Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Wątpliwości co do diagnozy - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-53.html)
+--- Wątek: Wątpliwości co do diagnozy (/thread-1832.html)

Strony: 1 2


Wątpliwości co do diagnozy - elak - 14-02-2019

A ja mam wątpliwości. Od  8 lat przyjmuje interferon. Nie ma  dalszych ognisk deminilizacyjnych.Nie miałam też rzutów.Przy MR w ubiegłym roku opisano oponiaka Najpierw neurolog nie  widział  tego, ale na konsultacji  u kolejnego neurologa dostałam skierowanie do szpitala. Miałam leczenie w Gliwicach metoda Cyber Knife. Wyniki i ocena leczenia będą w grudniu. Pojawiła się teraz wątpliwośc czy mam SM????
Teraz i mój neurolog ma wątpliwości.W marcu mam planowany MR. Chciałabym skonsultować diagnozę ale nie u siebie w szpitalu.Wolalabym zrobić to poza granicami mojego miasta i województwa. nabrałam się zastrzyków i bardzo mi zależy na obiektywnej ocenie.
Czy możecie polecić dobrego diagnostę


Gdzie się zdiagnozować? - Polly - 14-02-2019

Dr Selmaj z Łodzi może ?


Wątpliwości co do diagnozy - hela - 15-02-2019

Dr Maciejowski Katowice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Wątpliwości co do diagnozy - speculum - 15-02-2019

(15-02-2019, 07:00)hela napisał(a): Dr Maciejowski Katowice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podpisuję się po tym. Uśmiech


RE: Gdzie się zdiagnozować? - agula - 15-02-2019

(14-02-2019, 22:37)Polly napisał(a): Dr Selmaj z Łodzi może ?

Ja też uważam, że prof. Selmaj jest bdb, mało tego wszelkie niezbędne badania można zrobić u niego na m-cu praktycznie od ręki ma nawet mri 3t w dobrej cenie i fachową opiekę przy tym.


RE: Wątpliwości co do diagnozy - Joanna - 15-02-2019

(14-02-2019, 22:34)elak napisał(a): A ja mam wątpliwości. Od  8 lat przyjmuje interferon. Nie ma  dalszych ognisk deminilizacyjnych.Nie miałam też rzutów.Przy MR w ubiegłym roku opisano oponiaka Najpierw neurolog nie  widział  tego, ale na konsultacji  u kolejnego neurologa dostałam skierowanie do szpitala. Miałam leczenie w Gliwicach metoda Cyber Knife. Wyniki i ocena leczenia będą w grudniu. Pojawiła się teraz wątpliwośc czy mam SM????
Teraz i mój neurolog ma wątpliwości.W marcu mam planowany MR. Chciałabym skonsultować diagnozę ale nie u siebie w szpitalu.Wolalabym zrobić to poza granicami mojego miasta i województwa. nabrałam się zastrzyków i bardzo mi zależy na obiektywnej ocenie.
Czy możecie polecić dobrego diagnostę

A na jakiej podstawie postawili Ci diagnozę? Co się działo? Jakie badania miałaś przeprowadzone ?


RE: Wątpliwości co do diagnozy - elak - 15-02-2019

(15-02-2019, 11:00)Joanna napisał(a):
(14-02-2019, 22:34)elak napisał(a): A ja mam wątpliwości. Od  8 lat przyjmuje interferon. Nie ma  dalszych ognisk deminilizacyjnych.Nie miałam też rzutów.Przy MR w ubiegłym roku opisano oponiaka Najpierw neurolog nie  widział  tego, ale na konsultacji  u kolejnego neurologa dostałam skierowanie do szpitala. Miałam leczenie w Gliwicach metoda Cyber Knife. Wyniki i ocena leczenia będą w grudniu. Pojawiła się teraz wątpliwośc czy mam SM????
Teraz i mój neurolog ma wątpliwości.W marcu mam planowany MR. Chciałabym skonsultować diagnozę ale nie u siebie w szpitalu.Wolalabym zrobić to poza granicami mojego miasta i województwa. nabrałam się zastrzyków i bardzo mi zależy na obiektywnej ocenie.
Czy możecie polecić dobrego diagnostę

A na jakiej podstawie postawili Ci diagnozę? Co się działo? Jakie badania miałaś przeprowadzone ?
Po pozagalkowym  zapaleniu nerwu wzrokowego byłam u wielu lekarzy zrobiono MR . Neurolog skierował mnie na punkcje . Punkcje odradzono. Skierowano mnie do poradni SM. Nie podjęto leczenia od razu. Miałam drugi MR po roku . Zmiany pogłębiły się i orzeczono że toSM. Dostałam się do programu i tak trwam. Poniewaz watpliwosci zostały zasiane, tym bardziej szukam potwierdzenia czy to SM.

(15-02-2019, 10:25)agula napisał(a):
(14-02-2019, 22:37)Polly napisał(a): Dr Selmaj z Łodzi może ?

Ja też uważam, że prof. Selmaj jest bdb, mało tego wszelkie niezbędne badania można zrobić u niego na m-cu praktycznie od ręki ma nawet mri 3t w dobrej cenie i fachową opiekę przy tym.

Dzięki.

(15-02-2019, 07:00)hela napisał(a): Dr Maciejowski Katowice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki.


RE: Wątpliwości co do diagnozy - Joanna - 15-02-2019

(15-02-2019, 17:15)elak napisał(a):
(15-02-2019, 11:00)Joanna napisał(a):
(14-02-2019, 22:34)elak napisał(a): A ja mam wątpliwości. Od  8 lat przyjmuje interferon. Nie ma  dalszych ognisk deminilizacyjnych.Nie miałam też rzutów.Przy MR w ubiegłym roku opisano oponiaka Najpierw neurolog nie  widział  tego, ale na konsultacji  u kolejnego neurologa dostałam skierowanie do szpitala. Miałam leczenie w Gliwicach metoda Cyber Knife. Wyniki i ocena leczenia będą w grudniu. Pojawiła się teraz wątpliwośc czy mam SM????
Teraz i mój neurolog ma wątpliwości.W marcu mam planowany MR. Chciałabym skonsultować diagnozę ale nie u siebie w szpitalu.Wolalabym zrobić to poza granicami mojego miasta i województwa. nabrałam się zastrzyków i bardzo mi zależy na obiektywnej ocenie.
Czy możecie polecić dobrego diagnostę

A na jakiej podstawie postawili Ci diagnozę? Co się działo? Jakie badania miałaś przeprowadzone ?
Po pozagalkowym  zapaleniu nerwu wzrokowego byłam u wielu lekarzy zrobiono MR . Neurolog skierował mnie na punkcje . Punkcje odradzono. Skierowano mnie do poradni SM. Nie podjęto leczenia od razu. Miałam drugi MR po roku . Zmiany pogłębiły się i orzeczono że toSM. Dostałam się do programu i tak trwam. Poniewaz watpliwosci zostały zasiane, tym bardziej szukam potwierdzenia czy to SM.

(15-02-2019, 10:25)agula napisał(a):
(14-02-2019, 22:37)Polly napisał(a): Dr Selmaj z Łodzi może ?

Ja też uważam, że prof. Selmaj jest bdb, mało tego wszelkie niezbędne badania można zrobić u niego na m-cu praktycznie od ręki ma nawet mri 3t w dobrej cenie i fachową opiekę przy tym.

Dzięki.

(15-02-2019, 07:00)hela napisał(a): Dr Maciejowski Katowice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki.

W sumie to by przemawiało za SM ale ja lekarzem nie jestem, pod SM moga podszywac się różne, inne choroby lub jeżeli to SM, to leki,  które bierzesz, skutecznie zadziały. 
Tu tylko specjalista może rozwiązać Twoje wątpliwości a My możemy sobie gdybac.  Koniecznie daj znać co dalej u Ciebie. Trzymam kciuki [Obrazek: smile.gif]


RE: Wątpliwości co do diagnozy - elak - 17-02-2019

Dzięki. Muszę dalej diagnozować.


Wątpliwości co do diagnozy - hela - 17-02-2019

Znajoma miała oponiaka, neurochirurg powiedział jej że lepiej go wyciąć niż np. naświetlać, bo po naświetlaniu 80% się robi złośliwe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk