Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Ile utrzymuje się ból po punkcji? - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Badania diagnostyczne (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-16.html)
+--- Wątek: Ile utrzymuje się ból po punkcji? (/thread-2095.html)

Strony: 1 2 3


Ile utrzymuje się ból po punkcji? - Kamila A - 19-06-2019

W jednym z wątków pisałam o tym, że we wtorek dwa tygodnie temu miałam wykonywaną punkcję. Robiono mi ją dwukrotnie najpierw 4 próby, a następnego dnia wykonywał ją inny lekarz, któremu udało się za pierwszym razem. Miałam zespół popunkcyjny. Niewyobrażalny ból głowy przez pięć dni. Potem lekkie bóle kręgosłupa, ale od wczoraj ból jest tak silny w tym miejscu, że biorę po kilka tabletek dziennie i nie widzę poprawy. Dziś co prawa obudziłam się i ból był do wytrzymania, ale znowu się nasila. To możliwe, że to po źle zrobionej punkcji?


RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - Anka - 19-06-2019

(19-06-2019, 13:46)Kamila A napisał(a): W jednym z wątków pisałam o tym, że we wtorek dwa tygodnie temu miałam wykonywaną punkcję. Robiono mi ją dwukrotnie najpierw 4 próby, a następnego dnia wykonywał ją inny lekarz, któremu udało się za pierwszym razem. Miałam zespół popunkcyjny. Niewyobrażalny ból głowy przez pięć dni. Potem lekkie bóle kręgosłupa, ale od wczoraj ból jest tak silny w tym miejscu, że biorę po kilka tabletek dziennie i nie widzę poprawy. Dziś co prawa obudziłam się i ból był do wytrzymania, ale znowu się nasila. To możliwe, że to po źle zrobionej punkcji?

Mi za trzecim lib czwartym razem dopiero pobrali plyn.
Tez odczuwalam pozniej duzy bol ale nie tak dlugo jak ty


RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - hela - 19-06-2019

Może idź z tym do lekarza który zrobił punkcję, raczej nie jest to normalne. Zespół popunkcyjny z czasem przechodzi, i boli raczej głowa, a nie miejsce wkłucia.


RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - Kamila A - 19-06-2019

Ja już nawet na płasko nie mogę na plecach leżeć, bo jak się położyłam to jeszcze gorzej. No niestety skończy się znowu wizytą u lekarza...


Ile utrzymuje się ból po punkcji? - hela - 19-06-2019

Ja bym lekarza który zrobił punkcje spróbowała najpierw złapać na oddziale, jak się uda będzie sporo szybciej, i może powie co trzeba zrobić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - Entuzjasta - 19-06-2019

W moim przypadku punkcja się udała, zgubiła mnie jednak ciekawość świata a raczej telefonu . Mianowicie pomimo nakazu leżenia 4 godziny bez ruchu, wstałam aby poszukać tel.... bania napier...4 dni


RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - fruu - 19-06-2019

Hej,
podejzewam, że u mnie wystąpiło coś zupełnie innego, jednak po punkcji mój boł glowy trwał dużo dłużej od przeciętnej, natomiast po nakłuciu zacząlem miec okresowy ból kręgosłupa. Początkowo w postaci naglego impulsu, który odcinał mi nogi na ulamek sekundy, ale wystarczająco bym zaliczał glebę (z początku podczas skakania na koncertach, a potem podczas zwykłego spaceru). Potem ból pojawił się z rana przy próbie wstania z łóżka. Nie wiem czy punkcja to wywołała, czy może tylko przyśpieszyla (ortopeda też nie potrafił się zdecydować) ale koniec końców zdiagnozowano u mnie dysplazję tego odcinka. I tak oczekując na rehabilitację łykam sobie przeciw bólowe pigułeczki.
Acha, punkcję miałem we wrześniu a bóle pojawiły mi się dwa miesiące później.


RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - skrzat100 - 20-06-2019

(19-06-2019, 21:35)Entuzjasta napisał(a): W moim przypadku punkcja się udała, zgubiła mnie jednak ciekawość świata a raczej telefonu . Mianowicie pomimo nakazu leżenia 4 godziny bez ruchu, wstałam aby poszukać tel.... bania napier...4 dni

To jest bzdura z nakazem leżenia. 
  • nie obserwuje się korzystnego wpływu na częstość występowania zespołu, rutynowego zalecenia przebywania przez 24 godziny w pozycji leżącej po wykonaniu nakłucia lędźwiowego. W świetle obecnej wiedzy nie ma podstaw do zalecania takiego sposobu postępowania.



RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - Anka - 20-06-2019

Mi orydanotorka mowila ze w Angli to idzie sie na punkcje i mozna od razu wyjsc do domu.
W Polsce sie juz przyjelo ze nie wolno sie ruszac itp ale w wielu krajach to zwykly zabieg jak pobranie krwii


RE: Ile utrzymuje się ból po punkcji? - fruu - 20-06-2019

(20-06-2019, 11:35)Anka napisał(a): Mi orydanotorka mowila ze w Angli to idzie sie na punkcje i mozna od razu wyjsc do domu.
W Polsce sie juz przyjelo ze nie wolno sie ruszac itp ale w wielu krajach to zwykly zabieg jak pobranie krwii

Moja punkcja była jak pobranie krwi. Natomiast po niej dopiero zrozumiałem co to jest ból migrenowy.