Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cóż to może być?
#11
Hejka. No tak sobie czytam i nie wierzę ... dziewczyny, przestańcie z takà seriă badań bo faktycznie mozna strzelić bankruta a nawet nie byc blisko diagnozy...rzs? Sm? Toczeń? No ludu...


Paulisek, wyszła Ci dodatnia tężyczka , to najprawdopodobniej przez nią masz te wszystkie neurologiczne objawy. Nie robilabym żadnego kolejnego MRI skoro głowa wyszła czysto. Naprawdę rzadko zdarzają sie zmiany w rdzeniu bez jakichkolwiek zmian w mózgu. Z badaniami ANA to mozna tak jechać az do ANA 10, naprawdę chcesz zrobić je wszystkie?
Odpowiedz
#12
(12-02-2021, 22:43)JMonika79 napisał(a): Hejka. No tak sobie czytam i nie wierzę ... dziewczyny, przestańcie z takà seriă badań bo faktycznie mozna strzelić bankruta a nawet nie byc blisko diagnozy...rzs? Sm? Toczeń? No ludu...


Paulisek, wyszła Ci dodatnia tężyczka , to najprawdopodobniej przez nią masz te wszystkie neurologiczne objawy.  Nie robilabym żadnego kolejnego MRI skoro głowa wyszła czysto. Naprawdę rzadko zdarzają sie zmiany w rdzeniu bez jakichkolwiek zmian w mózgu. Z badaniami ANA to mozna tak jechać az do ANA 10, naprawdę chcesz zrobić je wszystkie?
Dokładnie!!! Jest tylko 12% przypadków SM z samymi zmianami w odcinku szyjnym, a aż 88% przypadków to zmiany w głowie. To co podpowiada Alina to jakieś herezje. Multum badań bez większego sensu, prowadzące donikąd.
Odpowiedz
#13
Wszystkich nie trzeba wystarczy Ana4 np. Tężyczka potrafi symulować sm i sla... Natomiast No rdzen uważam że warto zrobić. Ja zrobiłam wszystko i nie żałuję.

Tak może i 12 % ale lepiej to wykluczyć niż wmawiać sobie ze może to tam jest... Ja cierpię na tężyczke utajoną. Skoro w ana coś wyszło trzeba sprawdzić co. Oby w innych ana było czysto Uśmiech czemu herezję?
Odpowiedz
#14
(13-02-2021, 19:01)Alina napisał(a): Wszystkich nie trzeba wystarczy Ana4 np.  Tężyczka potrafi symulować sm i sla... Natomiast No rdzen uważam że warto zrobić. Ja zrobiłam wszystko i nie żałuję.

Tak może i 12 % ale lepiej to wykluczyć niż wmawiać sobie ze może to tam jest...  Ja cierpię na tężyczke utajoną. Skoro w ana coś wyszło trzeba sprawdzić co.  Oby w innych ana było czysto Uśmiech  czemu herezję?
Najlepiej to nic sobie nie wmawiać. Tężyczka wychodzi dodatnia, a to ona może powodować mrowienia i drętwienia w różnych miejscach. Idąc takim torem myślenia to proponuje powtarzać MRI mózgowia co miesiąc.
Odpowiedz
#15
Nie no. Zrobić komplet i mieć spokój. Oj nie tylko drętwienie i mrowienie, fascykulacje, sztywność, osłabienie mięśni, nawet dyfagie i podwójne widzenie (tych 2 nie mialam) charakterystyczne ziewanie, stany lękowe, ataki paniki, uczucie palenia skóry.
Odpowiedz
#16
Tężyczka może I potrafi symulować pewne objawy sm ale do sm to ma bardzo daleko. Jeszcze dalej jej do sla,  tocznia i innego badziewia z ciężkiej altylerii,  która przeszła Wam przez głowę.  Pojedynczy wynik z krwi - nie oznacza niczego. Dziewczynie wyszła dodatnia tężyczka,  koniec I kropka, żadnych dodatkowych MRI , nie robiłabym tez żadnych ANA za to przestalabym szukać na siłę coraz bardziej wymyślnych jednostek chorobowych.
Odpowiedz
#17
Potrafi symulować wiele objawów.
Jeszcze raz wymieniam
-fascykulacje
- mioklonie
- odrealnienie
- parestezje /mrowienia/ pieczenia/kłucia
- podwójne widzenie
- Skórcz naczyń mózgowych /dłoni powodujący coś jak objaw raynauda
- dysfagia
-napięcie nerwowe i miesniowe wygórowane i obniżone
-bóle mięśni
- zawroty i bóle głowy
- szumy uszne
- ataki paniki
I wiele innych...
- drżenie rąk
- pieczenie języka itp

Chyba wszyscy z utajona wykluczają sm. Pozatym tężyczka nie wyklucza sm, duzo osób ma to i to ( deficyt wit d3?) jak coś wyszło trzeba sprawdzić i się leczyć.

Pozdrawiam!

Oczywiście wiem że tż to błogosławieństwo w porównaniu z sm... Ale jeśli chodzi o objawy można powiedzieć że jest prawie jego podróbą, jak i tocznia czy twardziny (objaw raynauda, wypadanie włosów)

Pozatym trzeba znaleźć przyczynę tego stanu co jest czasem mission impossible.
Odpowiedz
#18
(12-02-2021, 22:43)JMonika79 napisał(a): Hejka. No tak sobie czytam i nie wierzę ... dziewczyny, przestańcie z takà seriă badań bo faktycznie mozna strzelić bankruta a nawet nie byc blisko diagnozy...rzs? Sm? Toczeń? No ludu...
Podpisuję się pod tym postem. No...to trzeba mieć nerwy, czas i kasę, żeby tak latać na badania i wyszukiwać choroby. U mnie wyszło ANA1 lekko dodatnia, zrobiłam ANA2 - wyszło ok. Przestałam dalej badać. Kiedyś zrobiłam cholesterol - wyszedł podwyższony, ale nie latałam po lekarzach. Jestem pod wrażeniem Waszej znajomości słownictwa medycznego, ja w większości nie wiem nawet o co chodzi. Są oczywiście pewne objawy, których nie można bagatelizować, ale litości...są też objawy, które wymieniła Alina, a które mogą być spowodowane zupełnie czymś innym. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego zdrowe osoby na siłę szukają u siebie SM.
Odpowiedz
#19
Ale nie jesteśmy zdrowi.
Odpowiedz
#20
Faktycznie,  takiego słownictwa i nazewnictwa medycznego ciezko szukać u zwykłego zjadacza chleba,  ja tez połowy z nich w zyciu nie słyszałam i tym bardziej nie mam zielonego pojęcia co oznaczają.  To oznacza bardzo duże zainteresowanie tematem i wertowanie internetu w poszukiwaniach diagnozy. To po pierwsze, a po drugie wypisujecie objawy i dopasowujecie je do różnych chorób i wyników badań. To tak nie działa.  Ok, część objawów pasuje do sm ale cała reszta sie nie zgadza, to samo z toczniem, tu nie wystarczy podwyzszony wynik ANA i kilka pryszczy na twarzy.  Ta choroba atakuje narzadu wewnętrzne,  mozna mieć problemy z sercem, z oddychaniem,  z nerkami itede. W sm wystepują drętwienia ale tez silne niedowłady,  zawroty glowy, utrata równowagi,  zaburzenia wzroku itede. Tężyczka nie wyklucza sm, sm nie wyklucza tezyczki - przy takim mysleniu mozna zwariować.  Sm nie wyklucza tez nowotworów,  udarow,  zawałów serca,  wylewów. Alina Słońce Ty nasze, ciesz się zyciem i kazdym dniem zamiast zamartwiać sie chorobami. Stres jest zabójczy dla każdego. Szkoda życia na zamartwianie sie wszystkimi objawami. Zdrowi ludzie tez mają gorsze dni, zamrowi ich w nodze, zakłuje w glowie i piszczy w uszach - co wcale nie oznacza jakiejkolwiek choroby.  Pozdrawiam serdecznie  Serce
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości