Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Badania diagnostyczne (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-16.html)
+--- Wątek: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? (/thread-1037.html)

Strony: 1 2 3 4


Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Dorota1992 - 20-02-2018

Dzień dobry, wczoraj odebrałam wynik rezonansu przysadki w związku z podejrzeniem prolactinoma (hiperprolaktynemia i brak wzrostu prolaktyny po obciążeniu MTC), ale bardziej jestem przerażona zmianami demielinizacyjnymi. Co może oznaczać ten wynik? proszę o pomoc w interpretacji


Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - hela - 20-02-2018

Hej, lekarz jest od interpretacji wyników, my możemy tylko gdybaćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Dorota1992 - 20-02-2018

(20-02-2018, 15:53)hela napisał(a): Hej, lekarz jest od interpretacji wyników, my możemy tylko gdybaćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem, dzięki za pomoc Oczko


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Joanna - 20-02-2018

Czesc Dorota1992 Uśmiech 
Rozumiem Twoje obawy ale nie ma co na zapas się przejmować.  Udaj się do neurologa. My naprawdę możemy źle zinterpretowac wynik, po prostu od tego jest lekarz, który musi zobaczyć, zbadać pacjenta i przeprowadzić wywiad. 
Trzymam kciuki i koniecznie daj znać co Ci lekarz powiedział.


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Dorota1992 - 20-02-2018

(20-02-2018, 16:44)Joanna napisał(a): Czesc Dorota1992 Uśmiech 
Rozumiem Twoje obawy ale nie ma co na zapas się przejmować.  Udaj się do neurologa. My naprawdę możemy źle zinterpretowac wynik, po prostu od tego jest lekarz, który musi zobaczyć, zbadać pacjenta i przeprowadzić wywiad. 
Trzymam kciuki i koniecznie daj znać co Ci lekarz powiedział.

Dziękuję za odpowiedź Oczko


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Kosmos88 - 21-02-2018

Hej. Jeśli masz odległy termin wizyty u neurologa a bardzo chcesz wiedzieć cos wiecej (znam ten ból) spróbuj zapytać na znanym lekarzu. Tam neurolodzy czesto udzielają porad. Może się czegoś dowiesz. Ja się w ten sposób ratowalam kiedy mialam wynik mri a kompletnie zadnych info ze szpitala. Sporo się dowiedziałam.
I to nie jest reklama, zeby nie bylo.
Gdybyś sie zdecydowała procz opisu mri, celu w jakim zostal wykonany opisz objawy jesli jakies masz.
Taka rada. Moze nie powinnam pisac ale nie musisz korzystac przeciez.


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Dorota1992 - 21-02-2018

(21-02-2018, 13:27)Kosmos88 napisał(a): Hej. Jeśli masz odległy termin wizyty u neurologa a bardzo chcesz wiedzieć cos wiecej (znam ten ból) spróbuj zapytać na znanym lekarzu. Tam neurolodzy czesto udzielają porad. Może się czegoś dowiesz. Ja się w ten sposób ratowalam kiedy mialam wynik mri a kompletnie zadnych info ze szpitala. Sporo się dowiedziałam.
I to nie jest reklama, zeby nie bylo.
Gdybyś sie zdecydowała procz opisu mri, celu w jakim zostal wykonany opisz objawy jesli jakies masz.
Taka rada.  Moze nie powinnam pisac ale nie musisz korzystac przeciez.

Dziękuję za odpowiedź, jestem trochę przerażona tym bardziej, że rezonans zlecony był aby zdiagnozować mikrogruczolaka przysadki a wyszło takie coś. Najgorsze, że zmiany zlokalizowane są w miejscach typowych dla SM


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Kosmos88 - 21-02-2018

(21-02-2018, 15:29)Dorota1992 napisał(a):
(21-02-2018, 13:27)Kosmos88 napisał(a): Hej. Jeśli masz odległy termin wizyty u neurologa a bardzo chcesz wiedzieć cos wiecej (znam ten ból) spróbuj zapytać na znanym lekarzu. Tam neurolodzy czesto udzielają porad. Może się czegoś dowiesz. Ja się w ten sposób ratowalam kiedy mialam wynik mri a kompletnie zadnych info ze szpitala. Sporo się dowiedziałam.
I to nie jest reklama, zeby nie bylo.
Gdybyś sie zdecydowała procz opisu mri, celu w jakim zostal wykonany opisz objawy jesli jakies masz.
Taka rada.  Moze nie powinnam pisac ale nie musisz korzystac przeciez.

Dziękuję za odpowiedź, jestem trochę przerażona tym bardziej, że rezonans zlecony był aby zdiagnozować mikrogruczolaka przysadki a wyszło takie coś. Najgorsze, że zmiany zlokalizowane są w miejscach typowych dla SM
Bardzo dobrze rozumiem o czym piszesz. U mnie było podobnie. Bolało mnie oko, obijałam się o lekarzy. W końcu odeslali mnie do neurologa bo tam nie byłam. Nie chciała mnie wziąć do szpitala. W szpitalu na mnie nakrzyczeli, co ja tu robię a skoro jestem to mi zrobią tomografie. Głównie też chcieli zobaczyć przysadke bo miałam wysoki kortyzol i dziwne wyniki badań tarczycy a wyszły zmiany. Potem rezonans i w sumie nikt nie wie co i jak. Zostawili mnie i z bolem oka, które nie miało póki co z tym nic wspólnego i tymi zmianami bez większego komentarza. Jedynie za pół roku powtórka miała być. Ratowalam sie opiniami lekarzy w necie bo do rezonansu pol roku a do wizyty było koleje 3 miesiace. 
Myślę, że nie powinnaś się zadręczać czy typowe czy nietypowe dla sm. Ja mam nietypowe i też jestem podejrzana. ;Oczko
A masz w ogóle jakieś objawy? Jakieś dolegliwości?


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Dorota1992 - 21-02-2018

(21-02-2018, 17:13)Kosmos88 napisał(a):
(21-02-2018, 15:29)Dorota1992 napisał(a):
(21-02-2018, 13:27)Kosmos88 napisał(a): Hej. Jeśli masz odległy termin wizyty u neurologa a bardzo chcesz wiedzieć cos wiecej (znam ten ból) spróbuj zapytać na znanym lekarzu. Tam neurolodzy czesto udzielają porad. Może się czegoś dowiesz. Ja się w ten sposób ratowalam kiedy mialam wynik mri a kompletnie zadnych info ze szpitala. Sporo się dowiedziałam.
I to nie jest reklama, zeby nie bylo.
Gdybyś sie zdecydowała procz opisu mri, celu w jakim zostal wykonany opisz objawy jesli jakies masz.
Taka rada.  Moze nie powinnam pisac ale nie musisz korzystac przeciez.

Dziękuję za odpowiedź, jestem trochę przerażona tym bardziej, że rezonans zlecony był aby zdiagnozować mikrogruczolaka przysadki a wyszło takie coś. Najgorsze, że zmiany zlokalizowane są w miejscach typowych dla SM
Bardzo dobrze rozumiem o czym piszesz. U mnie było podobnie. Bolało mnie oko, obijałam się o lekarzy. W końcu odeslali mnie do neurologa bo tam nie byłam. Nie chciała mnie wziąć do szpitala. W szpitalu na mnie nakrzyczeli, co ja tu robię a skoro jestem to mi zrobią tomografie. Głównie też chcieli zobaczyć przysadke bo miałam wysoki kortyzol i dziwne wyniki badań tarczycy a wyszły zmiany. Potem rezonans i w sumie nikt nie wie co i jak. Zostawili mnie i z bolem oka, które nie miało póki co z tym nic wspólnego i tymi zmianami bez większego komentarza. Jedynie za pół roku powtórka miała być. Ratowalam sie opiniami lekarzy w necie bo do rezonansu pol roku a do wizyty było koleje 3 miesiace. 
Myślę, że nie powinnaś się zadręczać czy typowe czy nietypowe dla sm. Ja mam nietypowe i też jestem podejrzana. ;Oczko
A masz w ogóle jakieś objawy? Jakieś dolegliwości?
Właśnie wyszło to przypadkowo, leczę się u endokrynologa na hiperprolaktynemię i niedoczynność tarczycy. Jeśli chodzi o objawy to około rok temu przez ponad miesiąc przy pochylaniu głowy w dół przechodził mi po plecach i nogach prąd, a jakieś 2 miesiące później obudziłam się z okropnym bólem karku nie mogłam z tego bólu podnieść sama głowy z poduszki i wykonać żadnego ruchu głową, ale tłumaczyłam sobie to wszystko krzywym spaniem lub problemami z kręgosłupem


RE: Wynik MRI - stwardnienie rozsiane? - Dorota1992 - 02-03-2018

(20-02-2018, 16:44)Joanna napisał(a): Czesc Dorota1992 Uśmiech 
Rozumiem Twoje obawy ale nie ma co na zapas się przejmować.  Udaj się do neurologa. My naprawdę możemy źle zinterpretowac wynik, po prostu od tego jest lekarz, który musi zobaczyć, zbadać pacjenta i przeprowadzić wywiad. 
Trzymam kciuki i koniecznie daj znać co Ci lekarz powiedział.

Hej, jestem po wizycie u neurloga. Dostałam skierowanie na oddział neurologiczny, neurolog mówiła coś o punkcji i wykluczeniu boreliozy. Pozdrawiam