Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Beciaa05 - 06-06-2018

(06-06-2018, 18:31)hela napisał(a): Trzymajcie kciuki, czekam na telefon kiedy rezonans i na początku lipca moja pierwsza wizyta roczna[emoji2] nie miałam rzutu przez rok[emoji2] czyli już kolejny rok z tec mam pewny, ale z rezonansem zawsze się wiąże dreszczyk emocji „co moje sm robi?”Oczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 Trzymam kciuki, będzie dobrze Oczko


Tecfidera - hela - 06-06-2018

DziękiUśmiech już bym chciała ten rezonans szybkoUśmiech żeby mi jeszcze od razu powiedzieli jak wyszedłOczko pierwsza wizyta roczna to przeżywamUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mufa - 06-06-2018

Hela powodzenia. Ja w sierpniu mam 2 rocznicę z Tecfidera i od początku 0 rzutów. Do tego w końcu moje wyniki są ok i mam 0.98 czyli prawie norma Uśmiech


RE: Tecfidera - Miriam - 06-06-2018

Ja mam rezonans w ostatnim tygodniu czerwca i w pierwszym tygodniu lipca wizytę. Niestety ja przez ten rok miałam PZNW. Niby lekarka mnie uspokaja, że mam się nie schizować, że nikt przecież nie obiecywał, że rzutów nie będzie, ale coś mam przeczucie, że jednak mi wlepią te cholerne zastrzyki przed którymi się tak broniłam.


Tecfidera - hela - 07-06-2018

Miriam może nie, jak rezonans będzie w porządku to nie ma się czego bać, w programie pisze tez o jednym silnym rzucie lub dwóch lżejszych, nie wiem jak pznw jest klasyfikowane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Anka - 07-06-2018

Ja znów mam pierwszy rezonans roczny sierpień/wrzesień i od ponad tyg biore Tec wczesniej Betaferon. Mi mój neuro powiedział, że nie zmieni mi leku od tak nawet jak w rezonansie coś wyjdzie bo to niebezpieczne. Musiałby mieć ważny powód. Miriam będzie dobrze


RE: Tecfidera - hela - 07-06-2018

(06-06-2018, 22:29)mufa napisał(a): Hela powodzenia. Ja w sierpniu mam 2 rocznicę z Tecfidera i od początku 0 rzutów. Do tego w końcu moje wyniki są ok i mam 0.98 czyli prawie norma Uśmiech

Mufa superUśmiech  ja się przekonam za chwilę jak moje limfocyty się mająUśmiech


RE: Tecfidera - kasia1312 - 07-06-2018

Powiem Wam, że ja też byłam mocno zaniepokojona moimi limfocytami. Od czasu kiedy zaczęłam brać Tec spadły do poziom1,16 (zaczynałam od 3,5). Zapytałam na ostatniej wizycie mojej nuero co zrobić żeby je jakoś "naturalnie" podnieść bo spadek jest duży. Powiedziała, że nic mam nie robić przy Tec właśnie o to chodzi żeby spadły, jak spadają to znaczy, że lek działa. Mamy się zacząć martwić jak spadną do 0,5. Co Wasi lekarze Wam mówią o poziomie limfocytów?


RE: Tecfidera - hela - 07-06-2018

(07-06-2018, 14:52)kasia1312 napisał(a): Powiem Wam, że ja też byłam mocno zaniepokojona moimi limfocytami. Od czasu kiedy zaczęłam brać Tec spadły do poziom1,16 (zaczynałam od 3,5). Zapytałam na ostatniej wizycie mojej nuero co zrobić żeby je jakoś "naturalnie" podnieść bo spadek jest duży. Powiedziała, że nic mam nie robić przy Tec właśnie o to chodzi żeby spadły, jak spadają to znaczy, że lek działa. Mamy się zacząć martwić jak spadną do 0,5. Co Wasi lekarze Wam mówią o poziomie limfocytów?

U mnie to tylko patrz czy bardzo nie leci, i nawet doktor by zaskoczony jak urosły z 1, na 1,1Uśmiech


RE: Tecfidera - klaudia26 - 07-06-2018

(06-06-2018, 23:10)Miriam napisał(a): Ja mam rezonans w ostatnim tygodniu czerwca i w pierwszym tygodniu lipca wizytę. Niestety ja przez ten rok miałam PZNW. Niby lekarka mnie uspokaja, że mam się nie schizować, że nikt przecież nie obiecywał, że rzutów nie będzie, ale coś mam przeczucie, że jednak mi wlepią te cholerne zastrzyki przed którymi się tak broniłam.

Miriam ja co prawda mam copaxone a nie tec ale też podczas tego pierwszego roku miałam pznw. Byłam 5 dni na solu. A w rezonansie wyszła jedna nowa zmiana która jak stwierdził lekarz na pewno nie ma nic wspólnego z pznw tylko to zupełnie coś innego. Wpisał że podczas leczenia był jeden rzut plus do tego jedna nowa zmiana ale powiedział że w skali edss jest tyle samo punktów co wcześniej a wynik rezonansu w porównaniu do wcześniejszych też jest lepszy bo pojawiła się tylko jedna zmiana a nie kilka więc uznał że lek działa i przedłużył mi na kolejny rok.
Więc nie przejmuj się Uśmiech to że miałaś pznw jeszcze nie znaczy że zmienią ci lek Uśmiech