Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Blanka - 24-07-2018

No właśnie trzeba się wziąć w garść a tymczasem ja ciągle bym spała.


RE: Tecfidera - Anka - 24-07-2018

(24-07-2018, 04:41)mufa napisał(a): Blanka u mnie kawa z mlekiem to było prawie samobojstwo . W końcu przeezucilam się na takie bez laktozy i odpukac jest ok.

Mufa ale od dawna rak dziala na ciebie laktoza? Ja w zasadzie w ogóle nie wyeliminowałem produktów mlecznych. Jem codziennie jogurty. Mi nie szkodzą. A ja mam chore jelita i pomimo ze od mca ponad biore Tec to tfu tfu nic żołądkowo się nie dzieje

(24-07-2018, 06:46)Blanka napisał(a): No właśnie trzeba się wziąć w garść a tymczasem ja ciągle bym spała.

Witaj w klubie. Ja mam możliwość więc dwa razy dziennie łapię drzemkę 20 min


RE: Tecfidera - Marta_L - 24-07-2018

Czy można brać antybiotyk przy tecfiderze? Mam jakiś stan zapalny dziąsła przy nie do końca wyrosnietej osemce, juz kilka lat temu tak miałam i skonczylo się na antybiotyku i teraz podejrzewam że też tak się skonczy tylko zastanawia mnie to czy jest to bezpieczne? Czy trzeba odstawić tec na czas brania antybiotyku?


RE: Tecfidera - Anka - 24-07-2018

(24-07-2018, 10:08)Marta_L napisał(a): Czy można brać antybiotyk przy tecfiderze? Mam jakiś stan zapalny dziąsła przy nie do końca wyrosnietej osemce, juz kilka lat temu tak miałam i skonczylo się na antybiotyku i teraz podejrzewam że też tak się skonczy tylko zastanawia mnie to czy jest to bezpieczne? Czy trzeba odstawić tec na czas brania antybiotyku?

Zalezy jaki antybiotyk. Dzwon do neuro on ci powie czy substancje czynne z antyniotyku nie kolidują z Tec


RE: Tecfidera - mufa - 24-07-2018

Anka od niedawna tak mam. Wcześniej nic mi nie przeszkadzało


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 24-07-2018

(24-07-2018, 10:08)Marta_L napisał(a): Czy można brać antybiotyk przy tecfiderze? Mam jakiś stan zapalny dziąsła przy nie do końca wyrosnietej osemce, juz kilka lat temu tak miałam i skonczylo się na antybiotyku i teraz podejrzewam że też tak się skonczy tylko zastanawia mnie to czy jest to bezpieczne? Czy trzeba odstawić tec na czas brania antybiotyku?

Ja jak byłam chora, miałam grypę i brałam antybiotyk, to niee odstawialam tec, dzwoniłam do swojej neuro ale powiedziała że mam brać normalnie i nie odstawiac. Dopiero jak miałam ospe i brałam taki lek przeciwwirusowy to wtedy neuro kazała odstawić.  Wiec podejrzewam, że taki antybiotyk możesz brać i nie odstawiac tec, ale na wszelki wypadek skontaktuj się z swoim neurologiem, ja tak zawsze robie, żeby być spokojniejsza. Uśmiech

(24-07-2018, 09:49)Anka napisał(a):
(24-07-2018, 04:41)mufa napisał(a): Blanka u mnie kawa z mlekiem to było prawie samobojstwo . W końcu przeezucilam się na takie bez laktozy i odpukac jest ok.

Mufa ale od dawna rak dziala na ciebie laktoza? Ja w zasadzie w ogóle nie wyeliminowałem produktów mlecznych. Jem codziennie jogurty. Mi nie szkodzą. A ja mam chore jelita i pomimo ze od mca ponad biore Tec to tfu tfu nic żołądkowo się nie dzieje

(24-07-2018, 06:46)Blanka napisał(a): No właśnie trzeba się wziąć w garść a tymczasem ja ciągle bym spała.

Witaj w klubie. Ja mam możliwość więc dwa razy dziennie łapię drzemkę 20 min

Ja również dużo jem i lubię produkty mleczne, mi to na szczęście też  póki co nie szkodziUśmiech


RE: Tecfidera - Marta_L - 24-07-2018

Do mojego lekarza nie mam numeru, u mnie w szpitalu w razie jakichkolwiek pytań można zadzwonić do pielęgniarki, która zajmuje się całym tym programem Uśmiech Dzwoniłam i mówiła że mogę brać, nie ma przeciwwskazań i sprawdzałam interakcje leków w necie, świeci się na zielono także jestem spokojna Uśmiech


RE: Tecfidera - Anka - 24-07-2018

(24-07-2018, 18:40)Marta_L napisał(a): Do mojego lekarza nie mam numeru, u mnie w szpitalu w razie jakichkolwiek pytań można zadzwonić do pielęgniarki, która zajmuje się całym tym programem Uśmiech Dzwoniłam i mówiła że mogę brać, nie ma przeciwwskazań i sprawdzałam interakcje leków w necie, świeci się na zielono także jestem spokojna Uśmiech

I super. Wiesz co ja np lecze sie w niewielkim miescie. Mam numer do mojej pielęgniarki i osobno do neurologa. Ale ja jesstem jego pacjentka od dawna. Kręgosłupowe sprawy. Wszedzie jest inaczej. Ja moge do niego zawsze zadzwonic. On jak sa moje wyniki krwi to mi pisze czasem sms jak wyszly. Wazne ze masz kontakt z pielegniarka


RE: Tecfidera - punk25 - 24-07-2018

Witam. Właśnie mam 3 rzut w tym roku. Biorę copaxone bo nie chciałem przy 2 rzucie zmienić na tecfidere bo boje się aktywacji wirusa jc. Teraz lekarz proponuje mi leki 2 lini czyli tysabri. Co jest bardziej bezpieczne tecfidera czy tysabri? Teraz dopiero po 13 latach jestem przerazony bierze mnie jakaś depresja, nie wiem co mam zrobić.

Rodzina mnie nie rozumie, zostaliście tylko wy.


RE: Tecfidera - agica - 24-07-2018

Hej, ja bez leczenia i diagnozy miałam trzy rzuty w roku. Teraz jestem 5mc na Teci i jest spokój, a jeśli coś się dzieje to szybciej mija i łagodnie przechodzi, więc raczej jestem z niej zadowolona, poza tym praktycznie nie mam skutków ubocznych. Może u Ciebie zamienią lek i będzie lepiej. Trzymaj się Oczko