Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Rzut przy tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: Czy to rzut? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-45.html)
+--- Wątek: Rzut przy tecfidera (/thread-1095.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Rzut przy tecfidera - Akinom - 25-07-2019

Ja przy tej ledwo nogami ciągnę


Rzut przy tecfidera - hela - 14-11-2019

Po prostu zbiegł się początek przyjmowania tec z tymi zmianami pogody, prawie każdy z nas jakoś to odczuwa. Ale jeżeli bardzo Cię to niepokoi to koniecznie idź do lekarza, zbada Cię i będziesz mieć jasność. Plus jest taki że takie badanie jeśli lekarz stwierdzi że nic sie nie dzieje uspokajaUśmiech taki efekt psychologicznyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Rzut przy tecfidera - hela - 16-11-2019

Jak masz w okolicy szpital z oddziałem neurologicznym to jedz na SOR, zawsze to Cię jakiś neuro zbada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Rzut przy tecfidera - hela - 16-11-2019

Oby, ale koniecznie skontaktuj się z tą pielęgniarką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Rzut przy tecfidera - hela - 18-11-2019

Myśle że po prostu zbieg okoliczności, gdyby było tak jak myślisz lekarze by nas uprzedzali o tym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Rzut przy tecfidera - magdasch - 06-03-2020

Hej biorę tez od maja miałam rzut w grudniu byłam na solu 3 dni miałam
Mri brak nowych zmian teraz znowu od wvzoraj słane mega nogi i ręce myślicie ze to rzut czy chwilowe osłabienie spowodowane pogoda ?


RE: Rzut przy tecfidera - agica - 06-03-2020

(06-03-2020, 18:18)magdasch napisał(a): Hej biorę tez od maja miałam rzut w grudniu byłam na solu 3 dni miałam
Mri brak nowych zmian teraz znowu od wvzoraj słane mega nogi i ręce myślicie ze to rzut czy chwilowe osłabienie spowodowane pogoda ?
Ja obstawiam pogodę, też każdy dzień inaczej znoszę. Niech w końcu ta pogoda się określi, bo przesilenie może wykończyć. Spróbuj odpocząć


RE: Rzut przy tecfidera - magdasch - 06-03-2020

(06-03-2020, 19:26)agica napisał(a):
(06-03-2020, 18:18)magdasch napisał(a): Hej biorę tez od maja miałam rzut w grudniu byłam na solu 3 dni miałam
Mri brak nowych zmian teraz znowu od wvzoraj słane mega nogi i ręce myślicie ze to rzut czy chwilowe osłabienie spowodowane pogoda ?
Ja obstawiam pogodę, też każdy dzień inaczej znoszę. Niech w końcu ta pogoda się określi, bo przesilenie może wykończyć. Spróbuj odpocząć
Dzięki wolałabym zostać jednak w domu niż leżeć w szpitalu może faktycznie odpoczynek coś mi da postaram się odpocząć ale jak tak dalej będzie to chyba będę musiała się skontaktować z lekarzem czy to może po czasie samo minąć ?


RE: Rzut przy tecfidera - magdasch - 07-03-2020

Jestem po przeziębieniu nie wychodziłam pare dni na spacery po czym zrobiłam niezła rundę i poćwiczylam trochę teraz mam słabe nogi one nie drętwieją zreszta mi raczej nic nie drętwieje No i najgorsze jest to w tej chorobie ze ja nie wiem koedy mam rzut mam teraz słabe nogi ale normalnie chodzę owszem wieczora
Już są mega zmęczone a jak się położę to czuje jakby te mięśnie były wszystkie napięte a nie wyluzowane No i oczywiście się nakręcam czy to rzut czy raczej osłabienie po przeziębieniu i po spacerze Smutny ja jeszcze nigdy nie miałam wiecie takiego typowego rzutu ze coś mi jest przez 24h dlatego nigdy nie wiem co robić dobrze ze jest to forum i każdy z nas jest innym przypadkiem i wy zawsze pomożecie Uśmiech


RE: Rzut przy tecfidera - agica - 07-03-2020

(07-03-2020, 11:05)magdasch napisał(a): Jestem po przeziębieniu nie wychodziłam pare dni na spacery po czym zrobiłam niezła rundę i poćwiczylam trochę teraz mam słabe nogi one nie drętwieją zreszta mi raczej nic nie drętwieje No i najgorsze jest to w tej chorobie ze ja nie wiem koedy mam rzut mam teraz słabe nogi ale normalnie chodzę owszem wieczora
Już są mega zmęczone a jak się położę to czuje jakby te mięśnie były wszystkie napięte a nie wyluzowane No i oczywiście się nakręcam czy to rzut czy raczej osłabienie po przeziębieniu i po spacerze Smutny ja jeszcze nigdy nie miałam wiecie takiego typowego rzutu ze coś mi jest przez 24h dlatego nigdy nie wiem co robić dobrze ze jest to forum i każdy z nas jest innym przypadkiem i wy zawsze pomożecie Uśmiech
Ogólnie rzuty ja rozróżniam od pogorszenia, jako nowe objawy, które mają tendencję, że nie mijają same w ciągu dnia tylko właśnie się nasilają, aż do ciężkiego stanu.
Pogorszenie to objawy, które pojawiają się w miejscu gdzie kiedyś miałam rzut, osłabione nogi, drętwienie, parestezje, ale w ciągu dnia to potrafi odpuścić, po odpoczynku, albo jeden dzień dobrze, kolejny źle, później znowu dobrze i tak w kratkę loteria