Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Jeśli nie sterydy to co? - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Rzuty i ich leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-34.html)
+--- Wątek: Jeśli nie sterydy to co? (/thread-2080.html)

Strony: 1 2 3


Jeśli nie sterydy to co? - fruu - 05-06-2019

By nie zaśmiecać innego wątku zadam pytanie tutaj.
Jestem dopiero co po wizycie w poradni, która skończyła się skierowaniem do szpitala. Wyszło na to, że mam rzut. Rozpoznanie to "4-kk z. piramidowy z niedowładem prawych kk, z. móżdżkowy". Neurolog w poradni stwierdziła, że powinny mnie jeszcze chronić sterydy zaaplikowane w trakcie rzutu 1,5 miesiąca temu. A skoro tego nie robią to myśli nad zmianą terapii, na którą może się nie zgodzić się jej szef. Co mogła mieć na myśli? Bo nie chciała mi nic więcej powiedzieć. Jest coś innego zamiast sterydów?


RE: Jeśli nie sterydy to co? - MadMax - 05-06-2019

Chociażby plazmofereza.


RE: Jeśli nie sterydy to co? - speculum - 05-06-2019

Może jednak chodziło o zmianę leku na 2 linie?


Jeśli nie sterydy to co? - hela - 05-06-2019

Chyba za wcześnie żeby zmieniać lek, może faktycznie ta plazmafereza, cokolwiek to jestOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Jeśli nie sterydy to co? - speculum - 05-06-2019

(05-06-2019, 14:59)hela napisał(a): Chyba za wcześnie żeby zmieniać lek, może faktycznie ta plazmafereza, cokolwiek to jestOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Racja, dopiero doczytałam, że fruu jest na Aubagio ledwie ponad miesiąc.  Uśmiech


RE: Jeśli nie sterydy to co? - Anka - 05-06-2019

Zmiana terapii? Raczej zmiana leku ale nie na 2 linie.
Skoro szef ma wyrazic zgode to nie na sterydy ale na zmiane leku ogolnie tak mi sie wydaje


RE: Jeśli nie sterydy to co? - speculum - 06-06-2019

(05-06-2019, 13:31)fruu napisał(a): By nie zaśmiecać innego wątku zadam pytanie tutaj.
Jestem dopiero co po wizycie w poradni, która skończyła się skierowaniem do szpitala. Wyszło na to, że mam rzut. Rozpoznanie to "4-kk z. piramidowy z niedowładem prawych kk, z. móżdżkowy". Neurolog w poradni stwierdziła, że powinny mnie jeszcze chronić sterydy zaaplikowane w trakcie rzutu 1,5 miesiąca temu. A skoro tego nie robią to myśli nad zmianą terapii, na którą może się nie zgodzić się jej szef. Co mogła mieć na myśli? Bo nie chciała mi nic więcej powiedzieć. Jest coś innego zamiast sterydów?

Jak tak? Jesteś już na oddziale? Ja idę jutro, bo sterydy w tabletkach nic mi nie pomagają, więc rano się pakuję i spacerkiem na oddział, może mnie przyjmą. Duży uśmiech


RE: Jeśli nie sterydy to co? - fruu - 06-06-2019

Jeszcze nie. Z pewnych względów mogę się zgłosić dopiero w poniedziałek, chyba że poczuję, że mi się pogłębia (tak się umówiłem z neurolog).


RE: Jeśli nie sterydy to co? - Bubka - 06-06-2019

Trzymajcie się ciepło i dużo zdrowia życzę.


RE: Jeśli nie sterydy to co? - fruu - 06-06-2019

(06-06-2019, 21:42)Bubka napisał(a): Trzymajcie się ciepło i dużo zdrowia życzę.

Tak też zamierzamy czynić. I wybacz, ale nie podziękuję. Doceniam troskę, jednak zewnętrze jest aż nadto ciepłe ?