Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Marta_L - 26-04-2018

Czy miewacie moze mrowienia? Na początku kwietnia miałam resonans niby wszystko ok a wynik nawet lepszy niz rok temu a od wczoraj wieczora mrowi mi lewy bok brzucha, jest to takie delikatne mrowienie i trochę się boję czy to rzut. 2 maja ide oo leki więc powiem o tym lekarzowi ale tak się zastanawiam czy ktoś cos takiego miewa i po jakim czasie to mija? Podłączyłam sobie stymulator ale nie wiem czy to coś pomoże


Tecfidera - hela - 26-04-2018

Ja miałam kiedyś często i dużo takich mrowień, głowa, brzuch, nogi, teraz to tylko opuszki palców prawej dłoni, nasila się to przy pogorszeniach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Marta_L - 26-04-2018

Hela a długo Ci się to utrzymywalo? Mi ostatnio często w tym miejscu pojawiały się mrowienia ale mocniejsze po długim spacerze z tym ze po kilkunastu minutach gora po godzinie mijalo a tu trzyma od wczoraj, niby nie minęły 24 godz odkad się pojawiły ale ze mnie taka panikara ze szok


Tecfidera - hela - 26-04-2018

Pojawiały się tak na chwilę, to na głowie, to na nodze, nigdy tak bez przerwy przez cały czas, po prostu zamrowiło i przchodziło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - kasia1312 - 26-04-2018

i neuro powiedziała, że drętwienia, mrowienia to coś zwykłego w naszej chorobie. Nie jest to rzut. Mi czasami coś zrętwieje, zamrowi ale nie zwracam na to uwagi. Pomrowi, pomrowi i przechodzi.


RE: Tecfidera - Areliee - 26-04-2018

Hej Wam Uśmiech
Jakiś czas temu pytałam o upławy z piersi/wzrost prolaktyny i połączenie z Tec. Odwiedziłam paru lekarzy w tej kwestii, mój neurolog zaprzeczył, jakoby taka zależność miała istnieć (a mu ufam, pracuje w szpitalu klinicznym i nawet wyszedł z gabinetu, żeby się skonsultować z bardziej doświadczonymi koleżankami Duży uśmiech).
A upław z cycka to się okazał objawem brodawczaka :/ Widać byłam za zdrowa z moim SM Duży uśmiech

Zdrówka i spokoju, dbajcie o siebie! <3


RE: Tecfidera - mufa - 26-04-2018

Marta takie mrowienia mogą być objawem niedoboru witamin z grupy B u mnie przeszło po kilku tabl. Wiadomo co jakiś czas coś zamrowi ale nie trwa to non stop


RE: Tecfidera - terkik - 26-04-2018

Cześć Uśmiech mam pytanie.czy jak jesteście na tecfiderze i jeśli macie rzut to idziecie na solumedrol ?czy jak macie tecfiderę to już solumedrol nie dają?


RE: Tecfidera - hela - 26-04-2018

Areliee kurczę nie dobrze, ale trzeba myśleć pozytywnie, z sm dajesz sobie radę to i z tym badźwiem sobie poradziszUśmiech ZdrowiaUśmiech


RE: Tecfidera - mufa - 26-04-2018

Ja odkąd ją biorę (1,5 roku a nawet dłużej ) nie miałam rzutu więc niestety nie pomogę

Arieliee ważne że wiesz z czym walczysz, a reszta się jakoś ułoży