Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Miriam - 28-06-2018

Dużo latam i jedno wiem na pewno - nigdy w życiu nie włożyłabym leków do bagażu rejestrowanego. NIGDY. Może ja mam takiego wyjątkowego pecha, ale zgubienie bagażu nie jest wcale taką rzadką sytuacją i sama tego doświadczyłam. Leki zawsze zabieram do bagażu podręcznego i nigdy nie miałam z tym problemu, a jeśli ma się wątpliwości lub leci się w jakieś dziwniejsze miejsce to wystarczy poprosić lekarza o paszport lekowy.


RE: Tecfidera - hela - 28-06-2018

Ja z tec już latałam właśnie z paszportem, ale też uprzedzono mnie że mam ją mieć w bagażu podręcznym, w tym roku niby nie muszę ale paszport zabiorę, w rejestrowanym też bym się bała wozić leki.


RE: Tecfidera - Gigi - 28-06-2018

Potwierdzam, nie było żadnych problemów z Tec w bagażu podręcznym :-)


RE: Tecfidera - Blanka - 29-06-2018

No dzis jade po leki. Na czas udalo mi sie przebrnac przez cały watek o tecfiderze.Cenne wskazowki sa tam zawarte.Jednak chcialabym z Wasza pomoca stworzyc"pakiecik"dla świeżaka.
1 ochrona żoładka poł godz.przed tabl. Czy to moze byc jogurt + siemie lniane czy koniecznie dobre probiotyki+ coś tłustego zjesc, a moze wystarczy tran lub olej lniany ze zwykłym sniadaniem ?
Czy coś jeszcze ważnego?może dużo wody pic?
2 przeziebienie bez antybiotyku-mozna brac tec.? Czy lepiej sie podkurowac i wtedy zaczac brac tec.
3. Praca zawodowa-czy lepiej zostac w domu czy isc normalnie do pr.czytalam ze na pełnej dawce skutki uboczne moga byc silniejsze a ja sie juz boje reakcji organizmu i nie wiem moze zostac w domu na pocz.leczenia a moze gdy bede na pełnej dawce?wtedy wziac tydz.zwolnienia?
Co jeszcze jest ważne na poczatku? Czesty odpoczynek moze?


RE: Tecfidera - hela - 29-06-2018

Ja pracowałam cały czas jak zaczęłam brać tec, nic się nie stało.


RE: Tecfidera - JustynaS - 29-06-2018

Nie ma reguły, nie ma co brać zwolnienia na zapas. Ja się czułam świetnie przez pierwsze dwa tygodnie (tydzień na mniejszej dawce i tydzień na normalnej) a w trzecim tygodniu zaczęły się takie dramaty ze strony brzucha i przewodu pokarmowego że od kilku dni jestem na zwolnieniuSmutny


RE: Tecfidera - Anka - 29-06-2018

Ja mam czasm flashe a mimo chorych jelit ani razu nic nie bolalo zero biegunek itp. Mi neuro mowil zeby nie brac z nabialm np jogurt Tec. Ja nie odczuwam ze sie lecze czasem jak mnie tylko flash dorwie ale to raz na jakis czas i szybko mija


RE: Tecfidera - Blanka - 29-06-2018

No juz odebralam leki jestem przeziebiona to wezme od niedzieli Oby tylko tec.sie ze mna zaprzyjaźniła.Ciekawa jestem jak bedzie w moim przypadku


RE: Tecfidera - kasia1312 - 29-06-2018

Będzie dobrze a jak ma być Uśmiech Ja "od pierwszej tabletki" cały czas pracuję. Jestem nas Tec od grudnia. Od czasu do czasu flasch ale do tego się przyzwyczaiłam.


RE: Tecfidera - Anka - 29-06-2018

(29-06-2018, 13:23)Blanka napisał(a): No juz odebralam leki jestem przeziebiona to wezme od niedzieli Oby tylko tec.sie ze mna zaprzyjaźniła.Ciekawa jestem jak bedzie w moim przypadku

Pytam bo nie wiem i dzis czytam posty ale duzo na glowie i noglam cos ominac. Jak jest sie przeziebionych trzeba zrobic przerwe od Tec?