Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Ocrelizumab - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Ocrelizumab (/thread-146.html)

Strony: 1 2 3


Ocrelizumab - le Fer - 22-05-2016

Pewnie jeszcze za wcześnie na takie pytanie, ale czy ktoś ze zgromadzonych miał może do czynienia z tym lekiem? Firma Roche chyba właśnie składa wniosek o rejestrację...


RE: Ocrelizumab - Mmf - 15-09-2016

W lipcu 2007 dołączyłam do programu firmy Roche. Do tej pory w katowicach, w formie kroplówki mam podawany lek, o który pytasz.


RE: Ocrelizumab - mufa - 16-09-2016

Mmf a możesz napisać coś więcej, jak się czujesz po tym i jak choroba


RE: Ocrelizumab - Piotr - 16-09-2016

Przyłączam się do pytania mufy.


RE: Ocrelizumab - le Fer - 16-09-2016

Ja oczywiście też, czekam niecierpliwie


RE: Ocrelizumab - Mmf - 17-09-2016

Leczenie zaczęłam w 2012... nie wiem dlaczego napisałam 2007, przepraszam za wprowadzanie w błąd. W tym roku kroplówkę dostaję już tylko raz na pół roku. Nie mam żadnych niepożądanych dolegliwości. Mimo działania leku na limfocyty nie jestem osłabiona, ani nie łapię infekcji. Po wlewie czuję się dobrze. Moje wyniki badań są bardzo dobre! Badania MRI też są lepsze niż były.Od początku badania miałam tylko jeden rzut choroby (bardzo lekki, nie bardzo mający wpływ na codzienne funkcjonowanie, wystąpił w początkowej fazie leczenia). Od tej chwili cisza... Mam spore nadzieje co do tego leku i jestem dobrej myśli...zobaczymy jak dalsze wyniki i samopoczucie. Pozdrawiam


RE: Ocrelizumab - Piotr - 17-09-2016

Jeśli można, mam jeszcze dwa pytania. Ocrelizumab to Twój pierwszy lek czy wcześniej byłaś leczona czymś inny? Czy choroba przed tym leczeniem też przebiegała tak łagodnie? Również pozdrawiam!


RE: Ocrelizumab - le Fer - 18-09-2016

I jak się dostać do takiego programu? I czy tylko w Katowicach?


RE: Ocrelizumab - Mmf - 19-09-2016

(17-09-2016, 21:42)Piotr napisał(a): Jeśli można, mam jeszcze dwa pytania. Ocrelizumab to Twój pierwszy lek czy wcześniej byłaś leczona czymś inny? Czy choroba przed tym leczeniem też przebiegała tak łagodnie? Również pozdrawiam!

Wcześniejsze rzuty choroby były 'leczone" solu medrolem... Choruję od około 2000 roku. W 2002 usłyszałam diagnozę. Kilka rzutów w przeciągu 10 lat (w tym tylko dwa, bardzo silne, zakończone leczeniem). Po 2 rzucie stan zdrowia znacznie się pogorszył, rzut mimo podania solu medrolu nie ustępował przez kilka miesięcy, właśnie wtedy, w trakcie pobytu w szpitalu trafiłam na Panią dr, która zaproponowała udział w programie. Są ze mną w tym programie dwie osoby, które miałam okazję poznać, gdzie choroba zadziałała znacznie szybciej i z bardziej widocznymi skutkami i też są bardzo zadowoleni z leczenia.

(18-09-2016, 11:07)le Fer napisał(a): I jak się dostać do takiego programu? I czy tylko w Katowicach?

Z tego co wiem, to już kończy się ostatnia faza tego badania i naboru już nie ma. Nie znam wszystkich miast, ale na pewno nie tylko Katowice brały w tym udział. Ponieważ wyniki badań tego leku są naprawdę obiecujące, jest duża szansa, że będzie on niebawem dostępny dla nas wszystkich... takie przynajmniej dają nam obietnice Oczko Ja akurat, tak jak mówiłam wcześniej, trafiłam do szpitala i tam przypadkiem dowiedziałam się o tym leku. Ale znam kilka osób, które do tego typu badań dostawały się z różnych stowarzyszeń chorych na SM, które działają w różnych miastach.


RE: Ocrelizumab - Piotr - 27-09-2016

Brzmi obiecująco. Szkoda, że już nie ma naboru. Napisz jeszcze prosze tak ogólnie - czujesz, że lek jest warty polecenia? Czy miałaś jakieś skutki uboczne? może jeszcze będą jakieś badania kliniczne albo będzie kiedyś refundowany -warto wiedzieć takie rzeczy.