Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Marta_L - 26-04-2018

(26-04-2018, 12:40)mufa napisał(a): Marta takie mrowienia mogą być objawem niedoboru witamin z grupy B u mnie przeszło po kilku tabl. Wiadomo co jakiś czas coś zamrowi ale nie trwa to non stop

Dzięki mufa nie wpadłam na to, mam w domu jakąś wit b complex to pobiorę trochę i zobacze czy pomoze Uśmiech


RE: Tecfidera - hanoolka - 27-04-2018

U mnie mrowieniem zaczął się pierwszy rzut..Ale ja miałam mrowienie brzucha,nogi i ręki..bez przerwy przez 2 tygodnie. Nie przechodziło nawet na chwilę więc myślę że u Ciebie to faktycznie może być brak witamin albo chwilowe pogorszenie,jak to w naszej chorobie bywa. Głowa do góry. Ale dobrze że masz niedługo wizytę u neuro to się upewnisz.


RE: Tecfidera - Marta_L - 28-04-2018

Hanoolka u mnie przy pierwszym rzucie też było najpierw mrowienie, zdretwiala lewa strona brzucha i plecow ktore nie przechodziły i zawroty głowy. Te mrowienia ktore pojawiły sie kilka dni temu już nie utrzymują się caly czas, czasem zamrowi ale nie jest to non stop na szczęście, zwiększyłam sobie magnez i zaczęłam brac ta wit b Uśmiech Ogólnie trochę jestem slabsza dzisiaj ale mysle ze to tylko pogorszenie Uśmiech


RE: Tecfidera - Miriam - 28-04-2018

(26-04-2018, 12:40)Uterkik napisał(a): Cześć Uśmiech mam pytanie.czy jak jesteście na tecfiderze i jeśli macie rzut to idziecie na solumedrol ?czy jak macie tecfiderę to już solumedrol nie dają?

Tak, dają sterydy. Ja miałam lekki rzut, wiec dostałam w tabletkach.


RE: Tecfidera - Gigi - 29-04-2018

Hej ho ! Dawno się nie udzielałam ale czekałam na opis rezonansu. Po pierwszym roku stosowania Tec jest na plus, część zmian się zmniejszyła ale jedna mała zmiana się pojawiła. Jednak poki co i tak nie biorę leków bo jestem w ciąży :-) To już 3mc. Jak zapowiadałam, nie odstawiłam tabletek przed staraniami, przestałam brać jak tylko spóźnił mi się okres zatem myślę, że jest dobrze. Będę was informować z czasem co i jak bo wiem, że znajdą się tu dziewczyny, które podobnie jak ja kiedyś szukały info na forach o ciąży przy okazji leczenia Tecfiderą a nie ma tego za wiele ;-) póki co czuję się kwitnąco i oby tak dalej. Dużo zdrowia wszystkim !


RE: Tecfidera - mufa - 29-04-2018

Gigi gratulacje. Nasza pierwsza ciężarówka Anna już pewnie urodziła tylko jakoś się nie odzywa a szkoda


RE: Tecfidera - Gigi - 29-04-2018

Mufa dzięki :-) ja tu wlasnie poprzez wpis Anny trafiłam bo szukalam jakichkolwiek informacji o ciąży przy naszym leczeniu. Też bardzo czekałam na jej dalsze wpisy ale rozumiem, że nie każdy chce o wszystkim mówić. Ja w ramach pomocy koleżensko - chorobowej chciałabym być tu na bieżąco z tematem ;-) Jeśli wszystko będzie dobrze w co oczywiście bardzo wierzę.


Tecfidera - hela - 29-04-2018

GratulacjeUśmiech świetnie że dobrze się czujeszUśmiech Anna się nie odzywa pewnie dlatego że taki mały człowiek wywraca świat do góry nogamiOczko PowodzeniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mpmarzena - 29-04-2018

Gratuluję!
Będę czekała na wieści z Twojej strony, bo szukałam i faktycznie mało jest informacji o ciąży przy Tecfiderze. Siostra mi przesłała kiedyś link do angielskiej strony gdzie wypowiadają się kobiety przyjmujące Tec. Wrzucały zdjęcia pięknych i zdrowych szkrabów. Powodzenia i rośnij zdrowo [emoji4]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Tecfidera - mufa - 29-04-2018

Gigi ja pisałam kiedyś z Anną jak była w 8 mies i wszystko było ok jeśli chodzi o dziecko