Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - hela - 07-09-2018

DotarłoUśmiech i bardzo dobrzeUśmiech


RE: Tecfidera - Akinom - 07-09-2018

Też się cieszę :-)


RE: Tecfidera - mpmarzena - 07-09-2018

(07-09-2018, 13:50)Akinom napisał(a): Wróciłam, dostałam na cito skierowanie na rdzeń i już 17 września jadę na badanie. Zobaczymy. W każdym razie o psychologu już nie było mowy.
Zwracam honor.
Jednak nauczyłam się nowej zasady. Walcz i szukaj odpowiedzi.
Cieszę się, że tak szybko dali termin i trzymam kciuki za dobry wynik. ?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Tecfidera - Akinom - 10-09-2018

Też się cieszę że dali. Wynik jest mi obojętne, ale  coś chyba będzie widać. Prawa strona i tak jest teraz słabsza (dzisiaj to potwierdziła moja lokalna neurolog) więc coś się musiało zadziac, czy tego chcę czy nie.


RE: Tecfidera - Katieinthesky - 18-09-2018

Witajcie, dawno się nie odzywałam, ale regularnie odwiedzałam forum i czytałam co i jak u was ? odebrałam dzisiaj wynik kontrolnego rezonansu po 2 latach brania tecfidery. Jakiejś ogromnej tragedii nie ma, bo dwie nowe zmiany, które nie wzmacniają się po podaniu kontrastu. W sumie to nie wiem czy to dobrze czy źle czas pokaże. Pozdrawiam


RE: Tecfidera - hela - 18-09-2018

(10-09-2018, 17:44)Akinom napisał(a): Też się cieszę że dali. Wynik jest mi obojętne, ale  coś chyba będzie widać. Prawa strona i tak jest teraz słabsza (dzisiaj to potwierdziła moja lokalna neurolog) więc coś się musiało zadziac, czy tego chcę czy nie.

I jak mri?  technik coś powiedział? bo na opis się z reguły czeka.

(18-09-2018, 09:24)Katieinthesky napisał(a): Witajcie, dawno się nie odzywałam, ale regularnie odwiedzałam forum i czytałam co i jak u was ? odebrałam dzisiaj wynik kontrolnego rezonansu po 2 latach brania tecfidery. Jakiejś ogromnej tragedii nie ma, bo dwie nowe zmiany, które nie wzmacniają się po podaniu kontrastu. W sumie to nie wiem czy to dobrze czy źle czas pokaże. Pozdrawiam

Jak nie miałaś w tym czasie rzutów to chyba jest ok, mi neuro jeszcze przed kontrolnym rezonansem powiedział że jak nie miałam rzutów przez rok to zostanę na tec.


RE: Tecfidera - Katieinthesky - 18-09-2018

Rzutów nie miałam i jak na razie zostanę w programie. A jak się ma rzut to program zostaje przerwany czy jak? Bo się w tym nie orientuje.


RE: Tecfidera - hela - 18-09-2018

(18-09-2018, 09:33)Katieinthesky napisał(a): Rzutów nie miałam i jak na razie zostanę w programie. A jak się ma rzut to program zostaje przerwany czy jak? Bo się w tym nie orientuje.

Nie przerywają, mogą najwyżej zmienić lek jeśli uznają że ten jest nie skuteczny, ale to chyba trzeba mieć i zmiany i rzuty żeby stwierdzić że lek nie działa/przestał działać.


RE: Tecfidera - Katieinthesky - 18-09-2018

Dzięki, mam nadzieję że to tylko jednorazowy wybryk mojego sma


RE: Tecfidera - Akinom - 19-09-2018

Hela, był taki sajgon, że weszłam na badanie po 2,5 godzinie czekania. Było mi mega zimno, zęby chodziły same, cała się trzeslam i lewa stopa sama z siebie szła do góry. Dowiedziałam się tyle, że moje drgawki nie zaburzyly obrazu badania. Wynik za ok. 3 tygodnie. Dobrze, że kuzynka tam pracuje to mi to odnierze i nie będę musiała się tam pojawiać. Jakoś nie pałam zbytnio miłością do tego szpitala ;-)