Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Rzut przy tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: Czy to rzut? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-45.html)
+--- Wątek: Rzut przy tecfidera (/thread-1095.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Rzut przy tecfidera - Anna 888 - 12-03-2018

Witajcie , jestem ciekawa jak często przy leczeniu tecfidera występują u was rzutu i o jakim nasileniu . Ja leczę się od czerwca i miałam rzut na początku brania tecfidera był trochę uciążliwy bo nogi trochę mnie nie słuchały o długich dystansach mowy nie było ale rzut się cofnął . W kwietniu rezonans zobaczymy ... Tylko że w moim przypadku mam liczne zmiany w głowie jak również w rdzeniu kręgowym i ten ostatni rzut był właśnie w rdzeniu .... A jak wygląda to u was ? Jeszcze oprócz tego od czasu do czasu mam różne pieczenia mrowienia itp


RE: Rzut przy tecfidera - Miriam - 12-03-2018

Biorę tecfiderę od czerwca 2017, w lutym 2018 pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego.


Rzut przy tecfidera - hela - 12-03-2018

Ja miałam kilka dni przeczulicy w skórze nóg, ale to było przy pierwszym opakowaniu w lipcu 2017, że byłam na wakacjach to zignorowałem i przeszło, nie wiem czy to był rzut, lekarz powiedział że jak przeszło samo to niekoniecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Rzut przy tecfidera - mufa - 13-03-2018

Ja jestem na Tecfiderze 1.5 roku i żadnego rzutu nie miałam. Mam natomiast co jakiś czas przeczulice nóg i to tyle


RE: Rzut przy tecfidera - agica - 06-05-2018

Hej, mam do Was pytanie odnośnie tego wątku. Jestem na Teci od 9 kwietnia po pierwszym dniu przez tydzień niedowład lewej ręki i nogi, po kilku dniach niedowład prawej nogi, który też po tygodniu się cofnął, a ostatnio podwójne widzenie, które już mija. Co o tym myśleć, czasem nie mam już siły, kiedy wszystko wraca i znowu trzeba walczyć, może macie jakieś doświadczenia Smutny


Rzut przy tecfidera - hela - 06-05-2018

Każdy czasem ma jakieś pogorszenia, ja miałam kilka np gorzej chodziłam zwłaszcza lewą nogą, jak patrzyłam na jasne punktowe światła to mi się rozjeżdżały, czy przeczulica na skórze prawej nogi, zawsze przechodziło, ale jak coś Cię bardzo niepokoi skontaktuj się z lekarzem i koniecznie powiedz o tym kiedy będziesz odbierała leki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Rzut przy tecfidera - agica - 06-05-2018

Właśnie jutro jadę po leki a w środę mam wizytę u swojego lekarza, trochę się dziwię że to takie objawy jak przy normalnych rzutach i że są tak często no i nie chciałabym znowu zmieniać leków :/


Rzut przy tecfidera - hela - 06-05-2018

Za krótko jesteś na tec żeby zmieniać lek, tak myślę, ja mam zawsze jakieś „atrakcje” jak są przesilenia w pogodzie, neuro mówi że tak może być, zwłaszcza że meteopatą byłam chyba zawsze, ale powiedz lekarzowi, zbada Cię i będzie umiał powiedzieć czy jest powód do zmartwień czy po prostu taki urok sm, może organizm jest po prostu osłabiony i wystarczy witaminka b czy coś podobnegoUśmiech mi pomaga neurovit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Rzut przy tecfidera - agica - 06-05-2018

Dziękuję bardzo za rady, mam nadzieję że z czasem wszystko się ustabilizuje. Co prawda od kiedy biorę leki to suplementuję różne witaminy, b także ale może faktycznie pogoda ostatnio nie sprzyjała, a ja jeszcze chyba przeforsowałam się na rehabilitacji bo po tym miałam te drętwienia kończyn, od tamtej pory boję się każdej aktywności, może jak zdrowie pozwoli to wrócę na jogę albo trochę na rower.


RE: Rzut przy tecfidera - Malina3110 - 11-09-2018

Zaczęłam brać Tecfiderę w czerwcu, tydzień później zaczął mi się problem z nogami i kiedy pytam cały czas słyszę, że to nie rzut tylko przez upały. Trwa to już ponad dwa miesiące a mi nic nie ustępuje, mimo że upały się skończyły. Nie wiem co robić dalej, chciałabym już wrócić do formy bo mnie to męczy.