Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Necik - 06-03-2019

Hej, ostatnio pobolewa mnie żołądek, a biore już lek 5 miesięcy. Macie tez tak czasem?


RE: Tecfidera - agica - 06-03-2019

Hej, bardzo rzadko ale jak coś czuję to łykam albo zwiększam ilość probiotyków w diecie


RE: Tecfidera - Anka - 06-03-2019

(06-03-2019, 20:14)Necik napisał(a): Hej, ostatnio pobolewa mnie żołądek, a biore już lek 5 miesięcy. Macie tez tak czasem?

Ja ostatnio tez tak mam.
Zoladek i watroba.
Wyniki morfologii mam ok ale czuje dyskomfort.
Zarowno na czczo po przebudzeniu jak i po posilkach


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 07-03-2019

(06-03-2019, 20:14)Necik napisał(a): Hej, ostatnio pobolewa mnie żołądek, a biore już lek 5 miesięcy. Macie tez tak czasem?

Nie ma się co martwić, taki skutek uboczny Tec niestety, więc i podczas długiego leczenia może się zdarzyć. Mi się zdarza bardzo rzadko a jak już to na chwilę i mija Uśmiech


RE: Tecfidera - Moris - 13-03-2019

Mam pytanko do osób leczonych tecfiderą. Po jakim czasie stosowania leku zaczeliscie odczuwać poprawę pod względem neurologicznym ? (Jeśli taka poprawa w ogóle wystąpiła). A druga sprawa to jak z rzutami to wyglada? Spadła ich częstotliwość ?  Uśmiech Chętnie tez poznam ogolna opinie po takim dłuższym stosowaniu leku.


Tecfidera - hela - 13-03-2019

Prawie dwa lata, poprawa taka zauważalna myślę że po około pół roku, znikły mrowienia np. Rzutów zeroUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - agica - 13-03-2019

Hej, ja jestem od kwietnia 2018 na tec. Początki były trudne, ale pewnie dlatego że tabletki jeszcze nie działały a ja byłam wewnętrznie zestresowana diagnozą. maj, czerwiec zdarzały się niedowłady i podwójne widzenie. Lipiec sierpień osłabienie Wrzesień cały z silnym przeziębieniem- być może spadek limfocytów. I nagle minęło te 6 miesięcy i tak jak wiele osób mówi po tym czasie działa lek. Dużo więcej energii, jeśli zdarzają się osłabienia to tylko sporadycznie i głównie ze względu na zmianę pogody albo stres i przemęczenie. Wcześniej miałam rzuty trzy razy w roku, a teraz takie mam odczucie że chce mnie zwalić z nóg, ale Tec nie pozwala Uśmiech najgorzej na początku


RE: Tecfidera - Moris - 13-03-2019

Czyli wnioskując po waszych opiniach dziewczyny to raczej jestescie zadowolone  Duży uśmiech Efekty wydają się byc zadowalające. A skutki ubczone wciąż doskwierają?


RE: Tecfidera - agica - 13-03-2019

U mnie tylko uderzenia gorąca tzw flash ale bardzo rzadko i coraz krócej Oczko


Tecfidera - hela - 13-03-2019

U mnie podobnie, z rzadka flash, taki delikatny, ważne żeby jeść regularnie to żołądek też się czuje dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk