Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



Tecfidera - hela - 12-07-2018

Nie panikujUśmiech na limfocyty to patrzą czy za bardzo nie lecą, wysokie, zwłaszcza po chorobie to pewnie nic złegoUśmiech PowodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 12-07-2018

(12-07-2018, 18:43)hela napisał(a): Nie panikujUśmiech na limfocyty to patrzą czy za bardzo nie lecą, wysokie, zwłaszcza po chorobie to pewnie nic złegoUśmiech PowodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No też tak czytałam, że w trakcie i  po chorobie czy infekcji są podwyższone, martwi mnie to mimo wszystko, bo 3 miesiące temu robiłam badania i limfocyty były idealne, no ale zobaczymy, dowiem się na wizycieUśmiech


Tecfidera - hela - 12-07-2018

Po trzech miesiącach tec nie zaczęła nawet w pełni działać, to skąd by mieli wiedzieć że nie działaOczko za wcześnie na takie wnioski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Mmm3 - 12-07-2018

Witam,
Pisał ktoś z Was wniosek do Szpitala., zeby nie jezdzic co miesiac do szpitala po leki???


RE: Tecfidera - Miriam - 12-07-2018

(12-07-2018, 18:11)beciaa28 napisał(a):
(12-07-2018, 18:02)hela napisał(a): Na limfocyty, no i czy wątroba zdrowaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chodzi o wątrobę to jest wzorowo, gorzej z limfocytami, mam wysokie, ale zastanawiam się czy to nie przez to, że ostatnio przechodziłam ospe.. Jakoś tak dziwnie się boję tej wizyty i omawiania wyników, wiem że to dopiero 3 miesiące ale coś dziwnie czuje, że ze względu na wynik będę miała zmieniony lek..

Ja przez cały rok miałam limfocyty podwyższone. W każdym jednym badaniu. Faktem jest też, że właściwie na każde badanie szłam po jakiejś infekcji (i myślę, że Twoje podwyższone limfocyty mają związek z ospą właśnie). Mój lekarz wytłumaczył mi, że spadek limfocytów nie jest warunkiem koniecznym do tego, żeby lek działał i nikt z powodu podwyższonych limfocytów leku Ci nie zmieni. Keep calm and take tecfidera Oczko


RE: Tecfidera - mufa - 13-07-2018

Mmm u mnie w szpitalu nie praktykuje się czegoś takiego. Jedynie na wakacje można dostać 2 opakowania


RE: Tecfidera - hela - 13-07-2018

W programie jest coś o comiesięcznych wizytach, u mnie też tylko jakby była jakaś nagląca potrzeba (wyjazd itp.) mogę dostać dwa opakowania.


RE: Tecfidera - Miriam - 13-07-2018

Ja też dostałam na wakacje dwa opakowania, bo sezon urlopowy... Zapytałam czy teraz już tak będzie - niestety nie. Pani doktor bardzo by chciała żeby tak było, ale niestety Smutny


RE: Tecfidera - Mmm3 - 13-07-2018

U mnie raz w miesiacu trzeba jechac. Pani doktor mi powiedziala ze mam sprobowac napisac pismo do szpitala zeby miec wizyte np co dwa miesiące jak mam to napisac zeby brzmialo sensownie hmmm Ze ogolnie ludzie walacza z tym zeby zmienilo soie bo jezdzenie co miesiac jest uciazliwe...


Tecfidera - hela - 13-07-2018

A ja tam nie mam problemu, mam przynajmniej co miesiąc lekarzaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk