Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Miriam - 07-06-2018

Dzięki, kochane jesteście. Mnie się wydaje, że to PZNW było raczej lekkie, wymigałem się sterydami w tabletkach. Na pewno nie powiedziałabym, że to był ciężki rzut. Raczej rzucik. Co do EDSS to też bez zmian - cały jeden punkt za brak odruchów podeszwowych i bez zmian od zeszłego roku. No ale powiedzmy sobie szczerze, że zaczynałam z „licznymi” zmianami na tyle, że nikomu się ich nie chciało liczyć i bez objawów w zasadzie.
Co do limfocytów - ja mam ciagle wysokie, ale tez jakoś zawsze w okresie badań miałam jakieś infekcje. Lekarz jednak stwierdził, że brak spadku limfocytów nie oznacza, że lek nie działa. Może kłamał, żeby mnie nie załamywać Oczko


Tecfidera - hela - 07-06-2018

Po co miał kłamać, to może być skutek uboczny tec, ale nie musi, tec nie ma nam wybić limfocytów tylko zrobić tak żeby nie działały po omackuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Miriam - 07-06-2018

(07-06-2018, 20:44)hela napisał(a): Po co miał kłamać, to może być skutek uboczny tec, ale nie musi, tec nie ma nam wybić limfocytów tylko zrobić tak żeby nie działały po omackuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela, chciałam dodać emotki wskazujące, że trochę żartuję Oczko
Ale z telefonu było to niemożliwe Duży uśmiech


RE: Tecfidera - mufa - 08-06-2018

Kasia moja mówiła o 0.4 przy limfo ale ja najmniej miałam 0.5


RE: Tecfidera - Miriam - 08-06-2018

Ja najmniej miałam tyle że ledwo się mieściły w górnej normie Oczko


RE: Tecfidera - speravi - 12-06-2018

Cześć wszystkim! Uśmiech
Nazywam się Paulina i jestem tu nowa. Od piątku (8.06) biorę Tecfiderę. Skutki uboczne są do wytrzymania, ale cały czas jestem przeziębiona Smutny. Katar, kaszel, nie wiem co brać. Wiem, że nie mogę nic z ibuprofenem - tak gdzieś przeczytałam. Jakie leki można brać? Może macie jakieś naturalne sposoby? Proszę o pomoc Uśmiech


Tecfidera - hela - 12-06-2018

Cześć, witaj na forum, napisz w wątku „Przedstaw się” parę słów o sobie, jak się czujesz, jak Cię zdiagnozowali itp, taki forumowy zwyczaj, ja też biorę tec, na przeziębienie zażywam aspirynę, wit C i herbatę z lipy, wygrzewaUśmiech chociaż rzadko jestem przeziębiona, na szczęścieUśmiech czyli jesteś jeszcze na dawce początkowej tec , dbaj o żołądek, wartoUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - sloneczko25 - 12-06-2018

Witaj.
Ja tam łykam ibuprofen i gdzie wyczytałaś, że nie można?


Tecfidera - hela - 13-06-2018

Słoneczko w ulotce jestUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mufa - 13-06-2018

Hela ja chyba już o tym zapomniałam a nawet jak mówię że przyjmuje Tecfidere innym lekarzom to jakoś nikt nie myśli o interakcjach