Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - mufa - 07-12-2016

U mnie jedynie nera boli, nadwrażliwości brak


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 07-12-2016

A temperatura też?
Bo musiałam w poniedziałek musiałam się zerwać z pracy a już w domu miałam 39.


RE: Tecfidera - maki - 08-12-2016

Od 2 dni popołudniu boli mnie brzuch. Myślicie, że to od tecfidery? Wcześniej nie miałem skutków ubocznych.


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 08-12-2016

Moim zdaniem tak. Organizm jest zapewnie nieraz w różnej formie i dlatego pewnie ściąga bo pewnie wszystko może się co jakiś czas zmieniać.
Ja np. od dzieciństwa często łykałam antybiotyki - w tym Bactrim - który był jednym z najskuteczniejszych na nerki. W zeszłym roku od września łykałam antybiotyki z tygodniową przerwą, w grudniu po raz kolejny Bactrim i po raz drugi (pierwszy był we wrześniu) dostałam dziwnej bolesnej wysypki na dłoniach i w buzi. Moją kolacją wigilijną był jogurt Gradka pity przez słomkę żeby oszczędzić wysypany język. A to wszystko bo z czasem dostałam uczulenie na te grupę antybiotyków.
A tak na temat to czy ktoś już podczas brania Tecfidery brał też antybiotyk lub sterydy? Np Encorton?


RE: Tecfidera - mufa - 09-12-2016

Słoneczko od Tecfidery nie powinno być temperatury raczej od niesprzyjającej aury za oknem.
Maki ból brzucha oczywiście że może od leku. To jeden z częstych skutków ubocznych. U mnie ból brzucha występuje gdy zjem coś lekkiego podczas brania leku.

A z newsów ja od 2 dni nie jem Tecfidery, bo dopadła mnie w środę taka jelitowka że masakra, więc lekarka kazała odstawić. Dzisiaj spróbuję na nowo zacząć łykać.

Słoneczko ja brałam antybiotyk augmentin właśnie na nerki jakieś 3 tyg temu, ze sterydów to tylko do nosa. Wszystko bez problemu i skutków ubocznych.


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 09-12-2016

Augmentin skończyłam przed Tacfiderą Oczko A na steryd się przygotowuję bo jak mi nie przejdzie to lekarz to mi zaproponuje -jeszcze znowu kaszel męczy więc czymś muszę to załatwićSmutny
Już raz miałam temp przez 2 tyg z tym że chodziłam do pracy zamiast do lekarza - nawet z 40 stopniami.


RE: Tecfidera - maki - 09-12-2016

Zawsze jem dużo przed wzięciem leku. Ale nie łykam aspiryny ani innych takich, bo nic mi wcześniej nie było. Co zrobić z tymi bólami brzucha? Zacząć brać probiotyki?


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 09-12-2016

A leki ze ściągawki? Pantoprazol lub omeprazol - przy bólach w górnej cz. brzucha? Lub NoSpa max ?


RE: Tecfidera - maki - 09-12-2016

(09-12-2016, 21:04)sloneczko25 napisał(a): A leki ze ściągawki? Pantoprazol lub omeprazol - przy bólach w górnej cz. brzucha? Lub NoSpa max ?

Właśnie nie wiem. Raczej polprazol na żołądek a mnie boli brzuch na dole. To wtedy może NoSpa?


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 09-12-2016

NoSpa jest rozkurczowa właśnie na bóle brzucha.
Polecają jeszcze symetykon -chociaż to bardziej na wzdęcia - jeżeli również dokuczają.