Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Mavenclad - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Mavenclad (/thread-2210.html)

Strony: 1 2 3


Mavenclad - Marysia01 - 07-10-2019

Czy ktos stosowal lek Mavenclad Ja niedlugo zaczne I ciekawa jestem jak inni toleruja ten lek bo opinie sa rozne Jest to w koncu mala chemioterapia


Mavenclad - hela - 07-10-2019

Jest tu wątek o nim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Mavenclad - Marysia01 - 07-10-2019

To kladrybyna Lek zatwierdzony w Europie od 2018 roku podobno bardzo skuteczny

(07-10-2019, 16:43)hela napisał(a): Jest tu wątek o nim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widzialam ze jedna osoba cos opisuje ale kilka postow tylko


Mavenclad - hela - 07-10-2019

Wiemy, w pl jeszcze nie refundowany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Mavenclad - Marysia01 - 07-10-2019

Ja W Angli mieszkam Myslalam ze juz refundowane wszedzie Przykre to Widzac jak inne kraje wszystkie nowe leki maja a w Polsce dalej nie Bardzo przykre ?


RE: Mavenclad - Anka - 07-10-2019

(07-10-2019, 17:06)Marysia01 napisał(a): Ja W Angli mieszkam Myslalam ze juz refundowane wszedzie Przykre to Widzac jak inne kraje wszystkie nowe leki maja a w Polsce dalej nie Bardzo przykre ?

Masz racje, przykre to ale nie mamy w PL az tak źle
Jest lepiej niż kiedyś
I liczę na to, że z roku na rok będzie jeszcze lepiej


Mavenclad - hela - 07-10-2019

A tak swoją drogą mam w Angli znajomą z sm i wcale nie ma lepiej od nas, nie chcą jej leczyć tylko drugi rok obserwują, a z leków moze mieć ewentualnie interferony, także nie wiem czy jest się czym zachwycać. W innych krajach jak wchodzi nowy lek to tez od razu nie dostają go wszyscy chorzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Mavenclad - Marysia01 - 07-10-2019

(07-10-2019, 17:41)hela napisał(a): A tak swoją drogą mam w Angli znajomą z sm i wcale nie ma lepiej od nas, nie chcą jej leczyć tylko drugi rok obserwują, a z leków moze mieć ewentualnie interferony, także nie wiem czy jest się czym zachwycać. W innych krajach jak wchodzi nowy lek to tez od razu nie dostają go wszyscy chorzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(07-10-2019, 18:33)Marysia01 napisał(a):
(07-10-2019, 17:41)hela napisał(a): A tak swoją drogą mam w Angli znajomą z sm i wcale nie ma lepiej od nas, nie chcą jej leczyć tylko drugi rok obserwują, a z leków moze mieć ewentualnie interferony, także nie wiem czy jest się czym zachwycać. W innych krajach jak wchodzi nowy lek to tez od razu nie dostają go wszyscy chorzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



RE: Mavenclad - Marysia01 - 07-10-2019

A kto tu sie zachwyca ? Dobor lekow zalezy od przebiegu choroby Moja byla stabilna az do czasu Wyprobowalam Tecfidede ale jej nie tolerowalam wyslalam wiec starszy lek z zmniejsza iloscia objawow ubocznych Copaxone .Niestety dostalam rzut I pojawily sie nowe zmiany w rezonansie wiec zaproponowano mi mocniejsze leki Mavenclad lub Ocrevus. Nikt sie wiec tu nie zachwyca I wolalalbym nie musiec brac tak mocnych lekow Jednak dobrze ze jest wybor.Choruje juz 20 lat moje SM bylo stablilne przez kilkanascie lat bez zadnego leczenia cos jednak zaczyna sie odzywac wiec dobrze ze jest jakis wybor tymbardziej ze nie wszystko na kazdego dziala.


Mavenclad - hela - 07-10-2019

A tak zapytam, dlaczego nie wybrałaś ocrevusa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk