Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - mufa - 05-04-2018

Super Hela.
Moja z programu zawsze mówiła o wyniku 0.4 że wtedy podejmują działania ale u mnie zazwyczaj 0.3-0.4 I na razie nic nie kombinujemy. Chociaż chyba ostatnio były niżej bo widać było że się martwi


RE: Tecfidera - hela - 05-04-2018

(05-04-2018, 12:37)mufa napisał(a): Super Hela.
Moja z programu zawsze mówiła o wyniku 0.4 że wtedy podejmują działania ale u mnie zazwyczaj 0.3-0.4 I na razie nic nie kombinujemy. Chociaż chyba ostatnio były niżej bo widać było że się martwi

Najbardziej się cieszę że ona widzi taką poprawę w sprawności, no i oprócz delikatnego babińskiego jest naprawdę dobrze, to jest taki lekarz po którym zaraz widać że współczuje pacjentowi, a wczoraj się autentycznie cieszyłaUśmiech sama też widzę że jest lepiej, dobrze że też w badaniach to widaćUśmiech Spróbuj mufa z witaminą D, u mnie po ponad pół roku suplementacji 5tys dziennie jest w normie, może przez to mi limfocyty tak nie lecą, taką dawkę właśnie mi ta neuro kazała przyjmować, bo jak mi zbadała wcześniej, to miałam niedobór


RE: Tecfidera - Marta_L - 05-04-2018

Ja przy niedobrze wit D bralam 10 tys jednostek, teraz jak mam w normie to biorę raz 4 tys raz 8 tys Uśmiech Do mnie zadzwonila dzisiaj pielęgniarka od sm-u i mowila ze lekarz powiedział że wynik rezonansu jest lepszy niż rok temu i kazała się nie martwić Uśmiech Jutro idę po wypis, mam nadzieję ze lekarz przygotowal bo jestem tez ciekawa jak tam moje limfocyty Uśmiech


Tecfidera - hela - 05-04-2018

Super że rezonans lepszyUśmiech Takie wieści ciesząUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - mufa - 05-04-2018

Marta super.
Hela ja jem od 8 tyś w górę wit D


RE: Tecfidera - Miriam - 05-04-2018

(05-04-2018, 17:34)Marta_L napisał(a): Ja przy niedobrze wit D bralam 10 tys jednostek, teraz jak mam w normie to biorę raz 4 tys raz 8 tys Uśmiech Do mnie zadzwonila dzisiaj pielęgniarka od sm-u i mowila ze lekarz powiedział że wynik rezonansu jest lepszy niż rok temu i kazała się nie martwić Uśmiech Jutro idę po wypis, mam nadzieję ze lekarz przygotowal bo jestem tez ciekawa jak tam moje limfocyty Uśmiech

Marta, wspaniale  Serce Oby tak dalej Uśmiech


RE: Tecfidera - Marta_L - 06-04-2018

Nie wiecie nawet jak mi ulzylo Uśmiech Balam się ze doszło tych zmian nie wiadomo ile.. Byłam dzisiaj po wypis i z tego co czytam to chyba doszła jedna zmiana ale nie jestem pewna, zapytam lekarza jak będę za miesiąc po lek a te zmiany które były w ostatnim rezonansie rok temu uległy zmniejszeniu Uśmiech Wyniki krwi też dobre, limfocyty 0,9 więc nie tak źle Uśmiech


Tecfidera - hela - 06-04-2018

SuperUśmiech oby tak dalejUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Alexa - 06-04-2018

Hej, czy są tu może jacyś 'doświadczeni' alergicy, którzy biorą Tecfiderę? Jak wyglada przyjmowanie leków takich jak avamys, alvesco czy ventolin (ew. Inne wziewne/do naosa)? Bierzecie jakieś przeciwhistaminowe tabletki? Jakie macie doświadczenia?

Ja dopiero planuję wizytę u mojego alergologa, ale nie wiem czy ma doświadczenie z tym lekiem (raczej wątpię).


RE: Tecfidera - punk25 - 06-04-2018

Witam. od 15 lat choruje na sm brałem copaxon ale po 2 rzutach w ciągu 2 miesięcy lekarz stwierdził ze zmienimy lek na tecfidere szczerze to boje się skutków ubocznych szczególnie  ryzyka wystąpienia PLM. Nie wiem co mam zrobić? Czy jest tu ktoś kto bierze już kilka lat ten lek? Pozdrawiam wszystkich