3 dni. Też rozmawiałyśmy o tym z lekarzem przecież nie ma sensu bo i tak wszystko wtedy przelatuje przez człowieka i nie zdąży się wchłonąć, a dodatkowo podrażnia żołądek. Dużo zdrowia i szybkiego powrotu do zdrowia. Polecam wyposażyć się w miód manuka 550 bardzo pomaga w takich momentach.


RE: Tecfidera - Edyta1975 - 17-03-2019

witam...ja to chyba zaliczam wszystkie mozliwe skutki uboczne ...przy pierwszej dawce flash i zawroty glowy...ustapilo po dwoch dniach...drugi tydzien dwie dawkipo120mg jakos przeszlo ale jak weszlam na 240 mg rano i 120 wieczorem zaczal sie koszmar...bole brzucha nie do wytrzymania...dwa dni goraczka...a jak w czwartym tyg 240mg rano i 240 wieczorem czyli dwa tyg juz ...jestem nie do zycia ..brzuch jak balon...skurcze brzucha ...juz slabsze ale sa i rozwolnienie od 5 dni...jutro ide do lekarza swojego i zastanawiam sie czy to tak ma byc i trzeba to przetrwac czy moj organizm totalnie odrzuca lek....mialam nadzieje ze szybko wroce do pracy ale wyglada na to ze nie bardzo...


RE: Tecfidera - JustynaS - 17-03-2019

Edyta a bierzesz coś na brzuch? Ja miałam tak samo jak Ty (ból brzucha, biegunka, wymioty...masakra), ale bardzo mi pomógł polprazol. Brałam rano, przed pierwszym posiłkiem. Poza tym no-spa i stoperan. Przemęczyłam się tak 2 tygodnie, przeszło i od tamtego czasu (a to juz prawie rok) jest git. Także weź leki wspomagające i postaraj się przeczekać, będzie dobrze!


Tecfidera - hela - 17-03-2019

(17-03-2019, 22:04)Edyta1975 napisał(a): witam...ja to chyba zaliczam wszystkie mozliwe skutki uboczne ...przy pierwszej dawce flash i zawroty glowy...ustapilo po dwoch dniach...drugi tydzien dwie dawkipo120mg jakos przeszlo ale jak weszlam na 240 mg rano i 120 wieczorem zaczal sie koszmar...bole brzucha nie do wytrzymania...dwa dni goraczka...a jak w czwartym tyg 240mg rano i 240 wieczorem czyli dwa tyg juz ...jestem nie do zycia ..brzuch jak balon...skurcze brzucha ...juz slabsze ale sa i rozwolnienie od 5 dni...jutro ide do lekarza swojego i zastanawiam sie czy to tak ma byc i trzeba to przetrwac czy moj organizm totalnie odrzuca lek....mialam nadzieje ze szybko wroce do pracy ale wyglada na to ze nie bardzo...


Przede wszystkim trzeba jeść regularnie, żeby żołądek nie zostawał pusty, no i tak jak pisze Justyna jakieś leki wspomagające, mi dobrze robiły kiszone produkty, na kapusta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk