Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Niespecyficzne zmiany w Mr - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Czy moje objawy świadczą o stwardnieniu rozsianym? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Niespecyficzne zmiany w Mr (/thread-1916.html)



Niespecyficzne zmiany w Mr - Orfiko - 05-03-2019

Witam.
Od pół roku borykam się z zwrotami głowy dodatkowo dochodzi dretwienie koniuszkow leej ręki,  szum dzwonienie w uchu i wyłącza mi się na chwilę słuch w jednym uchu i potem wraca. Od kilku lat zdarza mi się też mroczek w polu widzenia który bardzo ogranicza widzenie a potem wszystko wraca do normy.
Z powodu zawrotów głowy trafiłam do neurologa, mam zrobione wszystkie badania krwi i jest ok łącznie z borelioza. W wyniku mr taki opis :
Rezonans magnetyczny głowy z kontrastem
Badanie MR mózgowia:
W badaniu widoczne są dość liczne, drobne, rozsiane zmiany hiperintensywne w obrazach T2-zależnych w
istocie białej obu półkul mózgu, liczniejsze w obszarze unaczynienia tętnic szyjnych wewnętrznych, nie
ograniczające dyfuzji ani nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu.
Zmiany niecharakterystyczne- naczyniopochodne? zapalne (w tym w przebiegu waskulitis)? demielinizacyje?
(morfologia nie jest charakterystyczna dla SM).
Torbiel szyszynki o wym. ok. 14x8 mm.
Poza tym badanie nie uwidoczniło innych zmian patologicznych w jego obrębie. Nie stwierdzam innych zmian
ogniskowych ani zaburzeń dyfuzji. Nie stwierdzam patologicznego wzmocnienia po podaniu środka
kontrastowego iv.
Układ komorowy i przymózgowe przestrzenie płynowe w normie.
Lekarze neurolodzy u których byłam mówią że wynik jest prawidłowy a ja nadal czuję się źle i nie wiem co dalej mam z tym zrobić .. Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły.


RE: Niespecyficzne zmiany w Mr - hela - 05-03-2019

cześć, my nie jesteśmy lekarzami, nie stawiamy diagnoz i nie interpretujemy wyników badań, jak lekarze mówią że jest ok, to pozostaje tylko czekać i za jakiś czas badanie powtórzyć, lub skonsultować się z kimś jeszcze.


RE: Niespecyficzne zmiany w Mr - Orfiko - 05-03-2019

Dziękuję, ale może ktoś miał podobną sytuację, bo ja nadal nie czuje się dobrze, zawroty głowy, problemy ze słuchem i wzrokiem nadal codziennie mi dokuczaja, a ja czuję się trochę zlekcewazona przez lekarzy i których byłam..


RE: Niespecyficzne zmiany w Mr - WorkBorg - 05-03-2019

Zmienić neuro na specjalizującego się w chorobach demielinizacyjnych.


RE: Niespecyficzne zmiany w Mr - Nika - 13-03-2019

Witam.Mam pytanie ile razy robił Pan badania w kierunku boreliozy?
Na początku mojej drogi po lekarzach też robiłam badania w kierunku boreliozy-najgorsze jest to że wyniki raz były dodatnie i nie do końca świadczące o chorobie- a więc niby jest/niby nie ma.Najgorszy jest fakt że większość objawów pasuje do wielu choròb.
Mam rozumieć że podstawowe badania typu morfologia,tarczyca i takie ta są w normie?
Ja miałam na początku podwyższenie białaczki- boreliozy przy czym badania z ka'łukasz wykazały gwiazdę ludzią-przy okazji wykryto HCV i skończywszy na podejrzeniu stwardnienia.
Nie mam siły psychicznej na chodzenie po lekarzach-a i do kompletu niedoczynnošć tarczycy i nefropatia Iga-i te dolegliwości...


RE: Niespecyficzne zmiany w Mr - Orfiko - 14-03-2019

Tak wszystkie wyniki są w normie a borelioza została wykluczona badaniem krwi..