Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 21-06-2018

(20-06-2018, 23:12)beciaa28 napisał(a):
(20-06-2018, 20:58)Anka napisał(a):
(20-06-2018, 20:47)beciaa28 napisał(a):
(19-06-2018, 15:11)beciaa28 napisał(a):
(18-06-2018, 17:35)hela napisał(a): No to jestem po rezonansie, znów był popłoch bo mam w głowie klipsa i dwa nity po klipsowaniu tętniaka, a rezonans dwa razu mocniejszy niż ten ostatnioUśmiech jak wyszłam to technik wykonujący badanie stwierdził że siedział jak na szpilkach, bo w tym urządzeniu jestem pierwszym pacjentem z takimi atrakcjamiOczko ale wszystko dobrze i on i ja się cieszyliśmy, mi się gęba śmieje do tej pory, nie urwało mi głowyUśmiech czekam na wizytę roczną, technik powiedział że żadne zmiany nie są aktywneUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super kochana Uśmiech

Ja dziś byłam odebrać lek i dostałam skierowanie na badania krwi, idę jutro,zobaczymy jakie będą wyniki i czy Tec mi służy Uśmiech
3 mam kciuki. Jak czesto masz robione badanie krwi? Ja na Tec od 3 tyg

Robiłam badania przed rozpoczęciem, w lipcu będzie 3 miesiąc od kad jestem w programie i to będzie moje pierwsze badanie krwi  od kad biorę Tec. Mój lekarz powiedział, że to będzie tak z tymi badaniami krwi że będę dostawać skierowanie żeby zobaczyć czy leczenie służy  po 3 miesiącach leczenia  później po pół roku,, kolejno po 9 miesiącach i następne będzie już po 12  czyli wizyta roczna wraz z rezonansem Uśmiech

(20-06-2018, 23:12)beciaa28 napisał(a):
(20-06-2018, 20:58)Anka napisał(a):
(20-06-2018, 20:47)beciaa28 napisał(a):
(19-06-2018, 15:11)beciaa28 napisał(a): Super kochana Uśmiech

Ja dziś byłam odebrać lek i dostałam skierowanie na badania krwi, idę jutro,zobaczymy jakie będą wyniki i czy Tec mi służy Uśmiech
3 mam kciuki. Jak czesto masz robione badanie krwi? Ja na Tec od 3 tyg

Robiłam badania przed rozpoczęciem, w lipcu będzie 3 miesiąc od kad jestem w programie i to będzie moje pierwsze badanie krwi  od kad biorę Tec. Mój lekarz powiedział, że to będzie tak z tymi badaniami krwi że będę dostawać skierowanie żeby zobaczyć czy leczenie służy  po 3 miesiącach leczenia  później po pół roku,, kolejno po 9 miesiącach i następne będzie już po 12  czyli wizyta roczna wraz z rezonansem i jak wrażenia? Dobrze się czujesz Anka? Uśmiech 
Po 9 mcach meczarni z Betaferonem w koncu nie czuje ze choruje. Flesze czy jak to piszeccie  Mialam 3 ale jeden tylko przy pierwszej tabletce mocny. Brzusio ok, czasem swedzi skora. Jedynie jak jestem w sytuacji stresujacej czuje palenie ale robie sie lekko rozowa. Ci co nie wiedza o chorobie mowia zazwyczaj „ no nie wkurzaj sie tak”

(21-06-2018, 05:35)hela napisał(a):
(20-06-2018, 20:47)beciaa28 napisał(a):
(19-06-2018, 15:11)beciaa28 napisał(a):
(18-06-2018, 17:35)hela napisał(a): No to jestem po rezonansie, znów był popłoch bo mam w głowie klipsa i dwa nity po klipsowaniu tętniaka, a rezonans dwa razu mocniejszy niż ten ostatnioUśmiech jak wyszłam to technik wykonujący badanie stwierdził że siedział jak na szpilkach, bo w tym urządzeniu jestem pierwszym pacjentem z takimi atrakcjamiOczko ale wszystko dobrze i on i ja się cieszyliśmy, mi się gęba śmieje do tej pory, nie urwało mi głowyUśmiech czekam na wizytę roczną, technik powiedział że żadne zmiany nie są aktywneUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super kochana Uśmiech

Ja dziś byłam odebrać lek i dostałam skierowanie na badania krwi, idę jutro,zobaczymy jakie będą wyniki i czy Tec mi służy Uśmiech


Zrób badania bliżej następnego terminu odbioru leków, a nie tak zaraz teraz, w końcu to prawie miesiąc różnicy, mi tak mówił lekarz, żeby robić przed kolejną wizytą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja badania miałam robione w szpitalu podczas wizyty kontrolnej jak odbierałam lek. Kazdy szpital widze rzadzi sie swoimi prawami:


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 21-06-2018

(21-06-2018, 05:35)hela napisał(a):
(20-06-2018, 20:47)beciaa28 napisał(a):
(19-06-2018, 15:11)beciaa28 napisał(a):
(18-06-2018, 17:35)hela napisał(a): No to jestem po rezonansie, znów był popłoch bo mam w głowie klipsa i dwa nity po klipsowaniu tętniaka, a rezonans dwa razu mocniejszy niż ten ostatnioUśmiech jak wyszłam to technik wykonujący badanie stwierdził że siedział jak na szpilkach, bo w tym urządzeniu jestem pierwszym pacjentem z takimi atrakcjamiOczko ale wszystko dobrze i on i ja się cieszyliśmy, mi się gęba śmieje do tej pory, nie urwało mi głowyUśmiech czekam na wizytę roczną, technik powiedział że żadne zmiany nie są aktywneUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super kochana Uśmiech

Ja dziś byłam odebrać lek i dostałam skierowanie na badania krwi, idę jutro,zobaczymy jakie będą wyniki i czy Tec mi służy Uśmiech


Zrób badania bliżej następnego terminu odbioru leków, a nie tak zaraz teraz, w końcu to prawie miesiąc różnicy, mi tak mówił lekarz, żeby robić przed kolejną wizytą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela a to dziękuję za radę. Mi właśnie lekarz nic nie powiedział dlatego myślałam, że mam iść od razu. A takie skierowanie nie jest ważne tylko tydzień?


Tecfidera - hela - 21-06-2018

A nie wiem, zadzwoń do nich i zapytaj, ja robię płatne bo mi się nie chce do katowic jeździć żeby mi tylko krew pobrali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 21-06-2018

(21-06-2018, 14:58)hela napisał(a): A nie wiem, zadzwoń do nich i zapytaj, ja robię płatne bo mi się nie chce do katowic jeździć żeby mi tylko krew pobrali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję Hela, miałas rację Uśmiech dzwoniłam i pytałam,najlepiej zrobić kilka dni przed kolejna wizyta. A skierowanie jest miesiąc ważne.


RE: Tecfidera - baryla1969 - 21-06-2018

Ja to też zawsze sprawdzam kiedy wystawione skierowanie jest. Bo żeby nie jeżdzić po sam papierek to przy wizycie biore np w lipcu ale jest ważne dopiero od 1 sierpnia, tak żeby zrobić przed kolejną wizytą u lekarza.


Tecfidera - hela - 21-06-2018

Baryła ja mam wizytę co 28 dni, także akurat skierowanie jest ważne tyle co potrzeba, a w sumie jak płace to i tak mogę sobie badać co chcę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - baryla1969 - 21-06-2018

(21-06-2018, 16:41)hela napisał(a): Baryła ja mam wizytę co 28 dni, także akurat skierowanie jest ważne tyle co potrzeba, a w sumie jak płace to i tak mogę sobie badać co chcę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aha. Też bym z checią zapłacił żeby nie jezdzić tylko na te krwie i inne, ale niestety u mnie nie uznają innych wyników niż z ich laboratorium. Jakby uznawali to na to samo by mi wyszło co zapłacić u siebie na miejscu niż za bilety.


Tecfidera - hela - 21-06-2018

A co to za różnica, to i to wyniki, przy tec na szczęście nie ma tego dużo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - baryla1969 - 21-06-2018

A kto ich wie o co chodzi, może o to, że chcą mieć caly czas z tego samego laboratorium itp, z tych samych urządzeń. Albo po prostu jak wiadomo chodzi o kase.


Tecfidera - hela - 21-06-2018

Pewnie o kasę, mi lekarz powiedział że na różnych urządzeniach normy mogą być różne, ale to nie ma znaczenia bo pomiar jest do nich dostosowany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk