Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
sm a medycyna estetyczna - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Porozmawiajmy - nie tylko o SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: sm a medycyna estetyczna (/thread-1934.html)

Strony: 1 2 3


sm a medycyna estetyczna - anathema - 18-03-2019

witam wszytskich
od 3 lat mam zdiagnozowane sm, jestem w programie z tec, czuje sie bardzo dobrze , nie mam żadnych objawów. od brania leku nie miałam ani jednego rzutu. badania są ok.
od kiedy zdiagozowano u mnie sm zaczełam bardziej o siebie dbać. Cwiczyć lepiej się odzywiać i korzystać z zabiegów "upiększających" typu masaże , maseczki u kosmetyczki, peelingi  u kosmetyczki. Jakis czas temu zainteresowałam  się nićmi liftingującymi i kwasem hialuronowym. i tu pojawia się problem.....kosmetyczka poinformowała mnie że sm jest przeciwskazaniem.....aale nie potrafiła mi powiedzieć dlaczego....czy chodzi o leki, o postac sm.....??? nie chce aby ktos mnie zle zrozumiał...nie chce robić wielkich ust czy policzków.....chodzi o napięcie skóry na czole...stres związany z ta chorobą , mój wiek zrobił swoje.....
Mam pytanie do osób które może sie tym interesowały lub posiadaja wiedzę czy nici i kwas mogą mieć poważne konsekwencje..??jesli tak to jakie....


RE: sm a medycyna estetyczna - Anka - 18-03-2019

(18-03-2019, 16:07)anathema napisał(a): witam wszytskich
od 3 lat mam zdiagnozowane sm, jestem w programie z tec, czuje sie bardzo dobrze , nie mam żadnych objawów. od brania leku nie miałam ani jednego rzutu. badania są ok.
od kiedy zdiagozowano u mnie sm zaczełam bardziej o siebie dbać. Cwiczyć lepiej się odzywiać i korzystać z zabiegów "upiększających" typu masaże , maseczki u kosmetyczki, peelingi  u kosmetyczki. Jakis czas temu zainteresowałam  się nićmi liftingującymi i kwasem hialuronowym. i tu pojawia się problem.....kosmetyczka poinformowała mnie że sm jest przeciwskazaniem.....aale nie potrafiła mi powiedzieć dlaczego....czy chodzi o leki, o postac sm.....??? nie chce aby ktos mnie zle zrozumiał...nie chce robić wielkich ust czy policzków.....chodzi o napięcie skóry na czole...stres związany z ta chorobą , mój wiek zrobił swoje.....
Mam pytanie do osób które może sie tym interesowały lub posiadaja wiedzę czy nici i kwas mogą mieć poważne konsekwencje..??jesli tak to jakie....
Sama jestem kosmetyczka, nie umiem ci odpowiedziec czemu odmowiono ci zabiegu. Nie umiem bo ogolnie przyjeto zasade podobnie jak z ciaza ze choroby autoimunnologiczne sa przeciwskazaniem przy sm.
Proponuje spytac tez neuro.
Ja poki co czekam na info od mojej pielegniarki z programu czy uzyskala na szkoleniu jakies info odnosnie medycyny estetycznej a sm
Ja osobiscie robie sobie kawitacje, sonoforeze, kwasy, mikrodermabrazje i mezoterapie mikroiglowa.
Nie wiem czy podjelabym sie zabiegu obcej osobie z SM.
Wiem jedno zle reaguje na kwas glikolowy odkad biore Tec. 
Zbyt mocne pieczenie czuje, takie jakiego wczesniej nie czulam.
Dodam, ze w trakcie nauki rozmawialam z nauczycielkami oraz pania dermatolog na ten temat.
Zadna nie umiala odpowiedziec na pytanie co sie stanie jak wykonam taki czy taki zabieg.
Kazda mowila ze nie bada sie osob z sm pod katem zabiegow.
Kazaly isc do neuro z tymi pytaniami.
Szperalam tu i tam zeby uzyskac jakies info ale chyba slabo szukalam bo niczego sie nie dowiedzialam.
Sa osoby z sm ktore robily botoks czy wypelnianie kwasem hialuronowym.
I nie odmowiono im zabiegu pomimo choroby.
Jak twoj neuro ma pewnosc ze zabieg ci nie zaszkodzi i sie zgodzi moze dac ci zaswiadczenie ze nie widzi przeciwskazan.
Wtedy latwiej bedzie ci znalezc kogos kto wykona zabieg.
Nawet w salonie tatuazu nie chca go wykonac osobie z SM
W szkolach ucza glownie wskazan i przeciwskazan do zabiegu, nie spotkalam ja wsrod swoich nauczycieli czy nauczycieli znajomych z innych szkol nikogo kto rozwinal by temat i wytlumaczyl dlaczego nie wolno wykonac zabiegu osobie z SM czy inna choroba autoimmunologiczna


RE: sm a medycyna estetyczna - anathema - 18-03-2019

dziekuje Ci bardzo za szybka odpowiedz.......

i bardzo prosze o info......jesli uzyskasz jakies jeszcze informacje.


sm a medycyna estetyczna - hela - 18-03-2019

Mówią że sm jest przeciwwskazaniem, bo nie ma badań, ot takie dmuchanie na zimne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: sm a medycyna estetyczna - Anka - 18-03-2019

(18-03-2019, 17:56)hela napisał(a): Mówią że sm jest przeciwwskazaniem, bo nie ma badań, ot takie dmuchanie na zimne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokladnie. Oczywistym jest dlaczego np przy otwartej ranie czy opryszcze nie robi sie zadnego zabiegu. Natomiast przy chorobach autoimmunologicznych dmucha sie na zimne.


Dzieki Heli wiemy ze przy stosowaniu Tecfidery mozna robic laserowa depilacje. 

Ja jak sie czegos dowiem a nawet jak moja pielegniarka niczego mi konkretnego nie powie to napisze.


RE: sm a medycyna estetyczna - Anka - 18-03-2019

(18-03-2019, 20:18)Kiki_ napisał(a): Pytałam neurologa o zabiegi kosmetyczne. Zrobilam peeling kawitacyjny, do ktorego przeciwwskazniem bylo sm i nie przyznałam się, a pózniej się zestresowalam. Powiedział, że wszystko co na skórze jest ok. Zabiegi polegające na wprowadzeniu jakis substancji pod skórę są ryzykowne, ponieważ nie da się przewidzieć, jak zareaguje nasz układ immunologiczny. Takze kwas hialuronowy, botoks i nici idpadają.

Fajnie, ze napisalas co ci powiedzial neurolog.
Ja znow pisalam z dziewczyna ktorej neurolog pozwolil na botoks. Nie widzial przecieskazan.
Jednaf zasada” dmuchac na zimne jest powszechna.


RE: sm a medycyna estetyczna - Natalia99 - 20-03-2019

Studiuję kosmetologię i z chęcią zgłębię temat jak zaczną się zajęcia z typowymi zabiegami kosmetologicznymi. Z tego co wiem, to w wielu zabiegach nie samo SM, ale wszystkie choroby autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem. Jedynym zabiegiem, który przychodzi mi do głowy i ma dość uzasadnione wyjaśnienie to wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego, którego nam nie wolno


RE: sm a medycyna estetyczna - poziomka - 21-03-2019

najlepiej udać się do lekarza medycyny estetycznej, który posiada większą wiedzę, niż kosmetyczka


RE: sm a medycyna estetyczna - Anka - 21-03-2019

(21-03-2019, 00:32)poziomka napisał(a): najlepiej udać się do lekarza medycyny estetycznej, który posiada większą wiedzę, niż kosmetyczka

Najlepiej sie spytać neurologa. 


Ogólnie uczono nas ze choroby autoimmunologiczne sa przeciwskazaniem do zabiegow- nie tlumaczac dlaczego. Tak jak kobiety w ciazy.
Neurolodzy tez nie wiedza zazwyczaj, to lekarz medycyny estetycznej tez ma prawo nie wiedziec dlaczego akurat tego zabiegu nie wolno. 

Ja rozmawialam z roznymi osobami w tym dermatolog ze szkoly  ona w moim imieniu z lekarzem medycyny estetycznej i dowiedzialam sie tyle „ dmuchac na zimne z chorobami autoimmunologicznymi, jak jest zaswiadczenie od neurologa ze mozna wykonac zabieg to mozna wykonac”
Jak moja pieleniarka po szkoleniu na ktorym byla cos sie dowie to dam znac. Prosilam zeby spytala sie o pare rzeczy odnosnie zabiegow dla osob z sm.
Dodala ze pielegniarki moga zglaszac jakie tematy interesuja pacjentow i wtedy nawet jak ktos z osob wykladajacych nie zna odpowiedzi to zdobedzie informacje na kolejne szkolenie.
To nie jest tak ze kosmetyczki czy kosmetologow uczy sie medycyny. Wiemy to co jest w programie plus to czego sie dowiemy ponad program we wlasnym zakresie.


Stety czy niestety nie jestesmy grupa docelowa czy krolikami doswiadczalnymi na ktorych sie robi badania czy zabieg zaszkodzi czy nie:
Owszem osocze nie wskazane. 

Ps. Widze lekko za mgla wiec sorka jak sa bledy


RE: sm a medycyna estetyczna - hela - 21-03-2019

Jakie osocze nie wskazane?